تغییر پسورد root در vps

تغییر پسورد root در vps

علی مرادی

پسور ممکن است یک کلمه یا رشته ای از کاراکترها باشد که دسترسی به یک منبع را فراهم می کند. برای تأیید هویت کاربر برای اثبات هویت و دسترسی به یک دستگاه خاص استفاده می شود. در این مقاله به شما در تنظیم مجدد پسورد root در حساب VPS خود کمک می کنیم. برای تنظیم مجدد پسورد اصلی سرور خود ، باید وارد قسمت حساب خود شوید. برای حفظ امنیت سرور خود از کاربران غیرمجاز بهترین کار این است که پسورد root را در یک بازه زمانی منظم تغییر دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما عزیزان و همراهان را با این آموزش مهم آشنا کنیم.

مراحل تغییر پسورد root در vps:

کاربر می تواند پسورد VPS را از طریق SSH یا WHM در سرورهای لینوکس مجددا تنظیم کند. با استفاده از ابزار تولید کننده پسورد می توان یک رمزعبور قوی ایجاد کرد. مراحل زیر را برای تغییر پسورد اصلی در رابط WHM سرور VPS خود دنبال کنید.

مرحله ۱: با نام کاربری و پسورد موجود وارد ‘WHM شوید.

 

تغییر پسورد root در vps

 

مرحله ۲: از فهرست اصلی گزینه ‘Server Configuration’ را انتخاب کنید.

 

تغییر پسورد root در vps

 

مرحله ۳: سپس گزینه ‘Change Root Password’ را برای تنظیم مجدد پسورد برای VPS خود انتخاب کنید.

 

تغییر پسورد root در vps

 

مرحله چهارم: پسورد جدید را در قسمت New root Password وارد کرده و تأیید کنید. (برای ایجاد پسورد قوی می توانید از گزینه Generator option استفاده کنید).

 

 

مرحله ۵: پس از اتمام کار ، روی دکمه Change Password کلیک کنید.

 

 

توجه *: تغییر پسورد از طریق WHM نیازی به راه اندازی مجدد سرور ندارد.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم به بخش کوچکی از سوالات شما پاسخ داده یاشیم. شما می توانید هر سوالی که راجب این موضوع و مقاله داشتید را در انتهای این مقاله در بخش نظرات بنویسید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: Changing root password in VPS آموزش WHM تغییر پسورد root تغییر پسورد root در vps

ارسال دیدگاه جدید