کاربرد Security Advisor در WHM

کاربرد Security Advisor در WHM

مرتضی حبیبی

شاید برخی از شما همراهان عزیز در پنل WHM با گزینه Security Advisor مواجه شدید ولی کارآیی و کاربرد آن را نمی دانید. ما در این مقاله به شما همراهان عزیز کاربرد Security Advisor در WHM را آموزش می دهیم. ما را برای دانستن کاربرد Security Advisor در WHM همراهی کنید.

Security Advisor :

در بخش مرکز امنیت WHM ، ویژگی هایی وجود دارد که ممکن است برخی از کاربران cPanel و WHM با آن آشنایی نداشته باشند. Security Advisor ویژگی ای است که در هنگام انتخاب، نگرانی های امنیتی احتمالی را نشان می دهد که ارائه دهندگان میزبان می خواهند به آن بپردازند، و همچنین راه حلی برای آن پیام هشدار دهنده ارائه می دهد.

Security Advisor چیست:

Security Advisor یک بررسی از خدمات نصب شده، نسخه های نرم افزاری، نقاط قوت رمزهای مختلف و سایر تنظیمات مختلف راخاموش می کند. سپس وضعیت قرمز، زرد، خاکستری یا سبز را برای چک کردن نشان می دهد و شما را در مورد برخی موارد احتمالی که ممکن است ناشی از آن هشدارها باشد به شما آموزش می دهد.

“Jail Apache” را در قسمت ” Tweak setting” فعال کنید و کاربران را به قسمت jailhell در قسمت “Manage Shell Access ” تغییر دهید. با استفاده از “CageFS در CloudLinux” یک راه حل قوی تر در نظر بگیرید.
پیام رسانی در Security advisor بسته به اهمیت مسئله احتمالی، دارای کدگذاری رنگی است. مشاوره قرمز نشانگر مسئله جدی تر است. اکیداً توصیه می کنیم بلافاصله به این موارد رسیدگی کنید. رنگ زرد موضوعی احتمالی است که توصیه می کنیم در اسرع وقت بررسی و حل شود.رنگ خاکستری اطلاعاتی است و ممکن است مسئله دسترسی را در جایی که کاربر ممکن است دسترسی غیرمعمول داشته باشد نشان دهد، رنگ سبز اطلاعیه هایی هستند که مشاور امنیت هیچ مشکلی را در آن منطقه نشان نمی دهد.

پیکربندی اعلان های Security Advisor:

در WHM به مسیر WHM >> Home >> Server Contacts >> Contact Manager بروید. در این گزینه به شما اجازه داده می شود مشخص کنید که سرور شما اعلان های مختلفی از جمله اعلان های مربوط به Security Advisor ارسال شود در کجا قرار دارد را به شما نمایش می دهد. Contact Manager به طور پیش فرض برای ارسال هشدارها تنظیم شده است (همانطور که پیکربندی شده اند از طریق ایمیل، HipChat ،URL، پیام کوتاه یا موارد دیگر) هنگام تشخیص مشکلات جدید با اهمیت بالا به شما اعلانی ارسال می کند. برای فعال کردن این گزینه به مسیر زیر بروید:

WHM >> Home >> Server Contacts >> Contact Manager>> notification>> Security Advisor State Change

در داخل Contact Manager، می توانید سطح اهمیت هشدارهای مشاور امنیت (Low, Medium, High or Off) و روش تحویل را که می خواهید در آن دریافت کنید، پیکربندی کنید:

با کلیک بر روی منوی کشویی در زیر ستون “Receives” به شما امکان می دهد اولویت های دریافت نوع ارتباط را تعیین کنید. این کار مهم است زیرا وقتی پیکربندی اعلان های Security Advisor (در بالا به آن اشاره گردید)، این گزینه ها تعیین می کنند که وقتی شما یک Advisor را از دست می دهید، به شما اطلاع داده می شود. دکمه “Edit” به شما امکان پیکربندی یک مقصد (یعنی آدرس ایمیل، URL، شماره تلفن برای پیام کوتاه، شماره ICQ و غیره) را می دهد تا به آن اعلان ارسال شود.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Security Advisor آموزش WHM

ارسال دیدگاه جدید