VM یا virtual machine چیست

VM یا virtual machine چیست

علی مرادی

یک virtual machine یا (VM) یک محیط مجازی است که به عنوان یک سیستم رایانه ای مجازی با CPU ، حافظه ، رابط شبکه و ذخیره سازی خاص خود ، که بر روی یک سیستم سخت افزاری فیزیکی ایجاد می شود ، عمل می کند. نرم افزاری به نام Hypervisor منابع دستگاه را از سخت افزار جدا می کند و آنها را به طور مناسب توزیع می کند تا بتواند توسط VM استفاده شود.

سخت افزار فیزیکی ، مجهز به یک Hypervisor مانند virtual machine مستقر در هسته (KVM) ، میزبان نامیده می شود ، در حالی که بسیاری از VM هایی که از منابع آن استفاده می کنند میهمان هستند. Hypervisor منابع محاسباتی – مانند CPU ، حافظه و ذخیره سازی – را به عنوان مجموعه ای از منابع که به راحتی می توان بین میهمانان موجود یا virtual machine جدید جابجا شد ، رفتار می کند.

VM های دیگر از بقیه سیستم جدا شده اند و چندین VM می توانند مانند یک سرور بر روی یک قطعه سخت افزار وجود داشته باشند. آنها می توانند بسته به تقاضا بین سرورهای میزبان جابجا شوند یا از منابع بهتری استفاده کنند.

سیستم عامل در یک VM به همان روشی اجرا می شود که یک سیستم عامل یا برنامه به طور معمول روی سخت افزار میزبان انجام می دهد ، بنابراین تجربه کاربر با یک VM مشابه خواهد بود.

در ادامه با ما  در شتابان هاست همراه باشید.

VM چگونه کار می کند؟

فناوری مجازی سازی به شما امکان می دهد تا یک سیستم را با بسیاری از محیط های مجازی به اشتراک بگذارید. Hypervisor سخت افزار را مدیریت می کند و منابع فیزیکی را از محیط های مجازی جدا می کند. منابع در صورت لزوم از محیط فیزیکی تا VMs تقسیم می شوند.

هنگامی که VM کار می کند و کاربر یا برنامه دستورالعملی را صادر می کند که نیاز به منابع اضافی از محیط فیزیکی دارد ، hypervisor درخواست را برای منابع سیستم فیزیکی برنامه ریزی می کند تا سیستم عامل و برنامه های کاربردی virtual machine بتوانند به منابع مشترک فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

چرا از VM استفاده می کنیم؟

ادغام سرور دلیل اصلی استفاده از VM است. بیشتر سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی فقط در صورت bare metal از مقدار کمی از منابع بدنی موجود استفاده می کنند. با مجازی سازی سرورهای خود ، می توانید بسیاری از سرورهای مجازی را بر روی هر سرور فیزیکی قرار دهید تا استفاده از سخت افزار بهبود یابد.

این امر شما را از نیاز به خرید منابع فیزیکی اضافی و همچنین کاهش نیاز به انرژی ، فضا و سرمایش در دیتاسنتر بازمی دارد. VM ها خرابی و افزونگی را فعال می کنند که قبلاً فقط با سخت افزار اضافی قابل دستیابی بودند.

یک VM محیطی را فراهم می کند که از بقیه سیستم جدا شده باشد ، بنابراین هر آنچه در داخل یک VM است اجرا می شود با هر چیز دیگری که روی سخت افزار میزبان اجرا می شود دخالت نمی کند.

از آنجا که VM ها جدا شده اند ، گزینه خوبی برای آزمایش برنامه های جدید یا تنظیم یک محیط تولید هستند. همچنین می توانید برای پشتیبانی از یک فرآیند خاص ، یک VM-هدف واحد را اجرا کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: kvm مجازی سازی

ارسال دیدگاه جدید