Fedora Linux چیست و چه کاربردی دارد

Fedora Linux چیست و چه کاربردی دارد

علی مرادی

در حالی که Fedora یک توزیع لینوکس است ، تصویر خوبی از نحوه توزیع Fedora یا نحوه اجرای آن بر روی کامپیوتر شما ارائه نمی دهد.

مانند بسیاری از توزیع های محبوب لینوکس ، Fedora به صورت رایگان در دسترس است. این نرم افزار آخرین نرم افزار را برای لینوکس دارد و از برنامه انتشار سریع پیروی می کند. این یک تجربه جلا و کامل را ارائه می دهد ، که اغلب به عنوان ویترین ویژگی ها و قابلیت های جدید در دنیای لینوکس ارائه می شود.

Fedora نیز یک نوع عجیب است. اگرچه نقاط قوت و واضحی دارد ، اما نقاط ضعف غیرمنتظره ای دارد. این به خاطر داشتن مخازن نرم افزاری محدود شناخته شده است. در واقع ، معمول است که بلافاصله پس از نصب جدید ، مخزن شخص ثالث RPM Fusion اضافه شود. این توزیع همچنین به دلیل از دست رفتن برنامه انتشار جاه طلبانه تقریباً در هر زمان شناخته شده است.

Fedora برای چه چیزی مناسب است؟

Fedora تقریباً برای هر کاری که می خواهید در رایانه خود انجام دهید خوب است ، اما بیشتر برای دسک تاپ در نظر گرفته شده است. Fedora از محیط دسک تاپ GNOME استفاده می کند که یک تجربه بسیار روان و یکپارچه را ارائه می دهد. از آنجا که شامل جدیدترین نرم افزار است ، شما همیشه با استفاده از Fedora ویژگی های جدید و مهیج در دسک تاپ خود خواهید داشت.

با مخزن RPM Fusion ، به جدیدترین درایورهای گرافیکی و همچنین تعداد زیادی نرم افزار مربوط به بازی های چندرسانه ای و بازی مانند Kodi و Steam دسترسی پیدا می کنید.

Fedora واقعاً برای کار درخشان است. این ابزارهای جدید توسعه و مدیریت سیستم را مستقیماً از Red Hat ارسال می کند و این یک انتخاب عالی برای یک ایستگاه کاری توسعه دهنده یا مرکز کنترل مدیر سیستم است.

Fedora فقط در کارهای فنی برتری ندارد. این توزیع جدیدترین نسخه های LibreOffice ، Caliber ، GIMP ، Krita و تعداد زیادی برنامه دیگر را که توسط افراد حرفه ای خلاق و تجاری نیز استفاده می شود ، ایجاد می کند.

Fedora یک نسخه سرور منتشر کرده است ، و برای توزیع سرورهای بد کاملاً برعکس آن را ایجاد نمی کند. چرخه به روزرسانی این توزیع باعث می شود که یک انتخاب کمتر از ایده آل در سیستم های مدیریتی ، به ویژه برای استقرارهای بزرگتر باشد. با این حال ، این کار به خوبی به عنوان یک سرور برای آزمایش نسخه های جدید نرم افزار قبل از استقرار در تولید ، کار می کند.

چه کسی از آن استفاده می کند؟

هرکسی می تواند از Fedora استفاده کند. در صورت انتخاب می توانید همین حالا بروید و آن را روی رایانه نصب کنید. در واقع ، دلایل زیادی وجود ندارد که Fedora را به عنوان توزیع لینوکس انتخاب کنید. این به راحتی یکی از بهترین ارائه های دسک تاپ است و مدتی است که بوده است. نصب Fedora ، آناکوندا ، شگفت انگیز است. این ساده است و قابلیت انعطاف پذیری و کنترل کافی را برای سیستم شما فراهم می کند.

این گفته ، Fedora نسبتاً مورد استفاده قرار نمی گیرد. از محبوبیت و کاربرد گسترده ای مانند اوبونتو برخوردار نیست. همچنین این پوشش مطبوعاتی بسیار دور از دسترس را ندارد. دو گروه عمده وجود دارد که از Fedora به عنوان سیستم عامل انتخابی خود ، مدیر سیستم و توسعه دهندگان استفاده می کنند.

Fedora با ابزارهایی هم برای sysadmins و هم برای توسعه دهندگان بسته بندی شده است ، بنابراین جای تعجب ندارد که آنها به سمت آن گرایش پیدا کنند. چرخه انتشار distro نیز در اینجا نیز عامل اصلی ایفا می کند. نرم افزار blood edge باعث می شود که برنامه نویسان به محض راه اندازی به ابزارهای جدید دسترسی پیدا کنند. برای سرپرستان سیستم ، Fedora به آنها می دهد تا به برنامه های جدید مدیریتی دسترسی پیدا کنند و به عنوان پیش نمایش ویژگی هایی که بعداً منتشر می شوند توزیع های بیشتر جهت دهنده سرور عمل می کنند.

چه کسی فدورا را می سازد؟

رد هت ، بزرگترین شرکت لینوکس و یکی از بزرگترین توسعه دهندگان منبع باز در جهان ، Fedora را ساخت. فدورا متعلق به رد هات است و آنها توسعه دهندگان و منابع حرفه ای را در اختیار پروژه قرار می دهند. غول چند میلیارد دلاری نیز مسیر توزیع را کنترل می کند.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: Fedora Red Hat

ارسال دیدگاه جدید