VDSL چیست و چه کاربردی دارد

VDSL چیست و چه کاربردی دارد

مرتضی حبیبی

 

ما در این مقاله به موضوع VDSL چیست و چه کاربردی دارد پرداختیم و قصد داریم شما را با VDSL آشنا کنیم. ما را همراهی کنید.

VDSL چیست:

حتماً از DSL شنیده اید، که یک سرویس اینترنتی پر سرعت است. DSL مخفف ” digital subscriber line (خط مشترک دیجیتال)” است. این بدان معنی است که اینترنت broadband (پر سرعت) از طریق خط تلفن خانگی موجود خود به کاربر تحویل داده می شود.

اما، آیا می دانید انواع دیگری از DSL وجود دارد؟ این نوع فرایندهایی از فناوری اصلی DSL است و از نظر سرعت و کارایی برای کاربر بهبود یافته است.

یکی از بهترین انواع DSL، نوع VDSL است. VDSL مخفف ” very-high-bit-rate digital subscriber line ” است و کاربران می توانند از VDSL و VDSL2 معمولی استفاده کنند. VDSL2 در حال حاضر پیشرفته ترین نوع اینترنت DSL broadband در دسترس است. ما روی فرم استاندارد خط مشترک دیجیتالی با میزان بسیار زیاد تمرکز خواهیم کرد.

VDSL در مقابل SDSL:

SDSL مخفف symmetric DSL است، زیرا سرعت بارگذاری و بارگیری برابر است. یکی از بزرگترین راه های تشخیص VDSL در مقابل SDSL سرعت است. به طور متوسط، سرعت بارگیری SDSL حداکثر ۲٫۳ Mbps است. از طرف دیگر سرعت بارگیری VDSL می تواند به ۵۲ مگابیت در ثانیه برسد. و سرعت بارگذاری VDSL می تواند به ۱۶ مگابیت در ثانیه برسد.

VDSL و SDSL نیز از نظر فاصله متفاوتند. حتی اگر VDSL از نظر سرعت از SDSL را شکست بخورد، کاربران می توانند حداکثر ۲۲،۰۰۰ Feet را از دفتر مرکزی SDSL دریافت کنند. VDSL فقط می تواند به حداکثر ۴۰۰۰ Feet برسد. دسترسی به خط مشترک دیجیتال با نرخ بیت بسیار زیاد نیز شامل پشتیبانی است و symmetric DSL نیز ندارد.

VDSL در مقابل ADSL:

یکی دیگر از محبوب ترین انواع DSL، نوع ADSL است. ADSL مخفف asymmetric DSL است زیرا سرعت بارگذاری و بارگیری برابر نیست. ADSL کمترین سرعت بارگذاری را برای DSL ارائه می دهد – ۸۰۰ Kbps اما سرعت بارگیری نسبتاً سریع تا ۸ مگابیت در ثانیه را ارائه می دهد.

وقتی صحبت از VDSL در مقابل ADSL است، VDSL از نظر سرعت برنده همیشگی است. به دلیل سرعت زیاد VDSL، می تواند سرعت قابل توجهی ارائه دهد. با این حال، هنگامی که بحث مسافت پیش می آید ADSL می تواند شعاع بیشتری را در بر بگیرد. هر دو VDSL و ADSL می توانند از یک خط تلفن خانگی استفاده کنند.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذراید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: DSL

ارسال دیدگاه جدید