اسپم چیست و انواع آن

اسپم چیست و انواع آن

مرتضی حبیبی

شاید هنگام جستجو و در اینترنت با کلمه اسپم مواجه شده باشید ولی معنی و مفهوم آن را نمی دانید. ما در این مطلب به شما همراهان عزیز شتابان هاست اسپم و انواع آن را معرفی می کنیم. ما را همراهی کنید.

اسپم چیست:

Spam یا همان هرزنامه مشکلی که تمامی شرکت ها امروز درگیر آن هستند. امروزه Spam برای ارسال Trojan یا keylogger یا ransomware استفاده می گردد.

Spam یکی از مشکلاتی است که هر مدیر سایت با آن مواجه می شود ابزار های زیادی برای جلوگیری از آن ایجاد شدند، مانند Spam Filter ‌یا spam assassin اما مشتریان همچنان مشکل دریافت Spam را داشته اند.

 

What is spam and its types

 

انواع اسپم را در زیر توضیح خواهی داد:

ایمیل اسپم (Mail Spam):

ایمیل اسپم، که به نام ایمیل انبوه ناخواسته نیز نامیده می‌شود، در واقع ارسال پیام های ایمیلی بدون درخواست و بطور مکرر با محتوای تجاری در مقیاس بزرگ به دریافت کنندگان، بدون استثنا قائل شدن می گویند. ایمیل اسپم در اواسط ۱۹۹۰ وارد اینترنت شد و از لحظه ورود به اینترنت، تبدیل به یک مشکل شد و روز به روز گسترش یافت به صورتی که امروزه با تخمین زدن ۸۰ تا ۸۵ درصد ایمیل‌ها را در بر می‌گیرد و در بعضی منابع از ۹۵ درصد بالاتر می‌رود.

چگونه این ایمیل ها ارسال میشود:

ایمیل های Spam همیشه از یک سرویس ایمیل ارسال می‌شود این سرویس ایمیل می تواند مخصوص شما باشد که از طریق فایل های PHPMailer ارسال گردد یا می تواند از طریق هک شدن ایمیل شما باشد.

پست اسپم:

 پست اسپم انجمن های گفتگو محلی برای تبادل نظر هستند که گاهی مورد درج اسپم قرار می‌گیرند. برخی از شرایط اسپم بودن یک تاپیک در انجمن های گفتگو به صورت زیر است:

  • شامل چند کلمه باشند که کمکی به روال منطقی بحث نکند.
  • خارج از موضوع تاپیک بوده و باعث انحراف تاپیک از مسیر اصلی شوند.
  • استفاده از شکلک به تنهایی و بدون متن.
  • استفاده از انجمن به عنوان چت روم.

Spam Usenet :

برای درک بهتر درباره این نوع Spam می بایست ابتدا درکی در خصوص Usenet داشته باشیم.

Usenet قدیمی ترین و حجیم ترین سیستم اشتراک گذاری فایل بر روی اینترنت می باشد. عمر Usenet حتی از عمر اینترنت هم بیشتر هست. یوزنت در اصل یک شبکه است، به این صورت که کاربران فایل های آن را به یکدیگر ایمیل می کنند. البته این یک تفاوت کوچک با ایمیلی که شما می شناسید دارد و آن هم روش ارسال ایمیل عمومی هست بدین صورت که شما به جای ارسال ایمیل به یک شخص خاص، به یک گروه ایمیل ارسال می کنید (مثل گروه گوگل).

کامنت (نظر) اسپم:

این نوع Spam را خیلی از افرادی که سایت شان دارای قسمت نظرات است مواجه شده اند. در این نوع Spam ربات هایی شروع به انتشار مطالب غیر عادی در بخش نظرات می کنند که این نیز بعضی اوقات تبدیل به Spam Mail هم میشود. در این موارد فرد منتشر کننده مطلب با لیست زیادی نظرات غیر عادی رو به رو می شود که هیچ گونه ربطی به مطلب منتشر شده ندارد بهترین راهکار جلوگیری ایجاد کدی به نام Captcha می باشد.

 

What is spam and its types

 

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده باشید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

 

برچسب ها: اسپم

ارسال دیدگاه جدید