گوگل AMP چیست و چه کاربردی دارد

گوگل AMP چیست و چه کاربردی دارد

علی مرادی

در جامعه ای که مردم به دنبال رضایت سریعتری هستند مردم دوست ندارند منتظر چیزی بمانند. این به همین دلیل است که  ۲۵% بازدیدکنندگان سایت را ترک می کنند اگر تا ۶ ثانیه لود نشود. خوشبختانه ، در سال ۲۰۱۶ ، گوگل راه حل خود را برای سبک کردن صفحات وب موبایل راه اندازی کرد.آنها آن را “The Accelerated Mobile Pages Project” یا “پروژه AMP” نامیدند. این فناوری می تواند صفحات وب را در کمتر از یک ثانیه بارگیری کند و از داده های ۱۰ برابر کمتر از صفحات وب معمولی استفاده کند.

گوگل AMP چیست؟

گوگل AMP یک فناوری وب سایت انتشار است که به شما امکان می دهد صفحات وب ایجاد کنید که تقریباً فوراً در تلفن های همراه بارگذاری می شود. از زمان آغاز به کار در اوایل سال ۲۰۱۶ ، بیش از ۲۵ میلیون دامنه بیش از ۱٫۵ میلیارد صفحه AMP منتشر کرده اند.

برای ساختن صفحات AMP ، باید نسخه دیگری از سایت خود ایجاد کنید که از استانداردهای پروژه AMP پیروی کند. پس از انجام این کار ، سایت AMP شما URL خاص خود (site.com/page/amp) را خواهد داشت و با محبوب ترین مرورگرهای وب مانند Chrome ، FireFox و Safari سازگار است.

بازدید از یک صفحه AMP از طریق جستجوی Google زمانی انجام می شود که سریعترین آنها بارگذاری شود – Google این صفحه را در سرورهای خود میزبانی می کند و مطالب را مستقیماً در سایت خود ارائه می دهد. این دقیقاً مانند مقالات فوری فیس بوک است که به کاربران امکان می دهد بدون ترک برنامه تلفن همراه Facebook ، مقاله ها را بخوانند.

تفاوت بزرگ بین این دو فن آوری در این است که شما فقط به قرار دادن صفحات AMP در یک سیستم عامل مانند خود با مقالات فوری محدود نمی شوید. لیستی از موتورهای جستجوگر محبوب ، پلتفرم های اجتماعی ، سیستم های مدیریت محتوا و وب سایت های تجارت الکترونیکی از AMP مانند Bing ، LinkedIn ، Pinterest ، Reddit ، Twitter ، Medium ، WordPress ، Squarespace ، Tumblr ، eBay و BigCommerce پشتیبانی می کنند.

گوگل همچنین به صفحات AMP در رتبه بندی های جستجوی خود به رفتارهای ترجیحی AMP می دهد – AMP اکنون الزامی برای رتبه اول در نتایج جستجوی تلفن همراه خود است.

ویژگی های گوگل AMP:

سرعت بارگیری صفحات AMP و افزایش رتبه بندی جستجو ، دارای یک توافق جالب توجه هستند: پیوندهای به صفحات AMP که از طریق جستجوی Google یافت می شوند ، هیچگونه حق امتیاز را به سایت شما منتقل نمی کنند. از آنجایی که این صفحه از نظر فنی در وب سایت Google میزبان است ، ارزش پیوند دامنه ارجاع مستقیماً به دامنه Google منتقل خواهد شد. با توجه به غول فناوری ، به هیچ وجه Google نمی تواند صفحات AMP را در جستجوی خود در اولویت قرار دهد بدون اینکه میزبان محتوا در سرورهای حافظه نهان AMP باشد.

در سال ۲۰۱۶ ، AMP ابتکار عمل AMP Ads را راه اندازی کرد تا آگهی هایی را منتشر کند که حداکثر ۵ ثانیه سریعتر از قبل بارگیری شوند ، آسانتر ساخته می شوند ، دارای قالب های خلاقانه جدید هستند و توسط بیش از ۱۶۰ شبکه تبلیغاتی و ۴۵ سیستم عامل تحلیلی پشتیبانی می شوند. این امر به واشنگتن پست ، Vox و CNN كمك كرده است كه همان میزان از تبلیغات را از صفحات AMP به عنوان صفحات استاندارد تلفن همراه خود تولید كنند.

با افزایش محبوبیت AMP ، به نظر می رسد Google کنترل بیشتری بر ناشران اینترنت ، به ویژه سازندگان محتوا که برای وب موبایل می نویسند به دست آورد. اما بازاریابان باید به یاد داشته باشند که AMP می تواند صفحات وب خود را سریعتر از گذشته بارگیری کند و به نوبه خود ، آنچه را که واقعاً دوست دارد به مخاطبان خود ارائه دهد: دسترسی فوری به محتوا.

البته گوگل AMP افزونه وردپرس زیر دارد.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: What is Google AMP آموزش وردپرس افزونه وردپرس

  • محمد شهریاری گفت:

    با سلام
    تشکر می کنم از وب سایت عالی شما
    شما همیشه بهترینید

  • ارسال دیدگاه جدید