PHP هندلر چیست و ویژگی های آن

PHP هندلر چیست و ویژگی های آن

علی مرادی

PHP هندلر نوعی ماژول وب سرور آپاچی است ، برای لود کردن لایبرری های PHP و فانکشن مرتبط با آن در هر زمان که وب سرور آپاچی نیاز به تفسیر یا اجرای کد PHP یا اسکریپت داشته باشد ، استفاده می شود. به طور کلی ، این هندلرهای PHP با سرعت و کارایی وب سایت بسیار مرتبط هستند. هر زمان که مرورگر مشتری به غیر از صفحه HTML به اسکریپت PHP یا محتوای پویای سایت شما دسترسی داشته باشد ، درخواست PHP را به وب سرور ارسال می کند.

PHP هندلر چیست و ویژگی های آن:

به کمک ماژول PHP هندلر ، وب سرور آپاچی کد PHP مورد نیاز را اجرا کرده و خروجی مربوطه را به مرورگر مشتری ارائه می دهد. این PHP هندلر ها نقش مهمی در عملکرد سرور شما دارند زیرا این وظیفه را دارد که سرور شما به سرعت به تمام درخواست های PHP رسیدگی کند و سرور شما تا چه اندازه با اطمینان از این درخواستها رسیدگی کند.

چهار PHP هندلر اصلی وجود دارد:

براساس روش پردازش کد PHP ، کنترل کننده PHP به شرح زیر طبقه بندی می شود:

  • DSO
  • CGI
  • SuPHP
  • FCGI

هر کدام روش مشخصی برای پردازش کد PHP دارند و مزایا و اشکالات خاص خود را دارند.

DSO:

DSO یا (Dynamic Shared Object) به عنوان یک ماژول آپاچی اجرا می شود و به دلیل اینکه دارای کابری ساده و حجم کمی است ، بسیار سریع است. با این حال ، DSO فقط با آپاچی در حالت non-threaded کار می کند.

CGI:

CGI یا (Common Gateway Interface) بسیار قابل تنظیم است و می تواند اسکریپت های PHP را به عنوان کاربر آپاچی یا به عنوان کاربر لینوکس که صاحب دامنه از طریق SuExec (که به طور پیش فرض در WHM فعال است) اجرا کند. با این حال ، به عنوان کمترین سرعت از PHP ، دیگر از آن استفاده گسترده ای نمی شود. FCGI گزینه جایگزین است.

SuPHP:

SuPHP یا (PHP Single User) با امنیت بیشتر طراحی شده است. SuPHP فقط اسکریپت های PHP را به عنوان مالک دامنه اجرا می کند ، و به طور موثر هر کاربر را از سایرین جدا می کند.

FCGI:

FCGI یا (FastCGI) با سرعت بالایی نوشته شده است ، و سریع است. با فعال کردن SuExec ، FCGI اسکریپت های PHP را به عنوان کاربر اجرا می کند ، مزایای مشابهی را برای سایت های CMS به عنوان SuPHP ارائه می دهد ، اما با داشتن امتیاز اضافی. همچنین امنیت پیشرفته ای را در مقایسه با DSO فراهم می کند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: PHP PHP هندلر

ارسال دیدگاه جدید