پنج راه برای بهبود رتبه سایت شما (SEO)

پنج راه برای بهبود رتبه سایت شما (SEO)

علی مرادی

برای بهبود search engine optimization یا (SEO) و تماشای وب سایت خود در صدر نتایج موتورهای جستجو seo ، این پیشنهادات را دنبال کنید. در ادامه با ما همراه باشید نا به شما نحوه بهبود رتبه سایت را آموزش دهیم.

بهبود رتبه سایت:

۱- انتشار مطالب مرتبط:

محتوای با کیفیت مهمترین عامل رتبه بندی موتورهای جستجوگر شما در seo است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. محتوای با کیفیتی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد شده است ، ترافیک سایت را افزایش می دهد ، که باعث افزایش قدرت و اهمیت سایت شما می شود. مهارت های نوشتن وب خود را مرتبا تنظیم کنید.

کلید واژه ها:

برای هر صفحه در وب سایت خود یک عبارت کلمه کلیدی خاص را شناسایی و هدف گذاری کنید. به این فکر کنید که چگونه خواننده شما می تواند آن صفحه خاص را با اصطلاحات جستجو و کلمات کلیدی در seo جستجو کند.

عبارت کلیدی:

دستیابی به رتبه بندی موتورهای جستجو یا seo برای چندین عبارت کلمه کلیدی برای یک صفحه وب بسیار دشوار است ، مگر اینکه این عبارات بسیار مشابه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای “مشاغل مهندسی زیست پزشکی” و “شغل مهندسی زیست پزشکی” رتبه بندی کند. رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “معاون دانشجویی” یا “تبعیض جنسیتی” و “مراحل گزارش خشونت” با یک صفحه واحد بعید است.

اگر می خواهید برای چندین عبارت کلمه کلیدی با وب سایت خود رتبه بندی کنید ، برای هر عبارت کلمه کلیدی مورد نظر خود باید یک صفحه وب جداگانه تهیه کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی:

پس از انتخاب عبارت کلمه کلیدی خود برای یک صفحه ، این سؤالات را در نظر بگیرید زیرا برای seo سایت شما بسیار مهم است:

  • آیا می توانم از بخشی یا تمام کلمات کلیدی موجود در URL صفحه استفاده کنم (با استفاده از کلمات کلیدی یا seo در پوشه ها)؟
  • آیا می توانم از قسمت یا تمام عبارت کلمه کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنم؟
  • آیا می توانم از بخشی یا کلمات کلیدی کلیدی موجود در عناوین صفحه و زیرعناوین ها استفاده کنم؟

پاسخ بله دادن به این سؤالات می تواند رتبه موتور جستجوگر شما را بهبود بخشد. اگرچه طبیعی و کاربر پسند باشید. به عنوان مثال ، شما نمی خواهید که کلمه “مهندسی” سه یا چند بار در URL نشان داده شود.

محتوا:

فراتر از URL ، و عناوین صفحه ، محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. چندین بار کلمه کلیدی خود را در طول صفحه تکرار کنید – یک یا دو بار در پاراگرافهای اولی و بآخری ، و دو تا چهار بار دیگر در محتوای باقی مانده.

۲- مرتباً محتوای خود را به روز کنید:

حتماً متوجه شده اید که محتوا چقدر در seo مهم است. موتورهای جستجو نیز به محتوا بسیار حساس اند. به روزرسانی مطالب به طور مرتب به عنوان یکی از بهترین شاخص های مربوط به یک سایت مشاهده می شود ، بنابراین حتما آن را بروز نگه دارید. محتوای خود را در یک برنامه مشخص بررسی کنید و طبق نیاز به روزرسانی کنید.

۳- فراداده یا Metadata:

هنگام طراحی وب سایت خود ، هر صفحه فاصله ای بین برچسب <head> برای درج metadata یا اطلاعات مربوط به محتویات صفحه شما دارد. اگر سایتی CMS دارید که در ابتدا توسط تیم وب UMC تولید شده است ، این داده ها را برای شما از قبل جمع کرده است. با این حال ، مرور و به روزرسانی metadata از زمان تغییر سایت برای شما مهم است.

۴- سایتی با ارزش از لحاظ لینکی داشته باشید:

در ایجاد لینک های مرتبط در متن متمرکز شوید. به جای لینک های “اینجا کلیک کنید” ، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا را کلیک کنید” هیچ ارزش موتور جستجوی فراتر از URL پیوست ندارد ، در حالی که لینک کردن روی خود کلمه سرشار از کلمات کلیدی است و باعث بهبود رتبه موتورهای جستجوگر شما و همچنین رتبه صفحه ای که به آن لینک می دهید ، می شود. همواره از طریق لینک دادن به کلمات کلیدی از لینک های توصیفی استفاده کنید – این کار نه تنها بهینه سازی موتور جستجو را بهبود می بخشد بلکه به خوانندگان شما ، از جمله معلولین یا افرادی که از صفحه خوان استفاده می کنند کمک می کند.

۵- از alt tags استفاده کنید:

همیشه رسانه های تصویری خود را با استفاده از  alt tags یا توضیحات متن جایگزین توصیف کنید. آنها به موتورهای جستجوگر اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند ، این امر بسیار مهم است – به خصوص برای افرادی که از مرورگرهای متنی یا خواننده های صفحه استفاده می کنند.

امیدواریم از مقاله بهبود رتبه سایت بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: آموزش سئو