معرفی ۱۰ شرکت‌ معروف بین الملی ارائه دهنده سرور اختصاصی

معرفی ۱۰ شرکت‌ معروف بین الملی ارائه دهنده سرور اختصاصی

علی مرادی

آیا تا به حال تصور کرده اید که یک سرور کامل فقط برای خود داشته باشید؟ شاید به این فکر کرده اید که گران است از آن دور شده اید؟ خب، نیازهای شما مهم است. به همین دلیل است که می خواهیم به شما نشان دهیم که یک فضای سرور اختصاصی چه کاری می تواند برای کسب و کار آنلاین شما انجام دهد.

اجاره فضای سرور اختصاصی یکی از راه هایی است که سازمان هایی با تقاضای میزبانی وب بالا به نیازهای خود رسیدگی می کنند. مزیت سرور اختصاصی این است که تمام منابع آن بر خلاف آنچه در یک محیط میزبانی اشتراکی ارزان تر و کندتر دریافت می کنید، به سمت نیازهای شما هدایت می شود. همچنین معمولاً دسترسی در سطح root خواهید داشت، به این معنی که می توانید نرم افزار سرور را مطابق میل خود پیکربندی کنید.

همانطور که ممکن است تصور کنید، تهیه یک دستگاه تنها برای نیازهای شما هزینه دارد. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که در برخی از مراحل به پشتیبانی فنی نیاز داشته باشید، زیرا این سرورها نیاز به کانفیگ دارند. بسیاری از شرکت ها گزینه های جذابی در بازار دارند، بنابراین با این ۱۰ مورد که نشان دهنده برخی از بهترین ها هستند، آشنا شوید.

Liquid Web

۱٫ Liquid Web

Liquid Web شرکتی است که قصد دارد با حفظ تمرکز محدود از میزبانی اختصاصی، بهترین ارائه دهنده سرور اختصاصی باشد. آنها خدمات میزبانی مشترک را نمی فروشند، که عموماً بدترین محصول در کلاس محسوب می شوند، و در عوض افرادی را هدف قرار می دهند که می خواهند تا حد امکان به تجربه اجرای سرورهای خود نزدیک شوند.

این شرکت به طور خاص از راه خود خارج نمی شود تا گزینه های قیمت گذاری بهتر خود را در صفحه اصلی خود آشکار کند. در حالی که سرورهای اختصاصی مدیریت شده را می توان با قیمت ۱۹۹ دلار در ماه در آنجا پیدا کرد، کمی جستجوی بیشتر به شما نرخ بهتری را در برنامه های میزبانی اختصاصی با فناوری کمتر پیدا می کند. همچنین مرتب کردن گزینه‌ها برای یافتن راه‌حل‌های خود مدیریت ارزان‌تر نیز چالش برانگیز است.

این شرکت تعدادی افزونه ارائه می دهد. اینها شامل راه حل های پشتیبان گیری، سیستم های امنیتی، حفاظت از DDoS و ارتقا به دیسک، پهنای باند و ظرفیت های RAM است. حتی ارزان ترین گزینه های سرور اختصاصی آنها شامل تخصیص پهنای باند بسیار سخاوتمندانه است که از ۵ ترابایت در ماه شروع می شود. راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مبتنی بر SSD هستند و گزینه‌های سطح ورودی از ظرفیت ۴۸۰ گیگ پشتیبانی می‌کنند. حداقل مشخصات پردازنده از چهار هسته شروع می شود و به سرعت به ۱۶ هسته افزایش می یابد، سطحی از مقیاس پذیری که تعداد کمی از برنامه های میزبانی دیگر ارائه می دهند. CloudFlare CDN نیز گنجانده شده است، اطمینان حاصل کنید که محتوای ثابت همیشه در دسترس خواهد بود.

دسترسی در سطح root در همه راه حل های مدیریت شده در دسترس است. پیکربندی یک سرور برای هر کسی که سابقه کار در سرورهای لینوکس یا ویندوز را دارد بسیار آسان است، اگرچه ممکن است چالش‌های مهمی برای اولین بار در فرآیند نگهداری از راه دور ایجاد کند. اگر ۱۰۰% از راه دور به سرور راحت نیستید، عاقلانه است که از راه حل های کاملاً مدیریت شده استفاده کنید تا مشکلی را که می توانید به تنهایی ایجاد کنید محدود کنید.

Liquid Web قول پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری را می دهد. به همین ترتیب، صفحه اصلی آنها بیان می کند که پشتیبانی مشتری در عرض ۵۹ ثانیه ارائه می شود. ضمانت ۱۰۰ درصدی به کارگیری توسط یک پیشنهاد بازپرداخت وجه پوشش داده می شود که تضمین می کند ۱۰۰۰٪ غرامت برای هر خرابی که تجربه می کنید.

حرف آخر در Liquid Web این است که آنها یک شرکت گران قیمت هستند که به طور منحصر به فرد بر ارائه یک وب سرور کاملاً ویژه برای هر مشتری متمرکز شده است. با هیچ استانداردی ارزان نیست، اما می‌توانید انتظار داشته باشید که آنچه را که برای سخت‌افزار و پشتیبانی مشتری می‌پردازید، دریافت کنید.

Bluehost

۲٫ Bluehost

Bluehost به طور کلی بیشتر بر روی راه حل های مقرون به صرفه ای متمرکز است که از نرم افزار منبع باز استفاده می کنند. این آنها را به یک پلتفرم عالی برای هر کسی که می‌خواهد میزبان یک وب‌سایت وردپرس باشد تبدیل می‌کند. برعکس، عدم پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز باعث می شود که برنامه های میزبانی اختصاصی آنها برای برخی از مشتریان جذابیت کمتری داشته باشد. سرورها از مدل‌های ۴ هسته‌ای شروع می‌شوند که از Hyperthreading پشتیبانی می‌کنند و اگر به یک IP اختصاصی نیاز دارید، Bluehost حداکثر سه عدد در هر حساب را شامل می‌شود.
برنامه ها همچنین یک نام دامنه رایگان و یک گواهینامه SSL رایگان برای یک سال ارائه می دهند. ارائه پهنای باند از ۵ ترابایت در ماه شروع می شود. پشتیبانی مشتری قول می دهد که در عرض سه دقیقه شما را با یک نماینده زنده وصل کند.
با این حال، یافتن خدمات میزبانی مجهزتر از طریق شرکت دشوار است. اساساً از نظر قدرت پردازنده چهار هسته است یا هیچ، و ارتقاء رم نیز کمیاب است. آن‌ها همچنین نرم‌افزار داخلی خود را برای ساخت و نگهداری سایت به کار می‌گیرند، و این باعث می‌شود که برای افرادی که آموزش‌های مربوط به پشته‌های نسبتاً استاندارد شده مانند LAMP را دارند جذابیت کمتری داشته باشد. کسانی که تجربه کمتری دارند خوشحال خواهند شد که بشنوند که کمکی از سازنده سایت در دسترس است، مخصوصاً در ساخت سایت‌ها برای تلفن همراه.
کلمه نهایی در مورد Bluehost این است که مدل کسب و کار آنها به اندازه کافی برای سطح بالاتر بازار تطبیق داده نشده است. اگر به دنبال گزینه میزبانی اختصاصی مجازی یا اشتراکی ارزان‌تر هستید، ممکن است در تجارت باشید. با این حال، افرادی که به قدرت محاسباتی خام بهترین سرور اختصاصی نیاز دارند، تشویق می شوند که به گزینه های دیگر نگاه کنند.
HostGator

۳٫ HostGator

HostGator شرکت دیگری است که جایگاهی در پایین ترین سطح بازار ایجاد کرده است و به همان دلایلی که سایر ارائه دهندگان میزبانی وب در حوزه سرور اختصاصی آسیب می بینند. برنامه های آن به طور عجیبی ارزان تر از گزینه های جایگزین نیست، HostGator شهرت زیادی برای پاسخگویی ندارد.

با این حال، قابلیت اطمینان کلی مشخصه HostGator است. به همین ترتیب، این شرکت نزدیک به دو دهه است که در بین شرکت های میزبانی پیشرو بوده است. مطمئناً می توانید روی ادامه حضور آنها شرط بندی کنید. سرورهای آنها ممکن است پاسخگوترین در بازار نباشند، اما در دسترس بودن طولانی مدت یک مزیت قطعی است و در چندین دهه ثابت شده است.

یکی دیگر از نقاط درخشان HostGator اندازه گیری نامحدود پهنای باند است. این می تواند یک جذابیت بزرگ برای کسانی باشد که نیاز به تحمل بارهای بی امان از تعداد زیادی بازدید کننده یا مشتری دارند.

نرم افزار سایت سازی ساخته شده توسط HostGator نیز به نفع آن است. این شرکت گزینه‌های VPS را ارائه نمی‌کند، بنابراین از نظر دریافت یک محیط سیستم‌عاملی که شما کنترل می‌کنید، تقریباً اختصاصی است یا اصلاً چیزی نیست. همانطور که به طور کلی در مورد همه شرکت های میزبانی وب صادق است، برنامه های میزبانی اختصاصی آنها شامل دسترسی روت است. شما همچنین سطحی از محافظت DDoS را دریافت خواهید کرد، اگرچه انتظار نداشته باشید که یک مرکز داده رده بالا دارای تعادل بار باشد.

یکی از پیشنهاداتی که HostGator ارائه می دهد و بسیاری دیگر با برنامه های سرور اختصاصی خود انجام نمی دهند، وصله مداوم سرورهای مدیریت شده و نیمه مدیریت شده است. برای افرادی که نمی‌خواهند در وحشت دائمی زندگی کنند که سوءاستفاده بزرگ بعدی روز صفر پایان یک وب سرور است، این وعده چیزی است که باید در مورد آن فکر کرد.

افزایش مقیاس نقطه ضعف اصلی است. در حالی که ارائه پردازنده های چهار هسته ای Xeon این شرکت تقریباً یک استاندارد صنعتی در سطح پایین است، یک برنامه ۸ هسته ای تقریباً تمام چیزی است که می توانید به آن گسترش دهید. گزینه‌های دیگر صرفا رم و فضای ذخیره‌سازی اضافی را ارائه می‌کنند، اما اگر به قدرت محاسباتی واقعی نیاز داشته باشید، هیچ گزینه‌ای نخواهید داشت.

حرف آخر در مورد HostGator این است که آنها برای تازه کارانی که به قدرت یک سرور کاملاً مدیریت شده و اختصاصی نیاز دارند جذاب هستند. آنها احتمالاً برای کاربران سخت افزاری که راحت از کلاینت SSH مورد علاقه خود برای کنترل از راه دور در جعبه لینوکس استفاده می کنند، کمی ناامید کننده خواهند بود.

A2 Hosting

۴٫ A2 Hosting

در ابتدا، سرورهای اختصاصی مدیریت نشده از A2Hosting به نظر می رسد معامله بسیار خوبی باشد. با کاوش در جزئیات، ما به سرعت می بینیم که ارائه پردازنده Core i3 در آن پیشنهادات سطح پایه باعث می شود معامله بسیار بدتر به نظر برسد. ارتقا به سیستم‌های مبتنی بر Xeon در دسترس است، اما قیمت‌گذاری آن‌ها در سطح مدیریت‌نشده بدتر از آن چیزی است که از بسیاری از شرکت‌ها در سطح مدیریت بهتر می‌بینیم. A2Hosting فضای ذخیره‌سازی زیادی را ارائه می‌کند و دارای فضای ذخیره‌سازی ۲×۵۰۰ گیگابایتی RAID 1 در سطح ورودی است که قابل ارتقا به ۲×۴ ترابایت است، اما عملکرد نسبتاً ضعیف در زمان آپ‌تایم به این معنی است که احتمالاً با هیچ‌یک از این سیستم‌ها مرکز داده نمی‌سازید.

سرورهای مدیریت شده بدون دسترسی به سطح ریشه با قیمت ۱۴۱ دلار در ماه افزایش می یابد و سطح بعدی را خیلی بهتر نمی کند. آنها cPanel را به عنوان یک کنترل پنل ارائه می دهند و ضمانت بازگشت پول را در هر زمان ارائه می دهند. سرورهای با بیش از ۸ هسته بسیار گران هستند و از ۳۰۰ دلار در ماه شروع می شوند. به طور عجیبی، هزینه دسترسی در سطح ریشه به اندازه این پیشنهادات دیگر است. یک SSL رایگان ارائه می شود و میزبانی VPS نیز در دسترس است.

عرضه اوبونتو تقریباً یک نسخه کامل از تولیدات فعلی کمتر است. ویندوز دارای کنترل پنل Plesk و عملکرد ASP.NET است که شامل پشتیبانی از .NET، MVC و Silverlight مدرن تر است.

حرف آخر در مورد A2Hosting این است که هیچ چیز عالی ارائه نمی دهد مگر اینکه بخواهید ظرفیت های ذخیره سازی بزرگتری را در راه حل های میزبان سرور اختصاصی مدیریت نشده داشته باشید. به طور عجیبی، این ظرفیت های بیشتر برای سرور اختصاصی گران تر با دسترسی سطح ریشه در دسترس نیست، و این کاملاً گیج کننده به نظر می رسد.

SiteGround

۵٫ SiteGround

فقدان توضیح اولیه در مورد اینکه چه نوع سیستم عاملی روی سرور اختصاصی شما اجرا می شود، گیج کننده است. به همین ترتیب، SiteGround وانمود نمی کند که در قیمت با سایر شرکت های میزبانی وب رقابت می کند.

با این حال، جایی که آنها ممکن است خود را به عنوان بهترین ارائه دهنده میزبانی سرور اختصاصی در یک دسته خاص ثابت کنند، توانایی انتخاب مکان مرکز داده شما است. این می تواند یک معامله کوچک به نظر برسد، اما آنها به شما پیشنهاد می دهند ماشینی را انتخاب کنید که توسط یک مرکز داده میزبانی می شود:

  • آمریکای شمالی
  • اروپا
  • منطقه آسیا و اقیانوسیه

این ممکن است برای برخی مشکل کوچکی به نظر برسد، اما زمانی که یک کسب‌وکار در تلاش است تا در سریع‌ترین زمان ممکن به کاربران در سراسر جهان متصل شود، می‌تواند به معنای زیادی باشد. حل کردن به یک IP اختصاصی در هر قاره این امکان را فراهم می‌کند که از هر اتصال تعدادی پرش خارج شود. به خاطر داشته باشید که یک شرکت با حضور واقعی جهانی باید برای سرورهای جداگانه در یک مرکز داده در هر قاره برای استفاده کامل از این قابلیت ها هزینه پرداخت کند.

یکی دیگر از نکات فروش برای کسانی که به سرعت نیاز دارند، تمرکز این شرکت بر میزبانی وب مبتنی بر SSD است. آنها همچنین ارتقای قدرت محاسباتی بیشتری را ارائه می دهند، اما اینها ارزان نیستند. گزینه‌های ذخیره‌سازی نیز در دسترس هستند و به شما این امکان را می‌دهند که اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان تکراری سایت، بار کاری کلی سرور شما را کاهش نمی‌دهند.

این شرکت همچنین یکی دیگر از شرکت‌هایی است که تمرکز محدودی بر ارائه سرورهای اختصاصی دارد. آنها VPS ارائه نمی دهند، و هیچ سطح اشتراکی پایین تری وجود ندارد. افرادی که به تازگی وارد دنیای برنامه‌های میزبانی می‌شوند، SiteGround را جایی برای راه‌اندازی یک وب‌سایت کوچک نمی‌بینند، مطمئناً.

کلمه نهایی در مورد SiteGround این است که آنها شرکتی هستند که وقتی سعی می کنید هر ثانیه ممکن را از عملکرد میزبانی سرور اختصاصی خود کم کنید، می خواهید با آن بروید. این یک راه حل مقرون به صرفه نیست و SiteGround در مورد آن نیست. اگر مایل به پرداخت هستید و می خواهید فراری خدمات میزبانی را داشته باشید، قطعاً می خواهید به آنها نگاهی طولانی بیندازید. اگر قبلاً توسط برخی از ارائه دهندگان میزبانی دیگر و قیمت آنها به تعویق افتاده بودید، بهتر است به جای دیگری نگاه کنید.

GoDaddy

۶٫ GoDaddy

GoDaddy یکی از مزاحم ترین شرکت های میزبانی وب روی کره زمین است. به داشتن یک سیستم پرداخت که شما را وادار می کند برای آزادی شیرین مرگ التماس کنید، بدنام است.

همه چیز درباره GoDaddy بر اساس یک مدل کسب و کار ساده ساخته شده است: همیشه بفروشید. پس از رفتن به تمدید، پیشنهادهای مقدماتی عالی و پس از آن تقریباً دو برابر هزینه دریافت خواهید کرد. سیستم آنها دائماً شما را در مورد افزودن محصولات و خدمات آزار می دهد، و به سادگی هیچ راهی وجود ندارد که شما را تنها بگذارد. GoDaddy قبلاً با معاملات عالی در بسیاری از محصولات غلیظ بود، اما اکنون همه چیز مقدماتی و محدود است. چیزی که زمانی شرکتی بود که به کاربران دلیلی برای تحمل کاستی های خود ارائه می کرد، اکنون به جانور پیری از اینترنت اولیه تبدیل شده است که از مردن خودداری می کند.

خدمات مشتری تا زمانی که به سمت بالای درخت تلفن حرکت نکنید، بسیار وحشتناک است، اگرچه مشتریان VIP که پول می آورند مدیران حساب ویژه ای را منصوب می کنند. آنها cPanel را به عنوان یک افزونه ارزان قیمت با ۴٫۹۹ دلار در ماه ارائه می دهند و طعم داخلی کنترل پنل خود را به طرز وحشتناکی ارائه می دهند.

اندازه‌گیری پهنای باند نامحدود احتمالاً تنها جذابیت برای مشتریان GoDaddy است. رم ارائه شده با بسته مدل اقتصادی، ۴ گیگابایت، حتی در مقایسه با گزینه های پایین رده سایر شرکت های هاستینگ، بد است. آنها حداقل سه IP اختصاصی و یک گواهی SSL رایگان برای سال اول به شما می دهند. همچنین، CPU یک راه اندازی چهار هسته ای مناسب است. فضای ذخیره سازی ۱ ترابایتی گنجانده شده، اندازه جامد است، و RAID-1 مناسبی است، چیزی که ما برای یک پیشنهاد سطح اولیه انتظار داریم.

حرف آخر این است که شرکت پول بیشتری را صرف جذب مشتریان می کند تا حفظ آنها. احتمالاً انتخاب خوبی نیست، مگر اینکه قبلاً تعدادی محصول دیگر با GoDaddy مانند نام دامنه داشته باشید. با این حال، قیمت ها و گزینه های بسیار خوبی در محدوده VPS و VDS دارند. متأسفانه، بیشتر اینها راه‌حل‌های مدیریت‌نشده‌ای هستند که برای شکست تقریباً تقلبی به نظر می‌رسند.

InMotion

۷٫ InMotion

InMotion Hosting شرکتی است که بر جذب وبلاگ نویسانی که می خواهند از پلتفرم وردپرس استفاده کنند متمرکز شده است. آنها از یک راه حل تقریباً یکسان استفاده می کنند که به خوبی از پشته نرم افزار LAMP و cPanel استفاده می کند.

مشتریان همچنین می توانند انتظار داشته باشند که شرکت تلاش زیادی برای پشتیبان گیری از سایت های خود و ارائه خدمات ترمیم بدون هزینه اضافی انجام دهد. محدودیت‌ها در این مورد ممکن است عجیب و غریب باشند، زیرا بازیابی فقط هر چهار ماه یک بار برای استفاده در دسترس است. همچنین، از هر چیزی با حجم بیش از ۱۰ گیگابایت پشتیبان‌گیری نمی‌شود.

آنها از یک فرآیند تأیید تأخیر برای ثبت نام استفاده می کنند و بررسی دقیق زیادی برای مشتریان غیر آمریکایی اعمال می شود. این از نظر امنیت عالی است، اما وقتی می‌خواهید پروژه‌ای را در حال حاضر اجرا کنید، مقابله با آن‌ها دردناک می‌شود.

میزبانی سرور اختصاصی بیشتر به عنوان مرز نهایی برای مشتریان اصلی آنها، وبلاگ نویسان وردپرس، وجود دارد. نکته مثبت این است که یک حساب میزبانی اختصاصی ماهیانه دو ساعت پشتیبانی میزبانی مدیریت شده را به صورت رایگان دریافت می کند، که بیش از اندازه کافی برای حل اکثر مشکلات رایج است. از جنبه منفی، انتظار نداشته باشید که InMotion از راه خود برای کمک به شما در راه اندازی یک سرور محاسباتی یا داده فشرده استفاده کند. اگر تمایلی به استفاده از نوعی نرم‌افزار استاندارد PHP و MySQL ندارید، آن‌ها مکان مناسبی نیستند.

InMotion می‌تواند با پیشنهادات نیز کمی از جنبه GoDaddy استفاده کند. با این حال، آنها پیشنهادات مقدماتی را ارائه می دهند که صورتحساب ها را تقریباً به نصف کاهش می دهد. اگر مایل هستید برای دو سال میزبانی هزینه کنید، ممکن است یک معامله اولیه مناسب دریافت کنید.

یک مزیت بزرگ نرم افزار Launch Assist این شرکت است. این طراحی شده است تا به متخصصان غیرتکنولوژیک کمک کند تا سایت های وبلاگ موجود را از سایر ارائه دهندگان انتقال دهند. زمان مهاجرت بین دو تا چهار ساعت طول می کشد و این شرکت قول می دهد که مدیران سیستم در کنار شما باشند تا در هر مرحله از فرآیند دست شما را بگیرند.

حرف آخر در مورد InMotion این است که آنها یک شرکت خوب هستند که به یک جایگاه بسیار خاص اهمیت می دهند. اگر فقط به دنبال سازگاری WP و LAMP هستید، احتمالاً خوب خواهید بود. این امر به ویژه در مواردی که در غیر این صورت هیچ مهارتی در راه اندازی وب سایت ها ندارید بیشتر می شود.

افرادی که می خواهند میزبان سرور اختصاصی ویندوز باشند، می توانند آن را فراموش کنند. حقیقتاً، اکثر کاربرانی که سطحی از مهارت را در استفاده از پوسته در یک محیط به سبک یونیکس دارند، پیشنهادات InMotion را ناامیدکننده و گران‌قیمت می‌دانند.

Dreamhost

۸٫ Dreamhost

برخلاف بسیاری از ارائه‌دهندگان سرور اختصاصی که تعداد زیادی محصولات مختلف را نیز ارائه می‌دهند، Dreamhost بر روی ضربه زدن به شما با فروش‌هایی که فریاد می‌زند، «معاملات» متمرکز نیست! معاملات! معاملات!” در عوض، Dreamhost به سادگی طیف قابل توجهی از محصولات و خدمات را ارائه می دهد که شامل همه چیز از برنامه های میزبانی مشترک گرفته تا بسته های میزبانی اختصاصی که شامل پردازنده های ۱۲ هسته ای است را شامل می شود.

با این حال، Dreamhost در بخش خدمات مشتری در این معادله به مقداری مبادله دست می یابد. آنقدر نیست که آنها پشتیبانی محکمی از مشتری ارائه نمی دهند، زیرا آنها فقط یک سیستم آنلاین دارند. هیچ مرکز تماسی وجود ندارد، و هیچ تضمینی دریافت نمی کنید که در ابتدا با یک ربات صحبت نخواهید کرد، قبل از اینکه با یک عامل انسانی برخورد کنید.

در بخش سیستم عامل دفتر کل، چیدمان ها باریک هستند. اوبونتو یا bust است، و حتی در آنجا نیز نسخه بسیار قدیمی‌تری در ۱۲٫۰۴ LTS ارائه می‌شود. این نسخه‌ای است که هنوز پشتیبانی می‌شود، اما از راه‌حلی پیشرفته برای اجرای وب سرور دور است.

Dreamhost همچنین در بازی گواهینامه SSL رایگان قدمی فراتر گذاشته است. به جای اینکه برای یک سال به شما پیشنهاد بدهیم که پس از آن مجبور به پرداخت پول نقد شوید، تا زمانی که برنامه خود را حفظ کنید، پول خود را دائمی خواهید داشت.

بسیاری از مسیرهای ارتقاء ثابت هستند و این شرکت به کاربران اجازه می دهد تا سرورهای خود را از ۴ تا ۱۲ هسته پردازنده تنظیم کنند. به همین ترتیب، می توانید تا ۶۴ گیگابایت رم و ۲ ترابایت فضای ذخیره سازی را ارتقا دهید. همچنین پشتیبانی قوی برای بسیاری از بسته های نرم افزاری جدید خارج از اکوسیستم LAMP، از جمله Ruby و Node.JS وجود دارد. Dreamhost حتی در مرحله بتا ارائه نمونه‌های محاسباتی میزبان ابری برای افرادی است که برای عملیات‌های فشرده، مانند رمزگذاری و رمزگشایی آپلودها و استریم‌های ویدیو، به قدرت پردازشی هاردکور نیاز دارند.

حرف آخر در DreamHost این است که مانند کسی نسخه‌ای از GoDaddy را اختراع کرده است که بد نیست. پیشنهادات متنوعی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تمام موارد خود مانند دامنه‌ها و IP‌ها را در یک حساب واحد نگهداری کنید بدون اینکه احساس کنید برای خرید «بیشتر، بیشتر، بیشتر» به شما نشان داده می‌شود. توسط فروشنده مبلمان Dreamhost شرکتی است که علاقه دارد به عنوان بهترین شرکت میزبان سرور اختصاصی ظاهر شود حتی در حالی که موفق به فروش محصولات دیگر می شود. بله، یک کسب و کار میزبانی سرور اختصاصی می تواند راه برود و آدامس حبابی بجود بدون اینکه روی صورتش بیفتد. چه کسی می دانست که گرفتن یک سرور اختصاصی می تواند نسبتاً بدون درد باشد؟

از جنبه منفی، جایگزین هایی برای سیستم عامل ها وجود ندارد. کاربران ویندوز به سادگی می توانند به جای دیگری بروند، و همچنین افرادی که به دنبال دسترسی به توزیع ها در کنار اوبونتو هستند نیز می توانند. به طور کلی، Dreamhost تجربه لذت بخشی را در یک بسته حرفه ای ارائه می دهد، چیزی که می تواند به سختی به دست آید.

Mochahost

۹٫ Mochahost

اگر این قیمت شروع پایین برای MochaHost شما را به این فکر انداخته است که مشکل چیست، اشتباه نمی کنید. تمایز بین سرورهای اختصاصی آنها و مواردی که دیگران ارائه می دهند این است که آنها یک سرور اختصاصی به معنای کلاسیک ارائه نمی دهند. تمام برنامه های سرور اختصاصی MochaHost در واقع نمونه های مبتنی بر ابر هستند که برای عملکرد مانند سرورهای اختصاصی طراحی شده اند.

این مزایا و معایب خود را دارد. بدیهی است که قیمت گذاری یک حرفه ای قطعی است. به همین ترتیب، توانایی مقیاس‌پذیری از یک نمونه تک CPU تا یک راه‌اندازی ۱۶ هسته‌ای، مقیاس‌پذیری را بسیار خطی‌تر می‌کند و شرکت ادعا می‌کند که نمونه‌های موجود به راحتی با افزودن منابع جدید مقیاس‌پذیر می‌شوند.

با این حال، یکی از اشکالات اصلی این است که یک نمونه ابری هرگز یک سرور اختصاصی واقعی نیست به این معنا که یک سرور اختصاصی یک دستگاه واحد است که وب سایت شما را میزبانی می کند. نمونه‌های ابری از مشکلات تشدید امتیاز مشابهی رنج می‌برند که راه‌حل‌های دیگری مانند VPS، VDS و میزبانی مشترک دارند. شما اعتماد زیادی به شرکت قائل هستید تا موارد ابری خود را ایمن نگه دارید، حتی در شرایطی که سایت‌های دیگر میزبانی شده در همان ابر ناگزیر مورد حمله قرار می‌گیرند.

اگر در حال حاضر با خطرات ناشی از برنامه های میزبانی VPS راحت هستید، MochaHost احتمالاً مسیر ارتقاء را ارائه می دهد که برای شما جذاب خواهد بود. دریافت ۱۶ هسته قدرت پردازشی با قیمتی (زیر ۱۷۰ دلار در ماه) که برخی از شرکت های هاستینگ فقط ۴ هسته ارائه می دهند، قطعاً یک نقطه فروش است.

جای تعجب نیست که پشتیبانی مشتری در این محدوده قیمت کمی مبهم است. در واقع، ممکن است با یک اپراتور خارج از کشور در تماس باشید.

زمان پاسخ از MochaHost بالاتر از آستانه یک ثانیه است که بسیاری آن را در صنعت قابل قبول می دانند. وقتی با MochaHost می روید قطعاً سوپراسپرت پیشرفته را دریافت نمی کنید. گواهینامه های نامحدود SSL به صورت رایگان، فروش خوبی است، و این شرکت شامل CDN است که باید صفحات استاتیک را سرعت بخشد. CloudFlare نیز گنجانده شده است که امنیت بیشتری در برابر حملات DDoS فراهم می کند.

حرف آخر این است که اگر به دنبال قیمت پایین هستید، گزینه خوبی است، به خطرات امنیتی جزئی اهمیت ندهید و می توانید زمان پاسخ آهسته را تحمل کنید. اگر SiteGround فراری دنیای سرورهای اختصاصی است، پس MochaHost هوندا سیویک است. این یک جانور نیست، اما می توان آن را به آرامی در طول زمان به آنچه شما نیاز دارید تبدیل کرد.

Amazon EC2

۱۰٫ Amazon EC2

یکی دیگر از شرکت کنندگان در کسب و کار میزبانی ابر سرور اختصاصی آمازون و سیستم EC2 آن است. چیزی که بلافاصله متوجه خواهید شد که با EC2 عجیب است این است که سیستم صورتحساب بر اساس یک چرخه “در ساعت” است. اکنون، این هر ساعت بیداری نیست. در عوض، برای هر ساعت از چرخه ساعتی که سیستم صرف پردازش چیزها می کند، صورتحساب دریافت می شود. وقتی ترافیک ورودی وجود ندارد، شما فقط برای چند ثانیه عملیات داخلی روی نمونه سرور خود هزینه پرداخت می کنید.

همانطور که در مورد MochaHost است، شما واقعا یک سرور اختصاصی دریافت نمی کنید. شما یک نمونه ابری دریافت می کنید که بر اساس برنامه شما بین ۲ تا ۹۶ هسته CPU قدرت پردازشی را ارائه می دهد. به طور مشابه، شما همچنین می‌توانید نمونه‌های خود را در کل منابع افزایش و کاهش دهید.

یکی از مواردی که Amazon EC2 را به ویژه جالب می کند این است که شما حق دارید هر نرم افزاری را که مجوز آن را دارید روی سرور نصب کنید. در بیشتر موارد، این کاری است که می توانید در تمام سرورهایی که دسترسی سطح ریشه را ارائه می دهند انجام دهید. با این حال، آمازون در شرایط خدمات خود روشن می کند که شما مجاز به انجام این کار هستید.

EC2 بیشتر برای برنامه های محاسباتی سنگین طراحی شده است تا میزبانی وب. شرکت‌های یادگیری ماشین و پخش ویدیو اغلب از EC2 استفاده می‌کنند. گفته شد، شما کاملاً می توانید میزبانی وب اولیه را در EC2 راه اندازی کنید. همچنین یک گزینه “Try EC2 for Free” وجود دارد که به شما امکان می دهد یک نمونه حداقل را بدون هیچ هزینه ای تنظیم کنید.

شاید بزرگترین فروش برای هر محصول آمازون این باشد که این شرکت مراکز داده در سرتاسر کره زمین دارد. این می تواند به ویژه برای شرکت هایی که نیاز به خدمات رسانی به مشتریان در قاره های مختلف دارند جذاب باشد، زیرا تاخیر بهبود یافته را می توان پیش بینی کرد.

یک نقطه ضعف بزرگ این است که آمازون عمیقاً وارد بازی میزبانی وب نیست. شما باید با طیف گسترده ای از آموزش های ارائه شده آشنا شوید. به عبارت دیگر، EC2 یک گزینه منحصر به فرد بد برای تازه کارها است. حتی برای برخی افراد با تجربه ممکن است کسب مهارت های جدید به جای اینکه بتوانید فوراً ثبت نام کنید، ناامید کننده باشد. به همین ترتیب، جنبه کنترل هزینه چیزها به راحتی قابل مشاهده نیست، و این می تواند بسیاری از کاربران را در مورد پرش به EC2 دلسرد کند.

حرف آخر در مورد Amazon EC2 این است که اگر بتوانید با درجه ای از عدم اطمینان در مورد کنترل هزینه زندگی کنید، این گزینه عالی است. شرکت های بزرگ همیشه از آن استفاده می کنند. همچنین بسیار انعطاف پذیر است، زیرا حتی می توانید نرم افزار خود را بر روی آن مستقر کنید.

افرادی که نمی‌خواهند برای ارتقای یک سایت، یک منحنی یادگیری جزئی را سوار شوند، احتمالاً قصد ندارند روی EC2 بپرند. با این حال، کسانی که خود را در محدودیت‌های مطلق حتی ارائه‌های CPU 16 هسته‌ای از شرکت‌های دیگر یافته‌اند، ممکن است خوشحال باشند که حداقل یک بررسی دیگر وجود دارد.

یکی از موارد استفاده جالب توجه برای EC2، افزایش و کاهش در طول فصول است. به عنوان مثال، شرکتی که تعداد زیادی ترافیک وب تعطیلات را در یک سایت تجارت الکترونیک دریافت می کند، می تواند تا ۹۶ هسته برای تحمل بار در زمستان افزایش یابد و سپس در طول دوره آهسته ۹ ماه دیگر به ۴ هسته کاهش یابد.

برچسب ها: سرور

ارسال دیدگاه جدید