LMS یا Learning Management System چیست؟

LMS یا Learning Management System چیست؟

علی مرادی

استراتژی های یادگیری سازمانی امروز نیاز به راه حل های هوشمند دارد که فراتر از قابلیت های ابزارهای سنتی است. یک پلتفرم یادگیری به بخشهای L&D قدرت می بخشد تا با تلاش خود رشد اقتصادی را انجام دهند و یکی از ستونهای اصلی این راه حل Learning Management System یا (LMS) است.

برای درک اینکه چگونه یک بستر یادگیری به بهبود اهداف یادگیری سازمانی کمک می کند ، ابتدا باید درک کنید که LMS چیست ، چرا این یک ابزار اساسی است و چگونه می توانید از آن بیشترین بهره را ببرید.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

LMS چیست؟

سیستم مدیریت یادگیری یک بستر مبتنی بر نرم افزار است که مدیریت ، تحویل و اندازه گیری برنامه های یادگیری الکترونیکی شرکتی یک سازمان را تسهیل می کند. مرکز قدرت یک راه حل کامل فن آوری یادگیری ، LMS یک مؤلفه اساسی یک استراتژی یادگیری مؤثر است.

سیستم های مدیریت یادگیری برای استقرار انواع استراتژی های یادگیری در قالب های مختلف از جمله یادگیری رسمی ، تجربی و اجتماعی برای مدیریت عملکردهایی مانند آموزش انطباق ، مدیریت صدور گواهینامه و امکان فروش استفاده می شود. یادگیری الکترونیکی همچنین به شرکت تولیدکننده درآمد برای شرکت توسعه یافته تبدیل شده است.

اما در اینجا متوقف نمی شود.

پیشرفت های جدید در فن آوری یادگیری به حمایت از نیازهای در حال تکامل یادگیرنده و انقلابی در فضای یادگیری الکترونیکی کمک کرده است. LMS ها اکنون فعالیتهای بهبود یافته جمع آوری داده ها و فعالیتهای پشتیبانی مانند یادگیری موبایل و بازی سازی را برای کمک به دستیابی به مشارکت بیشتر ، تقویت بهره وری و ارتقاء یادگیری مستمر و ارتقاء خدمات ارائه می دهند.

سیستم عامل های یادگیری آنلاین ، مانند Docebo ، با درج ویژگی های یادگیری اجتماعی در این سکو و استفاده از هوش مصنوعی (AI) فراتر از عملکرد اساسی LMS هستند. فناوری پیشرفته هوش مصنوعی برای درک رفتار هر فرد یادگیرنده ، ایجاد تجربه های یادگیری منحصر به فرد ، شخصی سازی شده و یادگیری اجتماعی به شما امکان می دهد تا زبان آموزان با مربیان همسالان مشورت کنند ، سؤال کنند و همکاری کنند.

تحقیقات گروه براندون هال نشان می دهد که ۵۴٪ سازمانهایی که در فن آوری یادگیری سرمایه گذاری کرده اند ، پیشرفت هایی در بهره وری و تعامل دیده اند. علاوه بر این ، ۹۱٪ از این سازمانها همچنین ارتباط قوی تری بین یادگیری و عملکرد سازمانی گزارش داده اند.

چه کسانی به LMS احتیاج دارد؟

LMS یا Learning Management System ها در سطح جهان ، در صنایع مختلف و برای موارد مختلف استفاده از یادگیری سازمانی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تصویب LMS برای چندین سال گذشته در سراسر جهان رو به افزایش است. در حقیقت ، انتظار می رود که بازار جهانی LMS با CAGR 24٪ در سال رشد کند.

دو نوع کلیدی از کاربران LMS وجود دارد:

سرپرستان:

مدیران مسئولیت مدیریت LMS را شامل می شوند ، که شامل ترکیبی از کارهای متعدد ، از جمله ایجاد دوره ها و برنامه های یادگیری ، اختصاص گروه های یادگیرنده خاص به برنامه های یادگیری خاص و پیگیری پیشرفت فراگیران است.

فراگیران:

آنها در پایان دریافت طرح های یادگیری قرار دارند (پس از همه ، آنها برای برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده اند). زبان آموزانی که به LMS دسترسی دارند ، می توانند کاتالوگ دوره خود ، تکمیل دوره های اختصاص داده شده و هر ارزیابی را مشاهده کنند و پیشرفت خود را بسنجند. به زبان آموزان می توان آموزش را بطور جداگانه یا با توجه به عملکرد شغلی خود ، و یا نقش خود در ساختار سازمانی یک شرکت اختصاص داد.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید