چگونه افزونه ها را در وردپرس نصب کنیم؟

چگونه افزونه ها را در وردپرس نصب کنیم؟

زهرا عزتی

پس از نصب وردپرس ، اولین چیزی که هر کاربر مبتدی باید یاد بگیرد نحوه نصب یک افزونه وردپرس است. به عبارت ساده ، افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند فرم تماس ، نمایش اسلاید ، سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید. هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس موجود است. در این مقاله ، نحوه نصب افزونه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. با ما در شتابان هاست همراه باشید.

قبل از شروع کار:

اگر از WordPress.com استفاده می کنید ، نمی توانید افزونه ها را نصب کنید.

ما اغلب از کاربران شکایت می کنیم مبنی بر اینکه آنها نمی توانند منوی پلاگین ها را در داشبورد وردپرس خود ببینند. به این دلیل است که شما از WordPress.com استفاده می کنید که محدودیت های خود را دارد.

توجه داشته باشید شما نمی توانید افزونه ها را در WordPress.com نصب کنید.

 یک افزونه نصب کنید

ساده ترین راه نصب افزونه وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین چیزی که باید به Plugins » Add New در منطقه مدیر وردپرس مراجعه کنید.

چگونه افزونه ها را در وردپرس نصب کنیم؟

صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. با تایپ کردن نام پلاگین یا عملکردی که به دنبال آن هستید ، این افزونه را پیدا کنید. پس از آن ، دسته ای از لیست ها مانند مثال زیر را مشاهده خواهید کرد:

چگونه افزونه ها را در وردپرس نصب کنیم؟

می توانید افزونه ای را که برای شما بهترین است انتخاب کنید. از آنجا که در جستجوی ما ، به دنبال WPForms بودیم که بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است ، بر روی دکمه “اکنون نصب شود”(Install Now) کلیک کنید.

اکنون وردپرس افزونه را برای شما دانلود و نصب می کند. بعد از این ، متوجه خواهید شد که دکمه “اکنون نصب شود” به دکمه “Activate” (فعالسازی) تغییر می کند.

نحوه نصب پلاگین وردپرس

یک افزونه وردپرس می تواند روی سایت شما نصب شود ، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید کار نمی کند. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

شما اولین پلاگین وردپرس خود را با موفقیت نصب کرده اید.

مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم

با استفاده از آپلود افزونه مدیر وردپرس یک پلاگین نصب کنید

افزونه های پرداخت شده وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس لیست نشده اند. این پلاگین ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند.

به همین دلیل وردپرس برای نصب چنین افزونه هایی از روش آپلود استفاده می کند. ما به شما نحوه نصب افزونه های وردپرس را با استفاده از گزینه آپلود در منطقه مدیر نشان خواهیم داد. ابتدا باید افزونه را از منبع (که یک فایل فشرده خواهد بود) دانلود کنید. بعد ، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و از پلاگین ها »افزودن صفحه جدید بازدید کنید.

پس از آن ، بر روی دکمه “Upload Plugin” در بالای صفحه کلیک کنید.

چگونه افزونه ها را در وردپرس نصب کنیم؟

این فرم آپلود پلاگین را نشان می دهد. در اینجا باید بر روی دکمه “انتخاب فایل” (Choose File) کلیک کنید و فایل افزونه ای را که قبلاً دانلود کرده اید بر روی رایانه خود انتخاب کنید

نحوه نصب پلاگین وردپرس

پس از انتخاب فایل ، باید روی دکمه “اکنون نصب شود” کلیک کنید.

اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما آپلود کرده و برای شما نصب می کند. بعد از پایان نصب پیام موفقیت آمیز مانند این را مشاهده خواهید کرد.

نحوه نصب پلاگین وردپرس

پس از نصب ، برای شروع استفاده از افزونه ، باید روی پیوند فعال کردن افزونه کلیک کنید.

شما باید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود انجام دهید. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

با استفاده از FTP پلاگین یا افزونه وردپرس را به صورت دستی نصب کنید

در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده هاست وردپرس شما ممکن است محدودیت های فایلی داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب یک افزونه از منطقه مدیر را محدود کند؛ در این شرایط ، بهترین شرط شما نصب افزونه به صورت دستی با استفاده از FTP است. ابتدا باید فایل منبع افزونه را دانلود کنید (این یک فایل فشرده خواهد بود). در مرحله بعدی ، باید فایل zip را در کامپیوتر یا لب تاب خود جستجو کنید. با جستجوی فایل زیپ افزونه ، پوشه جدیدی با همین نام ایجاد می شود. پوشه ای که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود آپلود کنید. شما باید از طریق مدیر FTP به هاست خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید ، با ارائه دهنده هاست وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها سوال کنید. سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم ارائه شده توسط هاست وب خود به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به پوشه / wp-content / plugins / در وب سایت خود بروید.

سپس ، پوشه ای را که از فایل zip جستجو کرده اید در پوشه / wp-content / plugins / در سرور وب خود آپلود کنید.

چگونه می توان افزونه ها را در وردپرس نصب کرد؟

پس از آپلود فایل ها ، باید از قسمت مدیریت وردپرس بازدید کرده و روی پیوند افزونه ها در فهرست مدیریت کلیک کنید. خواهید دید که پلاگین شما با موفقیت در صفحه پلاگین ها نصب شده است.

چگونه می توان افزونه ها را در وردپرس نصب کرد؟

برای شروع استفاده از آن ، باید روی پیوند فعال سازی در زیر افزونه کلیک کنید.

پس از فعال سازی ، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. نکته قابل توجه این است که هر افزونه تنظیمات خاص خود را دارد.

سوالات متداول درباره نصب افزونه های وردپرس

به عنوان یک کاربر مبتدی ممکن است در مورد نصب افزونه های وردپرس سوالاتی داشته باشید.

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب افزونه یا پلاگین های وردپرس آورده شده است.

۱- چگونه می توان بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کرد؟

بیش از ۵۵۰۰۰ افزونه وردپرس فقط در پوشه رایگان افزونه وردپرس وجود دارد. بسیاری از موارد دیگر به عنوان افزونه های برتر در دسترس هستند. این امر یافتن بهترین افزونه را برای ویژگی مورد نیاز افراد مبتدی کمی دشوار می کند.

ما لیستی از تمام افزونه های ضروری وردپرس را که بیشتر وب سایت های وردپرس به آنها نیاز دارند ، تهیه کرده ایم.

۲- تفاوت افزونه های نصب شده و فعال چیست؟

برای استفاده از یک افزونه در سایت خود ، باید ابتدا آن را “فعال” کنید.

با مراجعه به صفحه ‘Plugins’ (افزونه ها) در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های فعال را مشاهده کنید. آنها با پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

چگونه می توان افزونه ها را در وردپرس نصب کرد؟

۳- آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنم؟

اگر از افزونه استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید.

۴- چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟

شما می توانید به تعداد مورد نیاز افزونه نصب کنید. این تعداد افزونه ها نیستند که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارند ، بلکه کیفیت آن افزونه ها مهم است.

۵- چگونه پلاگین وردپرس را حذف نصب کنم

با مراجعه به صفحه پلاگین ها در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه وردپرس را حذف نصب کنید؛ به این منظور باید ابتدا آن را غیر فعال کنید؛ پس از آن ، می توانید به سادگی بر روی لینک حذف کلیک کرده تا از وب سایت حذف شود.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید