نحوه رشد تجارت الکترونیکی

نحوه رشد تجارت الکترونیکی

زهرا عزتی

برای رشد تجارت الکترونیکی خود برنامه ریزی کنید تا بهترین فروشگاه آنلاین را داشته باشید. در این مقاله چند استراتژی را برای شما کاربران عزیز معرفی خواهم کرد تا بتوانید یک تجارت الکترونیکی بین المللی داشته باشید. با ما در شتابان هاست همراه باشید.

ابتدا باید موارد زیر را در نظر بگیرید؛

زبان
مسافت حمل و نقل
تقاضای محصول
قوانین و مالیات ها

۱- زبان

زبان یکی از استراتژی مهم تجارت است که به شما در تعامل با دیگر کاربران را فراهم می سازد به یاد داشته باشید اگر به چند زبان مسلط هستید حتما در وب سایت خود پیاده کنید با این کار دیگر شما به استخدام نمایندگان چند زبانه نیازی نخواهید داشت؛ ابتدا ، برخی از ملاحظات عملی دیگر را بررسی می کنیم که می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام کشور برای اولین بازار فرامرزی شما مناسب است.

۲- فاصله

اگر فروش کالاهای دیجیتال بصورت دانلودی است بفروشید ، فاصله مهم نیست؛ فاصله یک استراتژی برای محصولات وکالاهای فیزیکی است که باید با کشتی یا هواپیما حمل شوند و در این صورت فاصله بسیار مهم خواهد بود.  به عنوان مثال اگر در ایالات متحده لباس می فروشید ، مانعی وجود ندارد که شما را از فروش محصول به استرالیا منع کند؛ اما آیا خریداران استرالیایی برای تحویل کالاهای شما هزینه بیشتری پرداخت می کنند؟ شما باید درباره تجارت الکترونیکی بین المللی بیشتر تحقیق کنید تا تمام موانع ها را حل کرده و یک برنامه ریزی صحیح برای تجارت داشته باشید.

۳- تقاضا

محصولاتی که معمولاً در سطح بین المللی فروش خوبی دارند شامل: پوشاک و لوازم جانبی ، وسایل الکترونیکی مصرفی ، اسباب بازی ها ، محصولات زیبایی ، کالاهای کلکسیونی ، وسایل بدنسازی و فضای باز و جواهرات است. با این حال ، این دسته ها فقط یک راهنما هستند. آنچه مهم است تقاضا برای آنچه در بازار هدف مورد تحقیق خود می فروشید است.

۴- قوانین و مالیات ها

هر کشور قوانینی درمورد اینکه چه کالاهایی می تواند وارد شود ، چگونه طبقه بندی می شود ، شرایط برچسب و موارد دیگر را دارد. به عنوان مثال ، اگر فروشگاه مستقر در ایالات متحده شما در تمبر و سکه های قابل جمع آوری تخصص داشته باشد ، نمی توانید آنها را به مشتریان در کانادا بفروشید زیرا ورود آنها ممنوع است. برای هر کشوری که در نظر دارید ، قوانین واردات وب سایت دولت را بررسی کنید. یا برای یک نتیجه سریعتر ، لیست موارد ممنوع و محدود شده را که توسط FedEx ، UPS و سایر شرکت های حمل و نقل نگهداری می شوند بررسی کنید. همچنین باید تعرفه واردات و قوانین حریم خصوصی را برای کشورهایی که در نظر دارید بررسی کنید.

از طریق بازارها و وب سایت تجارت الکترونیکی خود به خریداران مرزی دسترسی پیدا کنید

ما قبلاً در مورد اینکه چرا بازارهای تجارت الکترونیک قابل تأمل است صحبت کردیم ، حتی اگر وب سایت تجارت الکترونیکی فعال داشته باشید. فروش در بستری مانند Mercado Libre در آمریکای لاتین یا Rakuten Ichiba در ژاپن می تواند به شما کمک کند بازار مارکتان را به رسمیت بشناسید و همچنین با ایجاد ارتباط با کاربران جدید ، به وب سایت خود مراجعه کنید.

مطمئن نیستید چه بازارهایی در بازار مرزی هدف شما فعالیت می کنند؟ Webretailer بزرگترین سیستم عامل های بازار جهان را بر اساس مناطق مرتب کرده است.

خوشبختانه اکثر سیستم عامل های تجارت الکترونیکی بومی سازی را برای شما آسان می کنند. مثلا:

WooCommerce یک آموزش گام به گام در مورد اضافه کردن قابلیت چند زبانه به سایت وردپرس شما ، ایجاد چند سایت در سایت موجود خود ، نصب افزونه چند زبانه و راه اندازی آن دارد.

نحوه رشد تجارت الکترونیکی

گزینه های پرداختی را که مشتریان تجارت الکترونیک بین المللی می توانند از آن استفاده کنند ، ارائه دهید

یک افزونه چند زبانه خوب ، قیمت فروشگاه شما را با توجه به موقعیت مکانی یا گزینه زبانی که انتخاب می کنند ، به صورت خودکار به شما نشان می دهد و ممکن است دارای یک ویژگی باشد که به شما امکان می دهد بسته به خرید مشتریان ، خدمات پرداخت متفاوت ارائه دهید. توانایی ارائه گزینه های پرداخت صحیح مهم است زیرا روش های ترجیحی بسته به منطقه متفاوت است و همه گزینه ها در همه کشورها در دسترس نیستند. برای فروشگاه های آنلاین کوچک ، PayPal گزینه بین المللی خوبی برای شروع است ، زیرا در بسیاری از کشورها استفاده می شود.

فیلترهای تقلب خود را تنظیم کنید تا سفارشات مرزی را در اختیار شما قرار دهد

برخی از دارندگان فروشگاه ها به طور خودکار همه سفارشات بین المللی را رد می کنند زیرا نگران کلاهبرداری هستند. اما در بیشتر موارد ، سفارشات فرامرزی به اندازه سفارشات داخلی خطرناک است. با این حال ، برخی از افزونه ها و سرویس های غربالگری کلاهبرداری به طور خودکار سفارشات فرامرزی را به عنوان یک خطر ارزیابی می کنند ، که می تواند برخی از فروشندگان را به تردید وا دارد. برای جلوگیری از خطر تقلب ، ممکن است لازم باشد قوانینی را که برنامه تشخیص تقلب از شما برای گرفتن سفارشات استفاده می کند ، تنظیم کنید.

پس از انجام این تنظیمات ، میزان تأیید ، رد و تقلب خود را پیگیری کنید. برای جلوگیری از دور کردن مشتری های خوب یا جلوگیری از تقلب ، ممکن است لازم باشد که به عقب برگردید و تنظیمات را دقیق انجام دهید.

بهترین گزینه های حمل و نقل بین المللی را پیدا کنید

بهترین خدمات حمل و نقل مرزی کدامند؟ این بستگی به تعداد دفعات حمل و نقل ، اندازه و وزن کالاهایی که حمل می کنید ، مکان مورد نظر و سرعت لازم برای حمل و نقل دارد. شما می توانید نرخ ها و سرعت تحویل را برای چهار گزینه اصلی FedEx ، UPS ، USPS و DHL مقایسه کنید. همچنین می توانید از یک ابزار حمل و نقل شخص ثالث مانند Shippo استفاده کنید ، که به شما کمک می کند کمترین نرخ را در بین شرکت های مختلف برای هر کالایی که باید حمل کنید ، پیدا کنید.

با داشتن یک برنامه جامع ، یک وب سایت محلی برای خریداران مرزی خود ، حضور در بازار و روشی برای مدیریت حمل و نقل بین المللی ، شما آماده شروع فروش به یک کشور دیگر هستید. همانطور که شروع به دریافت سفارشات از خارج از کشور می کنید ، دقیقاً مانند آنچه در تجارت داخلی انجام می دهید معیارهای اندازه گیری خود را مشاهده کنید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید