بزرگترین دیتاسنتر های جهان

بزرگترین دیتاسنتر های جهان

علی مرادی

طی یک دهه گذشته ، فضای دیتاسنتر با سرعت باورنکردنی رو به رشد بوده است. روز به روز مشاغل بیشتر و بیشتری به سمت فضا و کامپیوتر ابری حرکت می کنند ، و میزان داده های ذخیره شده نیز در سطحی باور نکردنی ای قرار می گیرد  ، و این منجر به رشد چشمگیر برخی از دیتاسنتر ها شده است. لیست زیر به ده دیتاسنتر بزرگ که امروزه فعال هستند یا در حال ساخت هستند ، می پردازد. این لیست براساس فوت مربع فضای دیتاسنتر ها ارائه می شود.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

شماره ۱۰ – داده های نسل بعدی اروپا – ولز ، انگلستان | ۷۵۰،۰۰۰ فوت مربع:

New Generation Data Europe یکی از مراکز داده قدیمی در این لیست است که در سال ۱۹۹۸ تکمیل شد. این مرکز هنوز هم بزرگترین دیتاسنتر در اروپا است. این ساختمان در ابتدا کارخانه نیمه هادی ال جی بود. آنها دارای بیش از ۱۹،۰۰۰ رک سرور برای تهیه و نگهداری تجهیزات از مجموعه متنوعی از مشتریان هستند.

شماره ۹ – QTS Metro Data Center – آتلانتا ، جورجیا | ۹۹۰،۰۰۰ فوت مربع:

ساختمان مورد استفاده برای این دیتاسنتر عظیم ۹۹۰،۰۰۰ فوت مربع در سال ۱۹۵۴ ساخته شد. سالها از آن به عنوان یک مرکز توزیع برای منطقه جنوب شرقی سیرز استفاده می شد. در سال ۲۰۰۰ ، این ساختمان خریداری شد و از طریق یک پروژه بازپس گیری عظیم عبور کرد تا آن را به مرکز داده ای که امروزه می بینیم تبدیل شود. برای بازسازی ساختمان شش سال طول کشید و ۸۰ میلیون دلار هزینه شد.

شماره ۸ – دیتاسنتر Tulip  – Bangalore، هند | ۱ میلیون فوت مربع:

سالها دیتاسنتر Tulip بزرگترین مرکز داده غیر آمریکایی در جهان بود. ساخت و ساز در این تاسیسات از سال ۲۰۱۱ آغاز شد. این بخش در بخش بزرگی توسط مهندسین IBM و با ورودی از متخصصان مختلف صنعت طراحی شده است.

شماره ۷ – مرکز فناوری Lakeside – شیکاگو ، ایلینویز | ۱٫۱ میلیون فوت مربع:

Digital Reality Trust صاحب مرکز فناوری Lakeside است که توسط بسیاری از شرکتهای مختلف از جمله Facebook ، CenturyLink ، IBM و دیگران استفاده می شود. این مکان دارای برخی از سیستم های کارآمد با ۵۳ ژنراتور پشتیبان تهیه شده است تا خطر هر نوع قطع برق را به حداقل برساند. این ساختمان از زمان استفاده اولیه خود به عنوان چاپخانه كتابهای Sears Catalogs و كتابهای تلفن Yellow Book به روز شده و مرمت شده است.

شماره ۶ – دیتاسنتر مایکروسافت – West Des Moines، آیووا | ۱٫۲ میلیون فوت مربع:

مایکروسافت از سال ۲۰۱۴ در حال کار بر روی یک مرکز داده جدید است و قصد دارد تا آن را به طور کامل تا زمانی بین سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تکمیل کند. این مرکز فضای تجاری ۱٫۲ میلیون فوت مربع خواهد داشت ، که کل فضای دیتاسنتر متعلق به مایکروسافت را به ۶٫۳ میلیون فوت مربع می رساند.

شماره ۵ – دیتاسنتر یوتا – بلوف دیل ، یوتا | ۱٫۵ میلیون فوت مربع:

اسم رسمی آن ، مرکز اطلاعات جامع ابتکاری امنیت ملی است. در بیشتر مواقع ، این دیتاسنتر به سادگی مرکز داده یوتا خوانده می شود. این مرکز در سال ۲۰۱۴ به اتمام رسید و به لطف انواع مشکلات ، فشارهای برق و سایر موارد هزینه ساخت آن به ۱٫۵ میلیارد دلار رسید. امروز این دیتاسنتر کاملاً در حال آماده سازی است و می تواند به اندازه ۱۲ داده Exabyte در حال حاضر و احتمالاً در آینده بیشتر رسیدگی کند.

شماره ۴ – دیتاسنتر DFT – اشبورن ، ویرجینیا | ۱٫۶ میلیون فوت مربع:

DuPont در حال گسترش مرکز داده خود واقع در ویرجینیا است. هم اکنون شش ساختمان جداگانه در محوطه دانشگاه خود را اشغال می کند که بیش از ۱٫۶ میلیون فوت مربع از فضای مرکز داده ها دارند. این ساختمان ها تا حد زیادی از سایر کاربردها به فضای دیتاسنتر تبدیل شده اند که تنظیمات عجیب آن را تشکیل می دهد. در حال حاضر هیچ برنامه ای برای گسترش بیشتر در این مرحله وجود ندارد.

شماره ۳ – سوئیچ SuperNAP – لاس وگاس ، نوادا | ۳٫۵ میلیون فوت مربع:

Switch SuperNAP مدتی عنوان بزرگترین دیتاسنتر در جهان را در اختیار داشت و ۳٫۵ میلیون فوت مربع را به خود اختصاص می داد. در لاس وگاس ، نوادا واقع شده است. این مرکز داده عظیم ممکن است وضعیت خود را به عنوان بزرگترین جهان در مقطعی در آینده بدست آورد از آنجا که سوئیچ برنامه هایی برای گسترش قابل توجه در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵ دارد.

شماره ۲ – گروه بین المللی اطلاعات محدوده – Langfang، چین | ۶٫۳ میلیون فوت مربع:

زمانی بزرگترین دیتاسنتر در جهان بود و حدود یک سال است که افتتاح شده است. این طرح برای کمک به رفع نیازهای سرسخت آور رونق اقتصادی و تکنولوژیکی چین که حدود دو دهه در حال انجام است ، طراحی شده است. مانند بسیاری از پروژه های بزرگ در چین ، این مرکز داده توسط یک سرمایه گذاری مشترک دولتی و خصوصی ساخته شده است.

شماره ۱ – Citadel  – Tahoe Reno، نوادا | ۷٫۲ میلیون فوت مربع:

Citadel بزرگترین مرکز داده جهان است که حدود ۷٫۲ میلیون فوت مربع از فضا دارد. سوئیچ ، که صاحب Citadel است ، در سطح جهان به عنوان یک رهبر در طراحی و اجرای دیتاستر شناخته می شود.

آنها از مفاهیم ضد آینده استفاده می کنند که تقریباً از تمام طراحی های جدید مرکز داده تقلید می شوند.

این مرکز در نزدیکی تسلا گیگافورتر واقع شده است و به طور انحصاری با انرژی تجدید پذیر ساخته می شود و آن را نه تنها بزرگترین ، بلکه سبزترین دیتاسنتر در جهان نیز می کند.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

برچسب ها: دیتابیس

ارسال دیدگاه جدید