نحوه خصوصی کردن وبلاگ وردپرس

نحوه خصوصی کردن وبلاگ وردپرس

زهرا عزتی

ایجاد یک وبلاگ با استفاده از WordPress.com و خصوصی کردن وبلاگ آسان است . خصوصی بودن یک وبلاگ به معنی این است که فقط شما یا فقط یک گروه منتخب از افرادی که تعیین می کنید می توانند آن را بخوانند. کافی است به بخش تنظیمات داشبورد وردپرس خود بروید و پیوند حریم خصوصی را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات حریم خصوصی ، دکمه رادیو را برای “می خواهم وبلاگ خود را خصوصی کنم ، فقط برای کاربرانی که انتخاب می کنم قابل مشاهده است” (I would like to make my blog private, visible only to users I choose) انتخاب کنید.

سپس می توانید با رفتن به بخش کاربران در داشبورد وردپرس خود ، انتخاب پیوند دعوت از کاربران و تکمیل فرم ، افراد را به وبلاگ خود دعوت کنید تا افراد را به دیدن وبلاگ خصوصی خود دعوت کنید. حتماً نقش کاربر Viewer را انتخاب کنید ، بنابراین آنها فقط می توانند وبلاگ شما را بخوانند و هیچ تغییری در آن ایجاد نکنند. آنها ایمیلی دریافت می کنند که به آنها دستور می دهد روی دکمه ای برای پذیرفتن دعوت کلیک کنند. هنگامی که آنها دعوت نامه های خود را پذیرفتند ، می توانند وبلاگ شما را هنگام ورود به حساب WordPress.com خود مشاهده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه خصوصی کردن وبلاگ وردپرس در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

ایجاد یک وبلاگ خصوصی با WordPress.org

اگر از برنامه وردپرس WordPress.org استفاده می کنید ، روند ایجاد یک وبلاگ خصوصی به همین سادگی نیست. برخی از افزونه های وردپرس وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال ، افزونه Friends Only یا افزونه Private WP Suite plugin و RSS feed content شما را خصوصی نگه می دارد.

همچنین بهتر است به قسمت تنظیمات داشبورد وردپرس خود بروید و روی پیوند حریم خصوصی کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به قابلیت مشاهده وبلاگ را برای موتورهای جستجو نیز تغییر دهید. به سادگی دکمه radio در کنار “Ask search engines not to index this site” را انتخاب کنید و حتما روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. توجه داشته باشید که انتخاب این تنظیم تضمین نمی کند که موتورهای جستجو سایت شما را فهرست نمی کنند. این وظیفه هر موتور جستجو است که درخواست شما را اجرا کند.

ایجاد یک پست خصوصی در وبلاگ

اگر فقط می خواهید برخی از پست های وبلاگ را به جای کل وبلاگ وردپرس خود خصوصی کنید ، می توانید این کار را با تغییر تنظیمات Visibility در Post Editor انجام دهید. به سادگی وارد حساب وردپرس خود شوید و پست خود را همانطور که معمولاً ایجاد می کنید ایجاد کنید. در ماژول انتشار (معمولاً در سمت راست ویرایشگر متن در صفحه ویرایشگر پست) ، روی پیوند ویرایش در زیر تنظیم Visibility: Public کلیک کنید. سه گزینه وجود دارد، می توانید پست را روی تنظیمات پیش فرض Public قرار دهید ، یا می توانید دکمه radio را در کنار Password Protected یا دکمه رادیویی در کنار Private را انتخاب کنید.

اگر دکمه Private radio را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه انتشار کلیک کنید ، پست شما فقط برای افرادی که به داشبورد وردپرس شما وارد شده اند و نقش کاربر آنها مدیر یا ویرایشگر است ، قابل مشاهده است. هنگامی که دکمه Protected radio محافظت شده با رمز عبور را انتخاب می کنید ، یک صفحه متن نشان داده می شود که می توانید رمز عبور انتخابی خود را تایپ کنید. به سادگی رمز ورود خود را وارد کنید ، روی دکمه انتشار کلیک کنید تا پست شما در وبلاگ زنده شما منتشر شود ، و آن پست برای بازدیدکنندگان وبلاگ شما قابل مشاهده نخواهد بود. فقط افرادی که رمز ورود آنها را ارائه می دهید می توانند آن پست را مشاهده کنند. به خاطر داشته باشید ، فقط افرادی که نقش کاربر Administrator یا Editor یا نویسنده پست را دارند می توانند رمز عبور پست یا تنظیمات دید را تغییر دهند.

کاربران WordPress.org می توانند متنی را که در فرم رمز عبور پست محافظت شده ، تغییر دهند. همچنین می توان پیوندهای مربوط به پست های محافظت شده را در صفحه اصلی وبلاگ ، بایگانی ها و سایر مکانهای وبلاگ خود که امکان نمایش آنها وجود دارد ، مخفی کرد. دستورالعمل ها و کد های پیشرفته برای انجام هر یک از این موارد را می توانید در WordPress Codex با استفاده از اسناد پشتیبانی از رمز عبور پیدا کنید.

ما به شما کاربران عزیز نحوه خصوصی کردن وبلاگ وردپرس را نشان داده ایم. ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید