ساب دامنه چیست + ویژگی های آن

ساب دامنه چیست + ویژگی های آن

علی مرادی

شاید شما هم چندین بار با کلمه ساب دامنه مواجه شده باشید ولی کاربرد یا معنی دقیق آن را متوجه نشده باشید. با شتابان هاست همراه باشید تا در ادامه شما را با این نوع از دامنه ها که امروزه کاربرد های بسیاری دارند آشنا کنیم.

ساب دامنه چیست؟

این نوع از دامنه ها یک زیرمجموعه از دامنه اصلی است. ساب دامنه یک سایت مستقل است بنابراین میتوانید محتوا های مختلفی را در آن بارگذاری کنید بدون اینکه تاثیری بر سایت اصلی بگذارد. همچنین شما میتوانید بدون هیچ تاثیری بر سایت اصلی خود هرچیزی را در آن ها نصب کنید. موتورهای جستوجوگر با این دامنه

ها به عنوان یک سایت مجزا از سایت اصلی و مستقل برخورد میکنند و حقوق آن ها را محفوظ میدانند. حال ما میخواهیم شما را با نکات مثبت این نوع از دامین ها آشنا کنیم.

نکات مثبت ساب دامین ها:

  • اولین نکته و یکی از مهمترین نکات این نوع از دامنه ها رایگان بودن آنهاست، به این صورت که شما فقط کافیست هزینه دامین اصلی را به شرکت تامین کننده هاست سایت خود بدهید سپس شما میتوانید از طریق دامنه اصلی خود ساب دامین مخصوص خود را نیز ارائه دهید.
  • این نوع از دامنه ها از دامنه های اصلی کندتر نیستند حتی شما میتوانید منابع سنگین را در این نوع دامنه ها اضافه کنید.
  • شما میتوانید از تم های مختلف برای اهداف مختلف جدا از سایت اصلی خود برای این نوع از دامنه ها استفاده کنید.
  • گوگل هیچگونه جریمه و یا مجازاتی برای ساب دامنه ها ندارد حتی اگر تعداد آن ها بسیار زیاد باشد.
  • شما میتوانید از کلمات کلیدی سایت خود برای ساب دامنه ها استفاده کنید. این به این معنی است که نیازی به مخفی کردن این نوع از دامنه ها نیست.
  • شما میتوانید به آسانی هرچیزی را در این دامنه ها نصب و بارگذاری کنید بدون درگیر شدن با نرم افزارها و پلاگین ها.

Sub Domain

مثال هایی از ساب دامین ها و ویژگی آن ها:

دامین اصلی: shetabanhost.com

ساب دامین: blog.shetabanhost.com

مثال بالا اهداف تاسیس زیر دامنه را نشان می دهد.

ساب دامین تاسیس شده در بالا اهداف مختلف و یا جداگانه از وب سایت و دامین اصلی را دنبال می کند.

در مثال بالا shetabanhost.com اهدافی مانند فروش محصولات و یا اتفاقاتی ک مربوط به آن سایت است را دنبال می کند اما ساب دامنه blog.shetabanhost.com اهدافی مانند ارائه مطالب آموزشی درباره هاستینگ و … را دنبال می کند. ضروری نیست که حتما ساب دامنه شما همان اهداف سایت اصلی را دنبال کند اگر علاقمند باشید می توانید به موضوع دیگری بپردازید، امیدواریم از این مقاله برده باشید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید