پنج توزیع لینوکس شبیه مک

پنج توزیع لینوکس شبیه مک

علیرضا قهرمانی

سیستم عامل مک یکی از زیباترین سیستم عامل های موجود است. ما قصد داریم در این مقاله پنج توزیع لینوکس شبیه مک را معرفی کنیم. ما را همراهی کنید.

سیستم عامل MAC کمپانی اپل یکی از زیباترین سیستم عامل های روز دنیا است. این سیستم عامل که در سال ۱۹۸۳ برای اولین بار عرضه گردید، اولین سیستم عامل گرافیکی جهان بود و به همین دلیل همیشه بر روی گرافیک و محیط این سیستم عامل بسیار کار می شود و همواره MAC پر از جلوه های گرافیکی زیبا است!

به این منظور تیم توسعه ی توزیع های لینوکس دست به کار شد و توزیع هایی شبیه به سیستم عامل مک او اس کمپانی اپل را توسعه و گسترش داد.

Elementary OS

 

linux-mac

 

المنتری او اس ، پشتیبانان آن اصرار دارند که محیط گرافیکی خود را از MAC الهام نگرفته اند اما در تمام این سیستم عامل ردپای MAC کاملا احساس می شود ! برای اثبات این حرف کافیه نگاهی که بخش مختلف سیستم عامل مانند بخش مدیریت عکس ها بیاندازید تا تشابه را احساس کنید.

Deepin Linux

 

linux-mac

 

این توزیع که ما درباره معرفی آن مقاله ای نیز نوشته ایم ، یک توزیع چینی است ، به همین دلیل بعضی برنامه های این سیستم عامل فقد از زبان چینی پشتیبانی میکنند ؛ این موضوع را باید حتما در نظر بگیرید.

BackSlash Linux

 

linux-mac

 

سیستم عامل بک اسلش که تازه به دنیای لینوکس وارد شده و از تازه واردان دنیای سیستم عامل ها است به صورت رایگان منتشر شده ولی برای پشتیبانی آن باید پول پرداخت کنید ، در این توزیع حتی بعضی آیکون ها نیز از مک قرض گرفته شده اند.

Gmac Linux

 

 

فکر کنم از تصویر این نسخه کاملا مشخص است که چقدر به مک تمایل دارد و شبیه به مک است ! نام این توزیع برگفته از دو کلمه Gnome + Mac = Gmac شکل گرفته است ؛ بهتر است بگوییم این نسخه یک تم است برروی هسته اوبنتو .

Trenta OS

 

 

این نسخه از لینوکس هنوز کامل نشده و در حال توسعه است ، از تصاویر منتشر شده معلوم است که تا چه اندازه شبیه به مک خواهد بود ! پس از انتشار آن مقاله ای درباره ی آن خواهیم داشت.

امیدواریم از مقاله پنج توزیع لینوکس بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: آموزش لینوکس لینوکس مک

ارسال دیدگاه جدید