Backlink یا بک لینک چیست؟

Backlink یا بک لینک چیست؟

علی مرادی

Backlink لینکی است که وب سایت از وب سایت دیگری بدست می آورد. بک لینک ها تأثیر زیادی بر برجستگی وب سایت در نتایج موتور جستجو می گذارند. به همین دلیل است که آنها برای بهبود رتبه بندی SEO وب سایت بسیار مفید تلقی می شوند. موتورهای جستجو رتبه بندی را با استفاده از چندین عامل برای نمایش نتایج جستجو محاسبه می کنند. هیچ کس با اطمینان نمی داند موتورهای جستجو چه مقدار در هنگام لیست نتایج به بک لینک توجه می کنند ، اما آنچه ما به طور مشخص می دانیم این است که آنها بسیار مهم هستند.

Backlink ها باید طبیعی باشند ، این بدان معنی است که یک وب سایت نباید از روش های مصنوعی برای ایجاد Backlink برای وب سایت های خود استفاده کند. کیفیت لینک ها به مراتب مهمتر از کمیت است.

مثال: وب سایت A یک رستوران است و از وب سایت B که یک وبلاگ یا وب سایت بررسی مواد غذایی برجسته است ، Backlink به دست می آورد. این یک بک لینک با ارزش ، طبیعی و مرتبط است که وب سایت A به دست آورده است.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

بک لینک چیست؟

با توجه به اهمیت Backlink ها ، اقدامات بد بسیاری وجود دارد که از طرف صاحبان وب سایت برای به دست آوردن بک لینک ها دنبال می شود. برخی از این روش های بد عبارتند از: خرید بک لینک ، شبکه تبادل لینک ، فروش بک لینک و غیره. اکثر این شیوه ها توسط موتورهای جستجو توصیه نمی شود. آنها معمولاً وب سایتهایی را که مشکوک به درگیری در چنین شیوه هایی هستند ، داینکس کرده و مجازات می کنند.

از بک لینک به عنوان مکالمه بین وب سایت ها یاد می شود.

به عنوان مثال: یک وبلاگ نویس John Doe یک مقاله بسیار جالب درباره یک رویداد ورزشی می نویسد. یک وبلاگ نویس دیگر سامانتا اسمیت با مقاله جان موافق نیست و در مقاله دیگری برای یک مجله آنلاین درباره آن می نویسد. او به مقاله جان لینک می زند تا خوانندگانش بتوانند هر دو دیدگاه را درک کنند. وبلاگ جان بک لینک ارزشمندی پیدا می کند. از طرف دیگر ، مقاله سامانتا محبوبیت یافت و بسیاری از وب سایت های دیگر به مقاله وی لینک دارند. وب سایت سامانتا لینک های جدید زیادی به دست می آورد. حتی اگر جان برای مقاله خود تنها یک بک لینک داشته باشد ، با مقاله لینک دهنده Samantha تولید شده ، لینک بک لینک وی افزایش می یابد.

نکاتی از بک لینک ها:

World Wide Web یا به طور خلاصه “وب” ، شبکه ای از صفحات وب است که از طریق لینک ها به یکدیگر متصل می شوند. هر لینک پیوندی که به یک سند جدید وصل می شود و بر رشد کلی وب می افزاید. موتورهای جستجو پیدا کردن این صفحات وب را برای شما آسانتر می کند. یک صفحه وب که توسط بسیاری از صفحات وب در موضوعات مشابه مرتبط است ، قابل احترام تر و با ارزش تر به حساب می آید. در مثال بالا ، مقاله جان باعث ایجاد احترام به ایجاد مکالمه می شود که منجر به پیوند بسیاری از صفحات وب با یکدیگر شده است. بنابراین لینک های بک لینک نه تنها برای احترام یک وب سایت مهم هستند بلکه برای موتورهای جستجو و سلامت کلی کل وب سایت های جهانی نیز مهم هستند.

داشبورد سرور وردپرس همچنین ویجتی با عنوان لینکهای ورودی دارد. این ویجت پیوندهای وب سایت را از وب سایتهای دیگر ، به ویژه وبلاگها نشان می دهد. از نتایج جستجوی وبلاگ Google استفاده می کند تا پیوندها را نشان دهد. سایر ابزارهای جستجوگر بک لینک آزاد نیز به صورت آنلاین موجود است که می توان از آنها استفاده کرد تا ببینید تعداد صفحات به یک صفحه خاص پیوند دارند.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید