ریدایرکت Wildcard چیست

ریدایرکت Wildcard چیست

علی مرادی

هر از گاهی ممکن است لازم باشد سایت خود را ریدایرکت کنید. این می تواند به دلیل طراحی مجدد ، صفحه لندینگ A / B برای اهداف بازاریابی ، تغییر دامنه و تغییر مسیر ترافیک به سمت مطالب به روز شده باشد. چگونه این روند را یکپارچه می کنید؟ چگونه اطمینان می دهید که تجربه کاربری شما بدون تغییر و یا حتی بهتر است؟ چگونه اطمینان می دهید که عملکرد سایت شما در نتایج موتور جستجو بی تأثیر است؟ آخرین چیزی که هنگام جابجایی سایت خود به آن نیاز دارید این است که کاربران خود را مرتباً دچار خطای ۴۰۴ کنید. در این مقاله ، ما با نگاهی دقیق تر به ریدایرکت با استفاده از wildcard خواهیم داست. در ادامه با ما همراه باشید.

ریدایرکت Wildcard چیست؟

این گزینه ریدایرکت به مرورگرها امکان می دهد با وجود درخواست کاربران ساب دامنه به سایت شما دسترسی پیدا کنند ، حتی اگر دایرکتوری ها تنظیم نشوند ، به عنوان یک ساب دامنه wildcard یا ساب دامنه کلیدی نیز شناخته می شود. بعضی مواقع ، کاربران ساب دامنه ها را اشتباه تایپ می کنند یا حتی برای یک ساب دامنه تصادفی که وجود دارد درخواست می کنند. همه چیز به کاربران شما کمک می کند تا بدون توجه به درخواست آنها به یک صفحه معتبر در سایت شما دسترسی پیدا کنند.

همه چیز به شما امکان می دهد دامنه هایی را که هنوز ایجاد نکرده اید به صفحه خاصی در سایت جدید یا حتی یک صفحه وب دیگر در اینترنت هدایت کنید. این کار معمولاً از طریق یک DNS رکورد در یک wildcard انجام می شود. این رکورد در تطابق درخواست های کاربر برای دامنه هایی که وجود ندارند ، کمک می کند. DNS رکورد معمولاً پایین ترین برچسب یک نام دامنه هستند و قبل از ستاره ها دنبال می شوند و مانند نقطه * .abc.com دنبال می شوند.

برخی از استثنائات:

DNS رکورد دامنه های root را پوشش نمی دهد

دامنه root بخشی است که بعد از www مانند www.abc.com به دست می آید. جستجوی دامنه Root همه موارد بازگشت را نمی دهد. رکورد های root برای رکورد های root بدون مشخصات ساب دامنه باید تعریف شوند.

Catch-alls رکوردهای موجود را نادیده نمی گیرند

در عوض ، ساب دامنه های تصادفی را انتخاب می کند و موارد موجود را که از قبل تعریف شده اند حذف می کند.

استثنائات دیگر:

  • اگر یک ساب دامنه جداگانه ایجاد کنید ، بر wildcard شما مقدم است.
  • رکورد Catch-alls فقط برای انواع رکورد A ، CNAME ، ریدایرکت URL ، AAA ، TXT و MX کار می کنند. آنها با رکورد NS کار نمی کنند.

ریدایرکت ۳۰۱ چیست؟

در این مرحله ، ممکن است تعجب کنید ، در مورد ریدایرکت ۳۰۱ چگونه است؟ آیا نباید فقط از این استفاده کنم؟ خوب ، تغییر مسیر ۳۰۱ در مواردی که آدرس وب سایت به طور دائمی به عنوان مثال به یک دامنه جدید منتقل شده باشد بهترین استفاده است. همچنین اگر URL های مختلفی برای دسترسی به همان صفحه وب استفاده شوند ، مفید خواهد بود. در چنین مواردی ، یک دامنه انتخاب می شود و بقیه به آن هدایت می شوند. اگر به دنبال ادغام ۲ سایت هستید ، یک ۳۰۱ نیز ایده خوبی است.

با این حال ، ۳۰۱ مواردی مانند دامنه های نادرست یا تصادفی را در نظر نمی گیرد.

این بدان معنی است که برای انتقال نام دامنه کارآمد ، ممکن است شما نیاز به استفاده از هر دو ۳۰۱ و catch-all داشته باشید.

ریدایرکت .htaccess چیست؟

موتورهای جستجو معمولاً برای کشف و درک ۳۰۱ وقت می گیرند. به همین دلیل گوگل توصیه می کند که حرکت خود را با استفاده از یک ساب دامنه یا دایرکتوری قبل از کل سایت انجام دهید.

درج پرونده ۳۰۱ در پرونده .htaccess موتورهای جستجوگر “alert” خواهد داد تا به آنها اطلاع دهید که لینک جدیدی به جای نسخه قدیمی وجود دارد. در اینجا سناریوهایی وجود دارد که .htaccess قابل استفاده باشد:

  • برای “force” یا نسخه دامنه www یا غیر www استفاده شود.
  • برای ریدایرکت فایلهای جداگانه در همان دامنه.
  • برای ریدایرکت فایلها با پسوند خاص.
  • برای ریدایرکت دامنه جدید به یک دامنه جدید.

گواهی Wildcard SSL:

ما دیده ایم که ریدایرکت wildcard از ساب دامنه هایی که وجود ندارند مراقبت می کند تا کاربران بتوانند علیرغم درخواست های خود به یک صفحه معتبر دسترسی پیدا کنند. این بدان معنی است که برای ریدایرکت و امنیت سایت شما باید ریدایرکت wildcard ایمن باشد. به همین دلیل گواهینامه های wildcard SSL ضروری هستند.

گواهی SSL wildcard چیست؟

این گواهی درست مانند یک گواهینامه معمولی SSL تضمین می کند که ارتباط بین سایت شما و مرورگر اینترنت کاربر ایمن است. بزرگترین مزیت این گواهینامه این است که به شما امکان می دهد ساب دامنه های اصلی و نامحدود را نیز در یک گواهی نامه تضمین کنید. در مقایسه با نیاز به خرید SSL برای هر ساب دامنه تصادفی در خارج از کشور ، در هزینه شما صرفه جویی می کند.

مزایای بیشتر استفاده از گواهینامه های wildcard SSL:

در اینجا مزایای بیشتری در مورد استفاده از گواهینامه های wildcard SSL ذکر می شود

  • مقرون به صرفه – از آنجا که این گواهینامه ها درخواست های تصادفی ترین کاربر را ارائه می دهند ، آنها را برای درخواست های کاربر جدید که قبلاً اسیر نشده بودند ، به روز می کنند. این معمولاً بدون هزینه اضافی انجام می شود. همچنین می توانید یک مهر سایت معتبری تهیه کنید که به کاربران خود اطمینان داده است که سایت شما بی خطر است ، بدون هیچ هزینه اضافی. می توانید از این مهر و موم در صفحاتی که اعتماد مشتری لازم است استفاده کنید ، برای مثال صفحات ثبت نام یا صفحات پرداخت.
  • پردازش سریع گواهینامه – حداکثر زمان لازم برای دریافت این گواهینامه های SSL دو روز است. دلیل این امر این است که می توان آن را بعد از اعتبارسنجی دامنه صادر کرد ، که زمان زیادی نمی برد. در این حالت ، در عرض چند دقیقه صادر می شود. اگر اعتبار کسب و کار انجام شود ، گواهی ظرف دو روز صادر می شود.
  • سازگاری بالا – این گواهینامه ها در سرورها و دستگاه ها بسیار سازگار هستند. این گواهینامه های SSL دارای ۹۹٪ سازگاری هستند.

چگونه با wildcard ریدایرکت کنیم؟

اکنون که می دانیم رکورد های همه گیر یا catch-alls چیست ، پرونده های DNS که در فرآیند ریدایرکت استفاده می شوند ، ۳۰۱ ریدایرکت ، .htaccess و نیاز به گواهینامه های SSL هستند ، اجازه دهید اکنون رویکردهای مختلفی را کشف کنید که می توانید برای ریدایرکت ها استفاده کنید.

استفاده از .htaccess برای ریدایرکت wildcard:

این روش شامل اضافه کردن ریدایرکت های دستی از طریق تغییر مستقیم پرونده .htaccess است. اگر به دنبال انجام ریدایرکت های اصلی هستید ، مثلاً هدایت کل دامنه به دیگری. این گزینه بسیار عالی است.

برای دسترسی به پرونده .htaccess:

وارد cPanel خود شوید

به File ها و سپس File manager بروید

ریدایرکت Wildcard چیست؟

روی تنظیمات کلیک کنید

“Document Root for” را انتخاب کنید

نام دامنه خود را از لیست کشویی انتخاب کنید

“Show Hidden Files” را انتخاب کنید

روی “Save” کلیک کنید.

 

ریدایرکت Wildcard چیست؟

 

بر روی پرونده .htaccess کلیک راست کنید.

edit را انتخاب کنید.

اگر پرونده htaccess موجود ندارید ، باید یک مورد را ایجاد کنید.

برای انجام این کار ، روی “New File” در سمت چپ بالا کلیک کنید

پرونده را نامگذاری کنید

اطمینان حاصل کنید که پرونده به نام .htaccess (شامل نقطه در ابتدا و نام پرونده در پرونده کوچکتر است)

دایرکتوری پرونده جدید .htaccess را روی / public_html / یا روت سند سایت خود تنظیم کنید

اگر ویرایشگر متن شما جعبه گفتگوی رمزگذاری را نشان می دهد ، روی “edit” کلیک کنید

هنگامی که به پرونده .htaccess خود دسترسی پیدا کردید و یک پرونده جدید ایجاد کردید ، در اینجا ۳۰۱ ریدایرکت داده شده است که می توانید برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده کنید.

ریدایرکت فایل های فردی:

به عنوان مثال ، abc.com/events.htm به abc.com/gallery.htm. در اینجا ریدایرکت۳۰۱ برای استفاده است:

Redirect 301 /events.htm /gallery.htm

ریدایرکت یک پرونده خاص به دامنه دیگر:

به عنوان مثال ، abc.com/events.htm به abc.co/gallery.htm ، در اینجا ریدایرکت ۳۰۱ برای استفاده است:

Redirect 301 /events.htm http://abc.co/gallery.htm

هدایت دامنه قدیمی به یک دامنه جدید:

به عنوان مثال از abc.com تا abc.co. توجه داشته باشید که این کار کل سایت شما را جابجا می کند. در اینجا کد در پرونده abc.com .htaccess وجود دارد:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^abc.com [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.abc.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://abc.co/$1 [L, R=301,NC]

مجبور به استفاده از ورژن www.:

موتورهای جستجو abc.com و www.abc.com را به عنوان دو سایت متفاوت مشاهده می کنند. Google در واقع توصیه می کند که یکی را انتخاب کنید و از یک ریدایرکت ۳۰۱ به آنچه انتخاب کرده اید استفاده کنید. كدی كه برای مجبور كردن نسخه www نیاز دارید:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^abc.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www.abc.com/$1 [L, R=301,NC]

مجبور به استفاده از ورژن non-www.:

این دقیقاً برعکس گزینه تازه بحث شده است. در اینجا کد آمده است:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.abc.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://.abc.com/$1 [L, R=301,NC]

ریدایرکت همه پرونده ها با یک پسوند خاص:

اگر می خواهید همه پرونده ها را با پسوند .php هدایت کنید ، به عنوان مثال abc.com/file.php به abc.com/file.htm ، در اینجا کد:

RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUEST_URI} .php$

RewriteRule ^(.*).php$ /$1.htm [R=301,L]

چگونه می توانید با استفاده از .htaccess در وردپرس ریدایرکت wildcard را انجام دهید؟

برای انجام ریدایرکت ها در سایت وردپرس خود ، باید به پرونده .htaccess دسترسی پیدا کنید. این روش چطور است:

به پوشه root سایت WordPress خود وصل شوید. می توانید این کار را از طریق File Manager در cPanel خود انجام دهید یا از FTP استفاده کنید.

هنگامی که اینجا هستید ، به پرونده .htaccess خود دسترسی پیدا کنید.

قبل از هرگونه تغییر ، از فایل .htaccess خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سپس می توانید تغییرات لازم را ایجاد کنید.

ریدایرکت فایل ها به SSL:

اگر اخیراً گواهی SSL را به سایت خود اضافه کرده اید ، باید ریدایرکت ۳۰۱ را اضافه کنید که تمام ترافیک HTTP را به HTTPS ارسال می کند. این نه تنها دسترسی بازدید کنندگان شما به یک سایت امن را تضمین می کند بلکه از محتوای تکراری نیز جلوگیری می کند.

در اینجا کد آمده است:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP} off

RewriteRule ^(.*)http://%{REQUEST_URI} [L,R=301]

ریدایرکت یک دامنه کامل به یک دامنه جدید:

در صورت انتقال کل سایت وردپرس به یک دامنه کاملاً جدید ، به عنوان مثال abc.com به abc.co ، این کد وجود دارد. توجه داشته باشید که این کد باید به پرونده .htaccess نام دامنه قدیمی اضافه شود (abc.com).

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine on

RewriteRule ^(.*)$ http://www.abc.co$1 [,R=301,L]

نحوه استفاده از cPanel برای انجام ریدایرکت wildcard:

این گزینه وقتی مفید است که بخواهید از یک دامنه به دامنه دیگر ریدایرکت دهید. توجه داشته باشید که می توانید این کار را هم در سطح دامنه و هم در سطح صفحه وب انجام دهید ، مانند هدایت abc.com به abc.co و abc.com/about.html به abc.com/about-us/html. هنگامی که شما یکریدایرکت را در cPanel ایجاد می کنید ، یک قانون ریدایرکت به طور خودکار به پرونده .htaccess اضافه می شود.

ریدایرکت یک دامنه کامل به یک دامنه جدید:

در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

ورود به cPanel

به بخش “Domains” بروید.

 

ریدایرکت Wildcard چیست؟

 

بر روی دکمه redirects کلیک کنید. این باید صفحه Add Redirect را باز کند

بر روی کشویی “Type” کلیک کنید

ریدایرکت دائمی یا موقت را انتخاب کنید

روی منوی کشویی بعدی کلیک کنید

دامنه مورد نظر برای ریدایرکت را انتخاب کنید

می توانید نام های پوشه لازم را در قسمت slash (/) اضافه کنید

به قسمت “redirects to” بروید و آدرسی را که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید وارد کنید

گزینه تغییر مسیر ترجیحی را انتخاب کنید (“فقط تغییر مسیر دهید با www” ، “www را تغییر مسیر ندهید”) ، و “تغییر مسیر با یا بدون www”

برای ایجاد یک تغییر مسیر مستقیم ، کادر را علامت بزنید.

 

 

catch-all نام پرونده / پوشه را بعد از URL هدایت شده اضافه می کنند ، به عنوان مثال ، تغییر مسیرهای abc.com/test.php به ab.com/test.php

وقتی تمام شد ، روی افزودن کلیک کنید.

باید جزئیات تغییر مسیر خود را مشاهده کنید

در آخر:

جابجایی وب سایت یا دامنه شما کار آسانی نیست. این کار باید با دقت و استراتژیک انجام شود تا ترافیک از دست نرود یا بر رتبه شما در Google تأثیر نگذارد. در حالی که یک ۳۰۱ مستقیم همراه با .htaccess کاملاً خوب عمل می کند ، ایده خوبی است برای استفاده از ریدایرکت های wildcard به منظور مراقبت از ساب دامنه های نامشخص که کاربران ممکن است درخواست کنند.

از catch-all حتی اگر در حال تغییر دامنه ، ریدایرکت یا هر چیزی که ممکن است نیاز به تغییر مسیر نداشته باشد ، استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که کاربران شما به صفحات وب صحیح و معتبر دسترسی دارند. از همه مهمتر ، گواهینامه های wildcard SSL سایت شما را ایمن نگه می دارند ، به خصوص پس از انجام تغییر مسیر ساب دامنه wildcard.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: SSL

ارسال دیدگاه جدید