۸ مورد از بلک لیست های ایمیل که باید آنها را بشناسید

۸ مورد از بلک لیست های ایمیل که باید آنها را بشناسید

نیلوفر موسوی

بسیاری از ابزارهای بلک لیست های ایمیل سعی می کنند شما را با یک لیست بلند بلک لیست Realtime مبتنی بر DNS یا (DNSRBL) تحت تأثیر قرار دهند. دیده شده که چند ابزار نزدیک به ۱۰۰ لیست را بررسی می کنند. در حالی که یک لیست کوچک‌ تر ممکن است مفید واقع شود، تنها ۸ آدرس ایمیل وجود دارد که شما واقعا باید به آن‌ها توجه کنید

ممکن است متوجه شوید بلک لیست های Gmail و Yahoo در لیست زیر نیست. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اصلی ایمیل ، بلک لیست های خود را عمومی نمی کنند. شما فقط در مورد یک بلک لیست می‌دانید چون شما یک بازتاب ایمیل دریافت می‌کنید.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

۸ مورد از بلک لیست های ایمیل که باید آنها را بشناسید:

اگر IP سرور شما در این لیست سیاه های ایمیل قرار داشته باشد ، مطمئناً مشکل ارسال را دارید.

۱) (Composite Blocking List (CBL

این لیست توسط Spamhaus نگهداری می شود. CBL فقط IP بلک لیست هایی را نشان می دهد که دارای رفتارهای مخرب هستند ، مانند ربات های اسپم، تهدیدات دیکشنری ، پروکسی باز و تهدیدات مشابه. ما اغلب IP ها را در این لیست پس از سازش برنامه وب مشاهده می کنیم. بسیاری از هکرها پس از هک کردن وب سایت ها، دیکشنری یا پروکسی را باز می کنند. اگر آنها به سرورهای تحت نظارت با CBL ضربه بزنند ، IP سرور به این لیست اضافه می شود.

۲) (Spamhaus Block List (SBL

لیست Spamhaus SBL شامل ایمیل های مربوط به عملیات اسپم ، منابع و خدمات است. آنها همچنین از spamtraps استفاده می کنند – آدرس های ایمیلی که به کاربران واقعی تعلق ندارند. اگر سرور یا وب سایت شما هک شده باشد ، spammers از سیستم شما ۱۰۰۰۰ ایمیل دریافت خواهند کرد . اگر این ها به هرزنامه SBL رسیدند ، انتظار دارید که IP سرور شما ذکر شود. اگر این ایمیل ها به Spamhaus SBL رسیدند ،IP سرور شما ذکر  خواهد شد.

فرآیند حذف SBL: 

فرآیند دقیق بستگی به این دارد که شما در کدام کدام لیست (SBL ، XBL ، PBL) قرار دارید. در برخی موارد ، فقط ارائه دهنده خدمات شما که دامنه IP را کنترل می کند می تواند درخواست را حذف کند.

۳) XBL Exploits Block List

XBL به طور عمده آدرس های IP ربوده شده را لیست می کند. در حالی که اینها معمولاً رایانه های شخصی هستند و سرور نیستند ، اما ما سرورهای موجود را مشاهده می کنیم. اگر رایانه شخصی هک شده است اما از سرور شما به عنوان مدخل SMTP استفاده می کند یا اگر سرور شما به عنوان مدخل spam استفاده می شود ، ممکن است IP سرور شما در XBL یافت شود.

۴) Spamcop

Spamcop در درجه اول از spamtraps و spam برای ایجاد یک امتیاز شهرت استفاده می‌کند. اگر امتیاز شما بیش از حد پایین باشد، IP شما در فهرست آن‌ گنجانده خواهد شد و گزارش‌های اسپم را با اعتبار شما مقایسه می کند و سعی می‌کند از تنها یک یا دو گزارش که باعث ایجاد لیست می‌شوند، اجتناب کند. به طور کلی، اگر IP شما در این فهرست قرار دارد، شما یک مشکل امنیتی دارید. یک وب سایت یا کاربر، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ پیام اسپم را ارسال می‌کند.

فرآیند حذف Spamcop: اتوماتیک

بر خلاف ارائه دهندگان دیگر ، هیچ فرآیند حذف دستی از Spamcop وجود ندارد. از آنجا که آن از مکانیزم امتیاز دهی استفاده می کند ، پس از متوقف کردن منبعspam  ، IP شما را به طور خودکار حذف می کند. در کار حذف بلک لیست ، معمولاً می بینیم که فرآیند حذف معمولا  ۴۸ ساعت پس از متوقف کردن spam اتفاق می افتد.

۵) (Passive Spam Block List (PSBL

این نوع بلک لیست تست و امتیازدهی سنتی را انجام نمی شود بلکه به spamtraps اعتماد دارد. اگر سرور ایمیل شما دارای spam باشد ، IP سرور شما در بلک لیست قرار می گیرد. سپس می توانید به راحتی درخواست حذف کنید.

فرآیند حذف PSBL: بسیار آسان است

فقط IP خود را به فرم حذف PSBL ارسال کنید تا IP شما حذف شود. توجه داشته باشید که انتخاب سیستم ممکن است ۲۴-۴۸ ساعت طول بکشد.

۶) Invaluement

Invluement تعدادی از لیست ها از جمله ، ivmURI (مبتنی بر دامنه) ، ivmSIP (مبتنی بر IP) و ivmSIP / 24 (مبتنی بر شبکه) را اجرا می کند. ivmSIP بلک لیستی مبتنی بر IP است که عمدتا IP ها را با درصد اسپم بالا لیست می کند. اگر سرور شما در این لیست قرار گیرد ،احتمالا یک توافق نامه الکترونیکی خواهید داشت. ivmSIP / ۲۴ یک بلک لیست بر پایه شبکه است که به منظور هدف قرار دادن spammers که ایمیل‌های خود را بر روی تعداد زیادی از IP هایی که به نام snowshoe spammers نامیده می‌شوند، پخش می‌کند. در حالی سعی می‌کند از موقعیت کاذب اجتناب کنند، اگر سرور شما رنج IP بد دارد، ممکن است IP شما را در این فهرست پیدا کنید.

۷) Barracuda

این بلک لیست که ابزار پرطرفدار ضد spam را در اختیار دارد. آنها همچنین لیست خود را برای استفاده دیگران از طریق BarracudaCentral در دسترس قرار می دهند. بسیاری از سیستم های میزبانی وب ، مانند cPanel بطور پیش فرض از این لیست استفاده می کنند. اغلب آدرس‌های IP با ارسال مستقیم اسپم به سیستم Barracuda Reputation ردیابی می شوند. honeypots، spamtraps و سیستم‌های دیگر هستند که به barracuda اجازه می‌دهد تا منابع اسپم را شناسایی کنند. مانند سایر لیست ها ، درج لیست شما در بلک لیست اغلب به دلیل مشکل امنیتی روی سرور شما است.

۸) SenderScore

این سیستم اعتبار فرستنده Return Path است. SenderScore توسط تعدادی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات ایمیل  ، سیستم های ایمیل شرکت ها ، ارائه دهندگان خدمات بازاریابی ایمیل و دیگران برای امتیاز دهی به ایمیل استفاده می شود. اگر امتیاز شما در سیستم به زیر ۸۵ درصد کاهش یابد، احتمالا مشکل تحویل خواهید داشت. برخلاف blacklists های ایمیل، هیچ انسداد مستقیم بر پایه SenderScore شما انجام نمی‌شود. در عوض، امتیاز سیستم شناسایی اسپم به شما داده می‌شود تا مشخص شود که آیا ایمیل شما باید مسدود شود یا نه. امتیازات پایین نیز می‌تواند منجر به انتقال ایمیل شما به پوشه اسپم شود.

راه‌اندازی مجدد امتیاز فرستنده: هیچ کدام
تنها در موارد استثنایی بازخورد نمره شما را بازیابی می‌کند. به طور کلی ، در طی ۲-۳ روز بعد از متوقف کردن اسپم ، پیشرفت هایی را مشاهده می کنیم. در مواردی که حجم اسپم بسیار زیاد است ، ممکن است دوره ریکاوری طولانی مدت لازم باشد.

حال چرا این بلک لیست های ایمیل؟

براساس تحقیقات انجام شده در مورد Return Path ، Sendgrid ، Proofpoint و سایر ارائه دهندگان خدمات مهم ایمیل ، این بلک لیست های ایمیل به منظور نفوذ بر تحویل ایمیل به Yahoo! ، Gmail، مایکروسافت و سایر ارائه دهندگان اصلی نشان داده شده است. اگر IP شما در این لیست ها به ویژه لیست Spamhaus قرار گیرد، مشکلات تحویل گسترده ای خواهید داشت.

Spamcop و CBL به طور پیش فرض در بسیاری از از پنل های کنترل میزبانی مشترک مانند cPanel استفاده می شوند. اگر با مشاغل کوچک سر و کار دارید آنها ممکن است با استفاده از این بلک لیست ایمیل خود را با یک میزبان مشترک داشته باشند.WHM / cPanel از لیست Spamcop و Spamhaus Zen پشتیبانی می کند.فهرست Zen  لیستی از تمام  Spamhaus است که شامل CBL  نیز می‌شود.

barracuda توسط تعدادی از شرکت‌های بزرگ‌تر و سرویس‌های امنیتی الکترونیکی مبتنی بر cloud استفاده می‌شود. اگر در حال انجام کسب‌وکار با شرکت‌های بزرگ‌تر هستید، آن‌ها ممکن است از ایمیل خود با استفاده از یک دستگاه ضد spam استفاده کنند. barracuda همچنین فهرست خود را برای دیگران در دسترس قرار می‌دهد، بنابراین حتی اگر سرور گیرنده از appliance استفاده نکند، آن‌ها هنوز هم می‌توانند از داده‌های آن‌ها استفاده کنند.

سیستم اعتبار امتیاز فرستنده Return Path به وسیله تعدادی از تکنولوژی‌های فیلترینگ دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی، هنگامی که نمرات زیر ۸۵ را می‌بینیم، شاهد مشکلات تحویل ایمیل به ارائه دهندگان، به خصوص Yahoo! خواهیم بود ! MSN و Gmail. داشتن امتیاز فرستنده سالم کلید ارسال ایمیل خوب است.

The و PSBL ابزارهایی هستند که به وسیله سیستم‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که گوگل ممکن است سرنخ‌هایی از  PSBL بگیرد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: ایمیل

ارسال دیدگاه جدید