HPE از سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 رونمایی کرد

HPE از سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 رونمایی کرد

علی مرادی

سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 منابع محاسباتی با کاربری آسان، قابل اعتماد و بهینه را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد که با انواع بارهای کاری معاصر مانند هوش مصنوعی (AI)، تجزیه و تحلیل، برنامه های کاربردی ابری، برنامه های کاربردی گرافیکی، یادگیری ماشین (ML)، مجازی سازی و زیرساخت دسکتاپ از راه دور (VDI).

امروزه سازمان‌ها به محاسبات بهینه و عملکرد محاسباتی پیشرفته‌تر نیاز دارند زیرا بارهای کاری سخت‌تری مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پروژه‌های رندرینگ را اجرا می‌کنند. سرورهای نسل بعدی HPE ProLiant Gen11 از طیف گسترده‌ای از معماری‌ها، از جمله پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC، پردازنده‌های نسل چهارم Intel Xeon Scalable و همچنین پردازنده‌های Ampere Altra و Ampere Altra Max Cloud Native پشتیبانی می‌کنند و برای ارائه عملکرد بالا در بهینه‌سازی شده‌اند.

به گفته HPE، سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 با سه پیشرفت نسبت به نسل قبلی ارائه می‌شوند: ۵۰ درصد هسته بیشتر در هر CPU برای تقویت حجم کار، دو برابر پهنای باند ورودی/خروجی برای پرکاربردترین برنامه‌ها و ۳۳ درصد عملکرد بالا. تراکم پردازنده گرافیکی در هر سرور برای پشتیبانی از هوش مصنوعی و بارهای کاری سخت.

 

 

امنیت قابل اعتماد توسط طراحی

امنیت قابل اعتماد توسط طراحی:

با شروع از سطح سیلیکون با HPE Silicon Root of Trust، HPE زیرساخت های بسیار ایمن را از لبه تا ابر ارائه می دهد. HPE Silicon Root of Trust یک ویژگی امنیتی است که میلیون‌ها خط کد میان‌افزار را در برابر بدافزارها و باج‌افزارها با اثر انگشت دیجیتالی که مخصوص سرور است محافظت می‌کند. اکنون میلیون ها سرور HPE در سراسر جهان توسط HPE Silicon Root of Trust محافظت می شوند.

با ویژگی های جدید زیر برای محافظت از سیستم ها و داده ها، سرورهای HPE ProLiant نسل بعدی این پیشرفت امنیتی را گسترش خواهند داد:

  • از تأیید و احراز هویت برای اجزای دستگاه اطمینان حاصل کنید – با iLO6، جدیدترین تکرار HPE Integrated Lights-Out (iLO). مشتریان می توانند با کمک ILO، یک ابزار مدیریت سرور از راه دور، سرورهای HPE را با خیال راحت راه اندازی، نظارت و ارتقا دهند. در جدیدترین نسخه، احراز هویت جدید با استفاده از پروتکل امنیتی و مدل داده (SPDM)، یک ویژگی امنیتی مهم در سرورها برای احراز هویت و نظارت ایمن دستگاه‌ها با استفاده از روش‌شناسی مبتنی بر استانداردهای باز ارائه شده است.
  • از تغییرات دسترسی به هویت منحصر به فرد سرور – از جمله ادغام پیش‌فرض هویت دستگاه امن (iDevID) و گواهی‌های پلت فرم جلوگیری کنید.
  • با نظارت بر بوت ایمن و وضعیت سیستم – از طریق ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) یک لایه دیگر از احراز هویت به دست آورید.
  • بالاترین سطح امنیت را از طریق زنجیره تامین مورد اعتماد HPE اتخاذ کنید – با سرورهای تایید شده ای که امنیت داده ها را در طول فرآیند تولید ارائه می دهند، زنجیره تامین مورد اعتماد HPE امنیت سرتاسر را ارتقا می دهد. HPE اخیراً توانایی خود را برای تولید و توزیع سرورهای تأیید شده از تولیدکنندگان مستقر در ایالات متحده در سراسر جهان گسترش داده است.

نیل مک‌دونالد، معاون اجرایی و مدیر کل Compute در HPE می‌گوید: اساس هر استراتژی ترکیبی، محاسبات است. «HPE Compute کسب‌وکارها را به لبه‌ها نزدیک‌تر می‌کند، جایی که داده‌ها ایجاد می‌شوند، تجربیات ابری جدید ارائه می‌شوند و امنیت یکپارچه است. سرورهای جدید HPE ProLiant Gen11 برای دنیای هیبریدی مهندسی شده اند تا یک تجربه عملیات ابری بصری، امنیت قابل اعتماد از طریق طراحی و عملکرد بهینه برای حجم کاری ارائه دهند.

اشتراک HPE GreenLake برای Compute Ops Management یک کنسول مدیریتی بومی ابری برای سرورهای HPE ProLiant Gen11 ارائه می دهد. با خودکارسازی ایمن فرآیند برای دسترسی، نظارت و مدیریت سرورها، بدون توجه به مکانی که محیط محاسباتی در آن قرار دارد، به بهبود کارایی عملیاتی کمک می کند.

این رابط ویژگی های ساده، یکنواخت و خودکاری را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد منابع محاسباتی خود را با بینش و دید در سراسر جهان مدیریت کنند. به گفته HPE، مشتریان سرور ProLiant ممکن است از ارتقاء سریع‌تر سیستم عامل سرور و نصب ساده هزاران دستگاه پراکنده بهره ببرند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های خود را بر اجرای کسب‌وکار خود متمرکز کنند تا بر حفظ زیرساخت‌های پیچیده فناوری اطلاعات.

مشتریان سرور ProLiant می‌توانند اندازه‌گیری‌های انتشار را، از سرورهای جداگانه تا محیط‌های محاسباتی کامل، با استفاده از ویژگی گزارش‌دهی ردپای کربن شرکت HPE GreenLake برای Compute Ops Management بررسی کنند.

مدل پرداختی:

به منظور جابجایی از یک نسل به نسل دیگر، کسب‌وکارها می‌توانند زیرساخت محاسباتی نسل بعدی HPE را به طور کامل خریداری کنند یا از سرویس HPE GreenLake استفاده کنند. HPE GreenLake با بیش از ۷۰ سرویس ابری موجود، پلتفرمی است که شرکت ها می توانند از آن برای سرعت بخشیدن به نوسازی داده ها استفاده کنند. این خدمات ممکن است در محل، در لبه، در یک مرکز هم‌مکانی یا در فضای ابری عمومی استفاده شوند.

مشتریان HPE همچنین ممکن است دارایی های فناوری موجود خود را برای خرید فناوری جدید یا به روز از طریق خدمات مالی HPE (HPEFS) به پول تبدیل کنند.

مشتریانی که از سرورهای HPE ProLiant Gen11 استفاده می‌کنند، می‌توانند از تخصص عمیق جهانی برای استقرار سرورهای نسل بعدی HPE ProLiant و ایجاد تجربیات جدید، به دست آوردن بینش بی‌درنگ از داده‌های خود و مدرن‌سازی IT برای باز کردن ارزش از طریق خدمات HPE Pointnext، یک سرویس جهانی بهره ببرند. تیمی متشکل از ۱۵۰۰۰ متخصص

مایکل تیلور، مدیر فناوری اطلاعات تیم فرمول یک مرسدس-AMG پتروناس، گفت: «ما وقت تجملاتی برای انتقال داده ها به کارخانه برای پردازش و ارسال نتایج به پیست نداریم. ما به توانایی پردازش داده‌ها و تصمیم‌گیری سریع‌تر، در لبه نیاز داریم، و به همین دلیل است که تیم یک مرکز داده سیار مبتنی بر سرورهای HPE ProLiant را مستقر کرد تا قدرت پردازش مورد نیاز برای محاسبه و تجسم را برای تیم مهندسی ما فراهم کند. داده ها در مقیاس شکی نیست که سرورهای نسل بعدی HPE ProLiant همان سطح اطمینان را با عملکرد و قابلیت‌های بیشتر برای پردازش حجم‌های کاری فشرده داده در لبه فراهم می‌کنند تا بینش‌ها را در زمان واقعی باز کنند.

در دسترس بودن سرورهای HPE ProLiant Gen11:

از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲، سرورهای HPE ProLiant Gen11 با پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYCTM برای خرید از طریق پلتفرم ابری HPE GreenLake در دسترس خواهند بود.

سفارشات سرور HPE ProLiant RL300 Gen11 مجهز به آمپر ممکن است در حال حاضر از هر کجای جهان انجام شود.

کاربران می توانند هر سرور HPE ProLiant را از طریق HPE یا یکی از شرکای کانال آن خریداری کنند.

 

ارسال دیدگاه جدید