پایتون چیست و چه کاربردی دارد

پایتون چیست و چه کاربردی دارد

علی مرادی

از نظر فنی ، پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شیء گرا با معانی پویا یکپارچه است که در درجه اول برای توسعه وب و برنامه ها است. این در زمینه توسعه سریع برنامه کاربردی بسیار جذاب است زیرا گزینه های تایپ و پویایی را برای تایپ کردن ارائه می دهد.

پایتون نسبتاً ساده است ، بنابراین یادگیری آن آسان است زیرا به یک نحو منحصر به فرد نیاز دارد که بر خوانایی متمرکز است. توسعه دهندگان می توانند کد پایتون را بسیار ساده تر از سایر زبان ها بخوانند و ترجمه کنند. به نوبه خود ، این زبان هزینه های نگهداری و توسعه برنامه را کاهش می دهد زیرا به تیم ها اجازه می دهد تا بدون موانع و زبانی قابل توجه همکاری کنند.

نکات مثبت پایتون:

یکی از امیدوار کننده ترین مزایای پایتون این است که هم لایبرری استاندارد و هم مترجم بصورت رایگان و بصورت باینری و منبع به صورت رایگان در دسترس هستند. هیچ انحصاری نیز وجود ندارد ، زیرا پایتون و تمام ابزارهای لازم در همه سیستم عاملهای اصلی موجود است. بنابراین ، این یک گزینه جذاب برای توسعه دهندگان است که نمی خواهند نگران پرداخت هزینه های بالای توسعه باشند.

اگر این توصیف پایتون را متوجه نشدید ، نگران نباشید. شما به زودی آن را درک خواهید کرد. آنچه شما باید از این بخش متوجه شوید این است که Python یک زبان برنامه نویسی است که برای توسعه نرم افزار در وب و به صورت برنامه از جمله در موبایل استفاده می شود. یادگیری آن نسبتاً آسان است و ابزارهای لازم برای همه به صورت رایگان در دسترس است.

این امر باعث می شود پایتون تقریبا برای همه قابل دسترسی باشد. اگر وقت یادگیری دارید ، می توانید با این زبان چیزهای شگفت انگیز ایجاد کنید.

 

زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

از پایتون چگونه استفاده می شود؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی با یک هدف کلی است و روشی دیگر برای بیان کردن و گفتن است که تقریباً برای همه چیز قابل استفاده است. مهمتر از همه ، یک زبان تفسیر شده است ، به این معنی که کد نوشته شده در واقع در زمان اجرا به یک فرمت قابل خواندن توسط کامپیوتر ترجمه نمی شود. در حالی که ، اکثر زبانهای برنامه نویسی قبل از اجرای برنامه ، این تبدیل را انجام می دهند. از این نوع زبان به عنوان “زبان اسکریپت” نیز یاد می شود زیرا در ابتدا قرار بود برای پروژه های پیش پا افتاده استفاده شود.

مفهوم “زبان برنامه نویسی اسکریپت” از زمان آغاز کار بسیار تغییر کرده است ، زیرا پایتون اکنون به جای آنکه صرفاً ممنوع باشد ، برای نوشتن برنامه های بزرگ و سبک تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. اعتماد به پایتون حتی بیشتر شد ، به محض اینکه اینترنت محبوبیت پیدا کرد. اکثر برنامه ها و سیستم عامل های وب به پایتون متکی شدند ، از جمله موتور جستجوی گوگل ، یوتیوب و سیستم معامله گر وب محور بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE).

پایتون همچنین می تواند برای پردازش متن ، نمایش اعداد یا تصاویر ، حل معادلات علمی و ذخیره اطلاعات استفاده شود. به طور خلاصه ، از آن در پشت صحنه برای پردازش بسیاری از عناصر مورد نیاز استفاده می شود.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: برنامه نویسی پایتون

  • کدرلایف گفت:

    ممنون از این مقاله کاربردی

  • ارسال دیدگاه جدید