امنیت وب سایت (اقدامات پیشگیرانه)

امنیت وب سایت (اقدامات پیشگیرانه)

مرتضی حبیبی

امنیت وب سایت موضوعی است که در ذهن بسیاری از کاربران قرار دارد. اگر در وب جستجو کنید چگونه یک وب سایت را هک کنید، به معنای واقعی کلمه، میلیون ها سایت برای بازدید خواهید داشت. در صورت بروز هرگونه اتفاق در وب سایت، انجام اقدامات احتیاطی برای وب سایت خود، به جلوگیری از دردسر بزرگ کمک خواهد کرد.

راه حل هایی برای افزایش امنیت وب سایت:

تهیه بکاپ از حساب کاربری و وب سایت:

تهیه نسخه پشتیبان منظم از وب سایت شما بسیار مهم است و یکی از بهترین توصیه هایی است که ما می توانیم ارائه دهیم. cPanel شامل یک نرم افزار پشتیبان گیری آسان است که می توانید از آن برای تهیه پشتیبان از کل وب سایت خود، از جمله بانک اطلاعاتی، ایمیل و پرونده های خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود، لطفا مقاله ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از cPanel را مشاهده کنید.

تکنیک های بی شماری وجود دارد که هکرها می توانند از آنها برای به خطر انداختن یک وب سایت استفاده کنند، اما دلیل موفقیت این تکنیک ها معمولاً به این دلیل است:

  1. آسیب پذیری در نرم افزاری که روی حساب میزبان خود اجرا می کنید.
  2. آسیب پذیری در نرم افزاری که در رایانه محلی خود اجرا می کنید.

آسیب پذیری در نرم افزاری که روی حساب میزبان خود اجرا می کنید:

بیشتر نرم افزاری که کاربران در وب سایت خود اجرا می کنند نرم افزار Open Source است. نرم افزار Open Source نرم افزاری است که بارگیری و استفاده از آن برای همه آزاد است. به عنوان مثال، هر دو جوملا و وردپرس بسیار متداول هستند و هر دو متن باز هستند. یکی از اشکالات نرم افزار متن باز این است که هرکسی می تواند کد نرم افزار را بارگیری و مشاهده کند، این امر هکرها را برای یافتن راه هایی برای سازش یک وب سایت آسان می کند. نویسندگان برنامه های متن باز به طور مرتب نسخه های جدید و امنیتی را منتشر می کنند. لطفاً مطمئن باشید که جدیدترین نسخه های هر نرم افزار شخص ثالث را در وب سایت خود اجرا می کنید، زیرا جدیدترین نسخه معمولاً امن ترین نسخه نیز است.

این تمام ماجرا نیست. شما باید کارهایی دیگری نیز انجام دهید تا سایت شما از امنیت بیشتری برخوردار باشد.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید