تغییر پارتیشن اکانت سی پنل در WHM

تغییر پارتیشن اکانت سی پنل در WHM

مرتضی حبیبی

شاید بعضی از شما همراهان عزیز می خواهید که پارتیشن اکانت سی پنل خودتون رو به دلیل پر شدن حافظه یا مشکلات دیگه تغییر بدید ولی نمی دانید این کار را چگونه انجام بدید ما بهتون تو این مقاله یاد میدیم که این کار رو چطور در WHM انجام بدید پس ما رو همراهی کنید تا این کار بتونید انجام بدید.

کاربرد Rearrange an Account در WHM:

کنترل پنل cPanel رایج ترین پنلی است که برای سرورهای لینوکس استفاده می شود و رابط کاربری آسان را در اختیار شما قرار می دهد. Web Host Manager) WHM) یک برنامه قدرتمند است که به ما امکان می دهد سرور را مدیریت کنیم. cPanel پنل مدیریت سایت است که در آن می توان هر User شخصی را توسط مالک آن User خاص کنترل کرد.

تغییر پارتیشن اکانت مورد نظر در WHM:

در این آموزش می توانیم درباره نحوه جابجایی یوزر cPanel از یک پارتیشن به پارتیشن دیگر از طریق پنل WHM بحث کنیم. این ویژگی رابط کاربری یک ویژگی قابل استفاده است که در آن می توانیم پارتیشن هارد یک حساب cPanel را به پارتیشن دیگری تغییر دهیم.

در صورت مواجه شدن با کمبود فضای دیسک در سرور cPanel به شما کمک می کند. اگر در حال اجرا مشکل کمبود دیسک برای پارتیشن home/ هستیم و اگر در این زمان فضای کافی در یکی از قسمت های دیگر home2/ دارید، می توانید به راحتی از این ویژگی برای تغییر پارتیشن استفاده کنید.

عملکرد اکانت تنظیم مجدد در واقع تمام داده ها را از فهرست home/منتقل می کند و یک سیم پیوند را به مکان جدیدی که در home2/ است ایجاد می کند. از طریق تنظیم مجدد ویژگی حساب می توانیم این کار را فقط در یک حساب انجام دهیم.

برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

برای جابجایی اکانت بین هارد دیسک، هر بخش از هارد دیسک باید مقدار home/ را که شما در رابط WHM و در بخش “Basic Manager Setup” تنظیم کرده اید فضای کافی داشته باشد.

مراحل تغییر پارتیشن اکانت سی پنل:

به عنوان کاربر اصلی به WHM وارد شوید. و سپس بر روی “Account Functions” در صفحه اصلی WHM کلیک کرده و گزینه “Rearrange an Account” را انتخاب کنید.

 

تغییر پارتیشن اکانت سی پنل

 

حسابی را انتخاب کنید که می خواهید پارتیشن آن را تغییر دهید و بر روی دکمه “Rearrange” کلیک کنید.

 

تغییر پارتیشن اکانت سی پنل

 

اکنون یک پنجره جدید باز خواهد شد و از شما خواسته می شود بخشی را که باید اکانت cPanel منتقل شود، انتخاب کنید. پارتیشنی مانند home2/ را انتخاب کنید و روی “Move Account” کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا پیام successful نمایش داده شود.

 

تغییر پارتیشن اکانت سی پنل

 

به همین راحتی می توانید پارتیشن اکانت cPanel را تغییر دهید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Rearrange an Account آموزش WHM تغییر پارتیشن اکانت سی پنل

ارسال دیدگاه جدید