پروتکل ARP چیست؟

پروتکل ARP چیست؟

علی مرادی

همه ما با مفهوم اینترنت بسیار آشنا هستیم. همه ما می دانیم که اینترنت شبکه ای است که ارتباط را از میزبان به میزبان دیگر تسهیل می کند. اما این فقط یک مرور کلی در مورد اینترنت است. برای ساده تر کردن امور برای کاربران اینترنت ، مفهوم ARP بسیار صمیمانه به کار رفته است تا کاربران نگران نباشند که چطور کارها کار می کنند. آنها فقط می توانند خدمات اینترنتی را از ISP دریافت کنند و از قدرت گرفتن آن لذت ببرند. اگر از بسته ARP پرده برداری کنیم ، خواهیم دید که پروتکل های زیادی در پس زمینه چندین دستگاه اجرا می شوند تا ارتباط از طریق اینترنت رخ دهد. در اینجا در این مقاله با یکی از مهمترین پروتکل هایی که نقش اساسی در برقراری ارتباط برقرار می کند آشنا خواهیم شد.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

ARP چیست؟

ARP مخفف Protokol Resolution Address است. این ممکن است به عنوان پروتکل تعریف شده برای حل کردن آدرس IP ، به ویژه IPV4 ، به آدرس سخت افزار تعریف شود. برای تسهیل در ارسال پیام به دستگاه صحیح ، در زیر لایه شبکه کار می کند. معمولاً چندین دستگاه متصل به یک شبکه واحد هستند. هنگامی که هر دستگاه از یک شبکه سعی می کند به هر وسیله دیگری در اینترنت برسد ، از طریق آدرس IP که بعداً برای دستیابی به آدرس MAC دستگاهی که از آن دستگاه در واقع می خواهد تعامل برقرار کند ، به دست می آید. بدون استفاده از این پروتکل ، امکان انتقال پیام به دستگاه صحیح وجود ندارد.

برای درک مفهوم ARP ، می توان نمونه ای را در نظر گرفت. فرض کنید دستگاه A می خواهد هر پیام را برای ابداع B ارسال کند که در آن هر دو دستگاه به یک شبکه متفاوت وصل شوند. دستگاه A پیامی را که به روتر اتصال دهنده شبکه خصوصی که از طریق آن دستگاه B به شبکه عمومی یا اینترنت وصل می شود ، می رسد. در روتر ، پروتکل ARP کار خواهد کرد تا تصمیم بگیرد که از چه دستگاهی باید پیام ارسال شود. با استفاده از این پروتکل ، آدرس IP و برخی اطلاعات دیگر ارسال شده توسط دستگاه A به آدرس MAC دستگاه B برطرف می شود و پیام به آن دستگاه ارسال می شود. این روشی است که پروتکل ARP با هماهنگی سایر دستگاه های سخت افزاری کار می کند.

چگونه ARP کار را بسیار آسان می کند؟

ARP در هنگام پیدا کردن دستگاه صحیح که باید داده ها در شبکه ارسال شود بسیار مفید است. همانطور که قبلاً نیز بحث کردیم ، هنگام برقراری ارتباط از طریق اینترنت ، نقش اساسی ایفا می کند. این آدرس IPV4 را در آدرس MAC که قسمت بسیار مهمی در هنگام قرار دادن هر وسیله خاص در شبکه است ، برطرف می کند. پس از قرارگیری دستگاه ، مشکلی در ارسال پیام برای آن وجود ندارد. بدون پروتکل ARP ، هرگز امکان تسهیل دستگاه برای ارتباط دستگاه وجود ندارد. این کار با تبدیل اطلاعات IP به اطلاعات MAC ، کار ما را بسیار آسان می کند. یکی از دلایل مهم اتصال بسیاری دستگاههای مختلف به اینترنت ، پروتکل ARP است.

با ARP چه کاری می توانید انجام دهید؟

پروتکل Address resolution protocol هنگام تسهیل ارتباط بین دستگاه از طریق اینترنت ، نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اینترنت از میلیون ها دستگاه تشکیل شده است و همچنین صحیح است که مقیاس پذیری IPV4 برای تسهیل دستگاه در ارتباطات دستگاه کارایی چندانی ندارد. در جایی که تعداد آدرس های IPV4 موجود بسیار محدود است ، ARP نقش بسیار مهمی را برای معرفی شبکه به شبکه و سپس دستگاه به ارتباطات دستگاه ایفا می کند. این پروتکل برای حل آدرس IP با استفاده از جزئیات بیشتر در آدرس MAC استفاده شده است. اینها کارهایی هستند که می توانیم با استفاده از پروتکل حل آدرس آدرس انجام دهیم.

مهارت های مورد نیاز:

برای کار با پروتکل های address resolution ، به یک ایده اصلی یا درک شبکه احتیاج دارید. آگاهی از لایه های مختلف برای یادگیری مهارت مورد نیاز برای کار با ARP بسیار مهم است. چندین لایه وجود دارد و هر یک از چندین پروتکل تشکیل شده است. پروتکل ARP در زیر لایه شبکه کار می کند تا آدرس IPV4 در آدرس MAC برطرف شود. باید بدانیم که اینترنت چگونه کار می کند ، نقش لایه های مختلف چیست و دستگاه های مختلف برای تسهیل ارتباط بین دستگاه های متصل از طریق اینترنت چه نقشی دارند. دانش اساسی سایر پروتکل ها همچنین می تواند ضمن یادگیری همه چیز درباره این پروتکل ، مفید باشد.

چه کسی مخاطب مناسبی برای یادگیری ARP Technologies است؟

متخصص حرفه ای فناوری اطلاعات که در شبکه فعالیت می کنند بهترین مخاطب برای یادگیری این فناوری است. همانطور که قبلاً بحث کردیم که دانش شبکه سازی قبل از یادگیری این پروتکل ضروری است. از آنجا که متخصصان شبکه ، دانش عمیق در مورد شبکه سازی دارند ، می توانند با این پروتکل کار کنند و آن را بسیار کارآمد یاد بگیرند. دانش آموزانی که علاقه مند به یادگیری شبکه ها یا برخی از جنبه های امنیت شبکه هستند می توانند پروتکل حل آدرس را یاد بگیرند تا به نتیجه برسند. آنها با یادگیری چیزهایی در مورد شبکه ، از جمله چندین پروتکل ، فرصت های زیادی را از نظر شغل ، کارآموزی و آموزش بیشتر باز می کنند.

جمع بندی:

پروتکل حل مسئله یکی از پروتکل های بسیار مهمی است که در شبکه سازی برای تسهیل ارتباط مناسب استفاده می شود. همانطور که در بخش های قبلی بحث کردیم ، از آن برای حل کردن آدرس IP در آدرس MAC استفاده می شود تا بتوان پیام را به دستگاه مناسب ارسال کرد. می توان ARP را برای پرش از عمق شبکه و یادگیری نحوه کار اینترنت یا چگونگی دستیابی به داده های منتقل شده از طریق اینترنت به دستگاه مناسب یاد گرفت. همانطور که در زیر لایه شبکه کار می کند ، نقش بسیار مهمی دارد و این تنها پروتکل است که مسئولیت حل کردن موارد را برای گرفتن آدرس MAC بر عهده دارد تا وسیله صحیح در آن قرار بگیرد. این در واقع اینترنت را بسیار کارآمد می کند و به کاربران کمک می کند تا بدون نگرانی زیاد درباره نحوه کارکرد اینترنت ، از اینترنت استفاده کنند.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: پروتکل

ارسال دیدگاه جدید