مدیریت فهرست skeleton خود در WHM

مدیریت فهرست skeleton خود در WHM

مرتضی حبیبی

شاید بعضی از شما همراهان عزیز می خواهید بدونید که چطور میشه یک دایرکتوری پیش فرض برای ذخیره کردن فایل یا پوشه بسازید یا فهرست skeleton رو مدیریت کنید پس ما رو همراهی کنید تا بهتون تو این مقاله آموزش بدیم که این دایرکتوری رو تو WHM چطور بسازید و مدیریت کنید.

مدیریت فهرست skeleton خود در WHM:

این مقاله به شما نشون میده که چگونه می تونید یک دایرکتوری اصلی به طور پیش فرض برای متغیرهای اکانت cPanel خود بسازید. “Skeleton Directory” در سیستم های مبتنی بر linux دایرکتوری است که می تونید پرونده ها و پوشه های پیش فرض را در آن قرار بدید، پس از ایجاد یک حساب کاربری جدید، این پرونده ها در پوشه های کاربران جدید کپی میشه.

برای استفاده از این ابزار مراحل زیر رو طی کنین:

ابتدا وارد پنل WHM خودتون بشید.

سپس از قسمت Account Functions روی گزینه Skeleton Directory کلیک کنین تا این ابزار برای شما نمایش داده بشه. در صفحه Skeleton Directory مسیر دایرکتوری پیش فرض Skeleton را مشاهده می کنین. در زیر توضیحات مختصری درباره نحوه استفاده از این پوشه رو مطالعه می کنین.

 

مدیریت فهرست skeleton خود در WHM

 

در بیشتر موارد، فهرست اسکلت WHM/cPanel را می تونید در: root/cpanel3-skel/ پیدا کنید. اگرچه ممکن است این پوشه در موارد خاصی با تغییر نسخه WHM تغییر کند.

 

مدیریت فهرست skeleton خود در WHM

 

برای استفاده از این پوشه ابتدا باید فایل ها یا پوشه ها رو از طریق FTP اضافه کنین. بعد از قرار دادن پرونده ها یا پوشه ها، در این فهرست می تونید یک اکانت cPanel جدید ایجاد کنید و این موارد به صورت خودکار کپی می شن.

با استفاده از فهرست اسکلت می تونید برخی از تنظیمات پیش فرض رو برای بهبود تجربه مشتریان جدید و یا جلوگیری از ایندکس شدن دامنه های جدید بدون هیچگونه محتوای معتبر، خودکار کنید. مفهوم فهرست اسکلت ها به حدی انعطاف پذیره که لازم نیست از FTP برای استفاده از آن استفاده کنین. با استفاده SSH می تونید وارد سرور خودتون بشین، و با استفاده از دستورات به فهرست اسکلت cPanel خود بروید و پرونده ها را به صورت دستی اضافه کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: FTP Skeleton Directory SSh آموزش WHM

ارسال دیدگاه جدید