مقایسه وردپرس و لاراول

مقایسه وردپرس و لاراول

علی مرادی

لاراول یک فریم ورک منبع باز است. این فریم ورک وب PHP است. در PHP 7 نوشته شده است و از سیستم عامل cross-platform پشتیبانی می کند و برای توسعه برنامه های وب و بر اساس مدل مشاهده معماری کنترلر و سمفونی توسعه یافته است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است. رایگان و قابل اطمینان تر است. بیشتر برای بلاگ ها استفاده می شود. این می تواند در یک سازمان کوچک ، مبتدیان یا کارآفرینان مورد استفاده قرار گیرد.

لاراول:

لاراول توسط تیلور اتول ایجاد و توسعه یافت. در ابتدا در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. لاراول با ویژگی های داخلی برای تأیید هویت ، بومی سازی ، مدل ها ، نمایش ها ، جلسات ، مسیریابی و سایر ویژگی ها مانند وارونگی کنترل و یک سیستم جذاب به نام Blade منتشر شده است.

ویژگی های جدید رابط خط فرمان به نام artisan ، پشتیبانی داخلی از سیستم مدیریت پایگاه داده ، پشتیبانی از رسیدگی به رویدادها و سیستم بسته بندی به نام بسته های مختلف است.

وردپرس:

وردپرس توسط بنیاد وردپرس توسعه داده شد. در PHP نوشته شده است. این سیستم عامل در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. این سیستم عامل از سیستم عامل های مشابه یونیکس و ویندوز پشتیبانی می کند. دارای ویژگی هایی مانند معماری افزونه و یک سیستم قالب است. وردپرس عمدتا برای نوشتن وبلاگ ها و سیستم مدیریت وب سایت استفاده می شود.

در وردپرس ، مدیریت آسان محتوا انجام می شود و ویرایش یا بروزرسانی به راحتی انجام می شود. دز وردپرس ، افزونه ها در دسترس هستند و بسیاری از تم ها برای افزایش یا سفارشی سازی برنامه و محتوای وب در آنجا وجود دارد.

بگذارید برخی از تفاوت های اساسی لاراول در مقابل وردپرس را بررسی کنیم.

مقایسه وردپرس و لاراول:

  • در لاراول ، کد به خوبی سازماندهی شده است. هنگامی که کد رشد می کند ، لاراول از استفاده مجدد از کد مراقبت می کند و به طور خودکار مسئله را تا حد بیشتری حل می کند. در وردپرس ، تمام مطالب باید توسط توسعه دهنده حفظ شود.
  • در لاراول ، چارچوب برای تهیه کد باید توسط توسعه دهنده فهمیده شود. در وردپرس ، شروع به ساختن اپلیکیشن ها بسیار آسان است و شروع با آن بسیار آسان است.
  •  لارول ، منحنی یادگیری عالی دارد ، به این معنی که نیاز به درک دارد. وردپرس ، منحنی یادگیری کمتری دارد. با کمک و استفاده از یک موضوع می توانیم مطالب خود را بنویسیم و به صورت رایگان و سریع منتشر کنیم.
  • در لاراول ویژگی های زیادی مانند تأیید اعتبار ، مجوز ، وارونگی کنترل و غیره وجود دارد که با جدیدترین نسخه های آن بهتر و بهتر می شود. در وردپرس ، با استفاده از افزونه های به خوبی تأیید اعتبار انجام شده است.
  • در لاراول ، برای جستجوگرها باید مسیرهای خاص خود را تعریف کنید و کار زیادی می کند تا یک وب سایت ایجاد کنید که بیشتر به محتوا وابسته باشد. در وردپرس ، اصول اولیه سئو انجام می شود.

  • در لاراول ، همه چیز قابل تنظیم است و می توان کنترل کرد که چگونه فعالیت ها کار می کنند. در وردپرس ، محتوا را می توان با مضامین و افزونه های حق بیمه یا رایگان در دسترس برای وردپرس تنظیم کرد.
  • در لاراول می توان از بانک اطلاعاتی به روش خود استفاده کرد یا طراحی کرد. در وردپرس ، یک پایگاه داده عمدتا مورد نیاز نیست ، زیرا بیشتر داده های استاتیک باقی می ماند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: CMS آموزش وردپرس لاراول

ارسال دیدگاه جدید