افزونه وردپرس چیست؟ و چگونه کار می کنند؟

افزونه وردپرس چیست؟ و چگونه کار می کنند؟

علی مرادی

اغلب کاربران مبتدی از ما سؤال می کنند که افزونه چیست و چگونه کار می کنند؟ این ها بخش مهمی از وردپرس هستند و برای ساختن وب سایت های عالی با استفاده از وردپرس ضروری هستند. در این راهنمای مبتدیان توضیح خواهیم داد که افزونه های وردپرس چیست و چگونه کار می کنند؟

در ادامه با در شتابان هاست همراه باشید.

افزونه های وردپرس چیست؟

افزونه ها برنامه هایی هستند که به شما امکان می دهند ویژگی ها و عملکردهای جدیدی را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. دقیقاً به همان روشی که برنامه ها برای تلفن هوشمند شما انجام می دهند.

هم اکنون بیش از ۴۸،۰۰۰ افزونه رایگان در دایرکتوری وردپرس موجود است. هزاران افزونه دیگر از وب سایت های شخص ثالث مانند Github در دسترس هستند.

در سال ۲۰۰۳ ، وردپرس به عنوان ابزاری ساده برای کمک در شروع یک وبلاگ آغاز شد. با گذشت سالها ، این سیستم به لطف افزونه ها ، به یک سیستم قدرتمند مدیریت محتوا و چارچوب برنامه تبدیل شده است.

افزونه های وردپرس چه کاری می توانند انجام دهند؟

افزونه ها برنامه های نرم افزاری کوچکی هستند که در بالای نرم افزار وردپرس ادغام و اجرا می شوند. این به شما امکان می دهد تقریباً هر نوع وب سایت با وردپرس (نه فقط وبلاگ) ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید:

  • با استفاده از WooCommerce یک فروشگاه آنلاین را با وردپرس راه اندازی کنید.
  • با استفاده از Job Manager یک صفحه شغلی با وردپرس ایجاد کنید.
  • دایرکتوری تجاری با بهترین افزونه های دایرکتوری برای وردپرس ایجاد کنید.
  • وب سایت کوپن مانند RetainMeNot را شروع کنید.
  • وب سایت عکاسی خود را با استفاده از گالری Envira بسازید.
  • با استفاده از Knowledge base یک وب سایت ویکی ایجاد کنید.
  • وب سایت پادکست خود را با استفاده از وردپرس شروع کنید.

جمله ای رایج در انجمن وردپرس وجود دارد:

“There is a plugin for that” یعنی “افزونه ای برای آن وجود دارد”.

افزونه ها برای بهبود SEO ، افزایش کارایی ، افزودن فرم های تماس ، دکمه های رسانه های اجتماعی ، ایجاد گالری ها و موارد دیگر وجود دارد.

افزونه های وردپرس چگونه کار می کنند؟

وردپرس به روشی نوشته شده است تا سایر توسعه دهندگان بتوانند کد مخصوص به خود را در آن اضافه کنند. API وردپرس مجموعه ای قوی از قلاب ها و فیلترها را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد عملکرد وردپرس موجود را تغییر دهند یا قابلیت های جدیدی اضافه کنند.

وردپرس همچنین به توسعه دهندگان امکان می دهد داده ها را در دیتابیس وردپرس ذخیره کنند. این ها می توانند از انواع محتوای وردپرس ، طبقه بندی ها و زمینه های سفارشی استفاده کنند که به کاربران امکان می دهد انواع مختلفی از محتوا را نه فقط پست و صفحات ذخیره کنند.

هر افزونه وردپرس نصب شده در سایت شما در دیتابیس وردپرس شما ثبت شده است. شما می توانید هر زمان که بخواهید ، آنها را فعال و غیرفعال کنید.

چگونه افزونه های وردپرس را بیابیم و آنها را نصب کنیم؟

 

افزونه های وردپرس چیست؟ و چگونه کار می کنند؟

 

با مراجعه به دایرکتوری WordPress.org می توانید افزونه های وردپرس را پیدا کنید و یا می توانید آنها را مستقیماً از ناحیه سرور وردپرس خود پیدا کنید.

به سادگی به افزونه ها بروید »صفحه جدید را اضافه کنید و با وارد کردن نام پلاگین یا عملکردی که می خواهید اضافه کنید جستجو کنید.

وردپرس دایرکتوری را جستجو کرده و افزونه های موجود را در یک لیست نمایش می دهد. شما باید نتایج را مرور کنید و بر روی دکمه نصب در کنار برنامه ای که می خواهید نصب کنید کلیک کنید.

با این حال ، نتایج جستجو در داخل سرور وردپرس همیشه مفید نیست زیرا فقط به پلاگین های رایگان محدود می شوند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام برنامه برای کار مناسب است ، دشوار است.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: افزونه وردپرس

ارسال دیدگاه جدید