آموزش ایجاد A Record برای اتصال به هاست دانلود

سی پنل

اتصال هاست اصلی به هاست دانلود با A Record

قصد داریم در این مقاله به آموزش نحوه ایجاد رکورد A Record در بخش CPanel بپردازیم. همانطور که می دانید A Record یکی از انواع رکوردهای موجود در بخش  Zone Editor می باشد. در ادامه به نحوه ساخت A Record در cpanel می پردازیم. با ما همراه شوید.

نحوه ساخت A Record
بعضی مواقع ما نیاز داریم به اینکه یک ساب دامنه ای در یک هاست بتواند با هاست دیگر ارتباط داشته باشد و از خدمات آن استفاده کند.  در این صورت شما می توانید با ساخت A Record این ارتباط را برقرار کنید.
حال برای ساخت A Record کافی است وارد بخش کنترل پنل هاست خود شوید. در بخش Domains مشاهده می کنید که یک گزینه به نام  Zone Editor وجود دارد. با کلیک بر روی آن می توانید به ساخت انواع رکورد بپردازید.

تب دامین

Domain Tab

حال در اینجا شما می توانید A Record انتخاب کنید و از مزایایی آن بهره مند شوید.

از لیست زیر دامنه می توانید A Record را انتخاب کنید.

در ادامه می خواهیم بخش Add an A Record را به صورا کامل توضیح دهیم.

Zone Editor

Zone Editor

 

تنظیمات مربوط به بخش Add an A Record:
۱.  در بخش name نیاز دارید به اینکه نام دامنه خود را برای متصل شدن، در این قسمت وارد کنید.
۲. سپس باید در قسمت IP Address آی پی ساب دامنه خود را به طور صحیح وارد کنید.
۳. در پایان برای ثبت این رکورد روی گزینه Add an A Record کلیک کرده تا اطلاعات مورد نظر ثبت شود.

 

اضافه کردن ای رکورد

Add an A Record

حال شما می توانید به راحتی بدون نیاز به پرداخت کردن هزینه ای ساب دامنه هاست خود را به هاست دیگر متصل کنید‌. یک نکته قابل ذکر اینکه در بعضی مواقع دسترسی شما از طریق ساب دامین به هاست دیگر ممکن است چند ساعتی طول بکشد. در صورتی که این اتصال بعد از چند ساعت برقرار نشد شما می توانید با تیم پشتیبان شتابان هاست تماس بگیرید.

قبلی «
بعدی »

رضا هستم، از پایه گذاران و پشتیبانان شتابان هاست، کار در شتابان و پیگیری مشکلات مشتریانمان بهترین اتفاقی است که هر روز با آن مواجه هستم، علاقه مند به پیگیری و رفع مشکلات و پاسخگویی به سوالات در زمینه هاستینگ هستم و گاهی در وبلاگ برای شما توضیحات مختصری در رابطه با برخی موضوعات ارائه می کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *