نحوه نصب Visual Studio Code در اوبونتو ۲۰٫۰۴

نحوه نصب Visual Studio Code در اوبونتو ۲۰٫۰۴

سعیده مهاجری
vscode یا (Visual Studio Code) برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ توسط مایکروسافت ارائه شد. این ویرایشگر اپن سورس از جمله محبوب ترین ویرایشگرهای رایگان می باشد که تقریبا اکثر زبان های برنامه نویسی را پشتیبانی می کند. vscode بسیار سبک بوده و برای تمامی سیستم عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس و مک ارائه شده است. این ویرایشگر دارای پشتیبانی اشکال زدایی داخلی ، کنترل Git تعبیه شده ، برجسته سازی نحوی ، تکمیل کد ، ترمینال یکپارچه ، بازسازی کد و قطعه های جداگانه میباشد. در این مقاله قصد داریم دو روش برای نصب Visual Studio Code در اوبونتو ۲۰٫۰۴ را به شما عزیزان توضیح دهیم. VS Code می تواند به عنوان یک بسته snap یا به عنوان یک بسته deb با استفاده از apt نصب شود. در اینجا هر کاربر میتواند روش نصب متناسب با محیط خود را انتخاب کند.

نصب Visual Studio Code به عنوان یک بسته Snap :

بسته نرم افزاری Visual Studio Code توسط مایکروسافت توزیع و نگهداری می شود. Snap ها بسته های نرم افزاری مستقلی هستند که شامل تمام وابستگی های باینری مورد نیاز برای اجرای برنامه هستند. بسته های Snap به راحتی قابل ارتقا و ایمن هستند. برخلاف بسته های deb استاندارد ، اسنپ ها دارای disk footprint بزرگتر و زمان شروع برنامه بیشتر هستند. بسته Snap را می توان از طریق خط فرمان یا از طریق نرم افزار اوبونتو نصب کرد. برای نصب VS Code snap ، ترمینال خود را باز کنید (Ctrl + Alt + T) و دستور زیر را اجرا کنید:

sudo snap install --classic code

پس از اجرای دستور بالا ، Visual Studio Code روی دستگاه اوبونتو شما نصب میشود و میتوانید از آن استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید از GUI استفاده کنید ، نرم افزار اوبونتو را باز کنید ، “Visual Studio Code” را جستجو کنید و برنامه را نصب کنید:

نحوه نصب Visual Studio Code در اوبونتو 20.04

هر بار که نسخه جدیدی منتشر می شود ، بسته Visual Studio Code به صورت خودکار در پس زمینه به روز می شود.

نصب Visual Studio Codeبه عنوان یک بسته deb با استفاده از apt :

Visual Studio Code در مخازن رسمی Microsoft Apt در دسترس است. برای نصب آن ، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱_ با اجرای دستور زیر به عنوان کاربر دارای امتیاز  index ، sudo بسته ها را به روز کنید و وابستگی ها را نصب کنید:

sudo apt update

sudo apt install software-properties-common apt-transport-https wget

۲_ کلید Microsoft GPG را با استفاده از دستور wget زیر وارد کنید:

wget -q https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc -O- | sudo apt-key add -

میتوانید مخزن Visual Studio Code را با تایپ کردن دستور زیر فعال کنید:

sudo add-apt-repository "deb [arch=amd64] https://packages.microsoft.com/repos/vscode stable main"

۳_ پس از فعال شدن مخزن apt ، بسته Visual Studio Code را نصب کنید:

sudo apt install code

هنگامی که نسخه جدیدی منتشر شد ، می توانید بسته Visual Studio Code را از طریق ابزار استاندارد نرم افزار دسک تاپ یا با اجرای دستورات زیر در ترمینال خود به روز کنید:

sudo apt updatesudo apt upgrade

شروع Visual Studio Code :

در نوار جستجوی فعالیت ها ، “Visual Studio Code” را تایپ کنید و برای راه اندازی برنامه ، روی نماد کلیک کنید. هنگامی که VS Code را برای اولین بار شروع می کنید ، پنجره ای مانند موارد زیر باید ظاهر شود:

نحوه نصب Visual Studio Code در اوبونتو 20.04

اکنون می توانید نصب extensions و کانفیگ VS Code با توجه به تنظیمات خود را شروع کنید. VS Code همچنین می تواند با تایپ کد از خط فرمان راه اندازی شود.

جمع بندی :

ما در مورد نحوه نصب VS Code در اوبونتو ۲۰٫۰۴ به شما عزیزان توضیح دادیم. اکنون می توانید نصب extensions جدید و شخصی سازی فضای کار خود را شروع کنید.
امیدواریم مطالب مورد پسند بوده باشد.
ما را در شتابان هاست همراهی کنید.😊

برچسب ها: دستورات لینوکس