نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس

نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس

زهرا عزتی

افزودن ، حذف و مدیریت فونت ها روی دسک تاپ لینوکس ساده است. در اين مقاله ، نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس را آموزش مي دهيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد

نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس

لینوکس از دو مکان اصلی برای قرار دادن فونت های جدید پشتیبانی می کند. مکان اول فونت ها را در سطح جهانی در دسترس می کند ، بنابراین اگر بیش از یک نفر وارد سرور لینوکس شويد و بخواهید به بیش از يك فونت استاندارد دسترسی داشته باشید ، دایرکتوری آن فونت ها / usr / share / font است. در داخل آن فهرست ۵ پناهگاه فرعی پیدا خواهید کرد که سه مورد از آنها مهم هستند:

  • /usr/share/fonts/opentype
  • /usr/share/fonts/truetype
  • /usr/share/fonts/truetype1

فهرست اول که شما فونت های opentype را قرار می دهید. این فونت ها معمولاً پسوند پرونده .otf را دارند. دایرکتوری های دوم و سوم فونت های حقیقی را شامل می شوند ، که به طور معمول به .ttf ختم می شوند.

فهرست دوم ، برای فونت های خاص کاربر ، در /home/USER/.fonts (جایی که USER نام کاربری واقعی است) یافت می شود. فونت های ذخیره شده در این فهرست فقط توسط کاربر خاص قابل استفاده است. همه توزیع های لینوکس به طور پیش فرض این فهرست را ایجاد نمی کنند. اگر مدیر فایل خود را باز کند ، باید به آن دستور دهد که فهرست های پنهان را (فهرست هایی را که با یک نقطه شروع می شوند) نمایش دهد.

براي مشاهده مدير پرونده ، Ctrl + H را فشار دهید. اگر آن فهرست را مشاهده نکردید ، با کلیک راست در مدیر فایل و انتخاب New> Folder ، آن را ایجاد کنید ، یا می توانید یک صفحه باز کرده و دستور را صادر کنید:

mkdir ~/.fonts

دیگر نیازی به ایجاد پوشه برای فونت های opentype و truetype نیست ، زیرا همه آنها در همان فهرست قرار می گیرند.

فونت ها را اضافه کنید

پرونده های .ttf ، .TTF یا .otf را در فهرست صحیح منتقل کنید. برای افزودن فونت های جهانی باید از یک پوسته فوری استفاده کنید زیرا یک کاربر معمولی اجازه انتقال پرونده ها به / usr / sharing / فونت ها را ندارد.

اگر یک دسته از فونت های .ttf را در فهرست کاربری خود دانلود کرده اید (/ صفحه اصلی / کاربر / دانلود ها) ، با ارسال دستور زیر آن فونت ها را به فهرست جهانی منتقل کنید:

sudo mv ~/Downloads/*.ttf /usr/share/fonts/truetype/

بعد ، با صدور دستور ، سیستم را از تغییر آگاه کنید:

sudo fc-cache -fv

پس از اتمام حافظه نهان ، تمام کاربران روی سیستم از دسترسی به فونت های تازه اضافه شده جهانی لذت می برند.

فونت های مایکروسافت را اضافه کنید

نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس

مایکروسافت چندین فونت مجوز خود را ایجاد می کند – Andale Mono ، Arial، Arial Black، Comic Sans MS، Courier New، Georgia، Impact، Times New Roman، Trebuchet، Verdana و Webdings — از طریق بسته TTF-MSCoreFonts-Installer در دسترس دسک تاپ ها. .

این فونت ها به فهرست جهانی اضافه می شوند و نصب به صورت خودکار حافظه نهان فونت را برای شما به روز می کند.

 

افزودن فونت های Google

نحوه نصب ، بروزرسانی و حذف فونت ها در لینوکس

Google تعداد زیادی فونت وب را برای استفاده دسک تاپ ارائه می دهد. برای افزودن آنها به دسک تاپ لینوکس ، برنامه TypeCatcher را از طریق مدیر بسته خود نصب کنید.

AfterTypeCatcher نصب شده است ، فونت مورد نظر خود را جستجو کنید و سپس بر روی دکمه دانلود (فلش با اشاره به سمت پایین در گوشه سمت چپ بالا) کلیک کنید. پس از دانلود همه فونت های وب Google شما می خواهید ، حافظه نهان فونت را با دستور

sudo fc-cache -fv

به روز کنید. پس از اتمام آن دستور ، همه فونت های Google در دسترس برنامه های شما و همه کاربران خواهد بود.

نحوه حذف فونت ها

با حذف پرونده آن از پوشه مناسب ، یک فونت را حذف کنید.

هنگامی که یک فونت جهانی را حذف می کنید ، دستور زیر را برای به روز کردن حافظه نهان سیستم صادر کنید:

sudo fc-cache -fv

برای برداشتن بسته مایکروسافت فونت های اصلی ، اجرا کنید:

sudo apt remove ttf-mscorefonts-installer

آگاه سازی برنامه ها از فونت های جدید

از آنجا که برنامه ها هر بار که باز می شوند برای فونت ها اسکن می کنند ، صرفاً بستن و دوباره راه اندازی یک برنامه برای آشکار کردن فونت های تازه نصب شده در آن برنامه کافی است.

ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.

ارسال دیدگاه جدید