چگونه IP سرور خود را از بلک لیست Gmail حذف کنیم؟

چگونه IP سرور خود را از بلک لیست Gmail حذف کنیم؟

علی مرادی

فرم های تماس شما کار نمی کنند ، مشتریان شما پاسخی می خواهند ، و شما بهتر از این هستید که با فیلتر کردن اسپم های Gmail مبارزه کنید. از همه بدتر ، شما تصوری ندارید که چرا این اتفاق افتاد. تا آنجا که می دانید ، هیچ چیز تغییر نکرده است. Gmail دیروز کار می کرد – چه اتفاقی افتاد؟ من قصد دارم روشی را که ما برای حذف IP سرور از بلک لیست Gmail استفاده می کنم با شما به اشتراک بگذارم. اگر این روند را دنبال کنید ، می توانید IP سرور خود را از بلک لیست Gmail حذف کنید.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

بلک لیست Gmail یا اسپم باکس؟

ابتدا مطمئن شوید که مشکلی در بلک لیست دارید. اگر IP سرور شما در بلک لیست Gmail قرار دارد ، سرورهای آنها یکی از این پیام های زیر را ارسال می کنند:

۴۲۱-۴٫۷٫۰ unsolicited mail originating from your IP address. To protect ourn421-4.7.0users from spam, mail sent from your IP address has been temporarily 21-4.7.0 rate limited. Please visit http://www.google.com/mail/help/bulk_mail.n421 4.7.0 html to review our Bulk Email Senders Guidelines. l41si55243084eef.158 – gsmtp

یا

Remote host said: 550-5.7.1 Our system has detected an unusual rate of unsolicited mail originating from your IP address. To protect our users from spam, mail sent from your IP address has been blocked. Please visit http://www.google.com/mail/help/bulk_mail.html to review our Bulk Email Senders Guidelines.</pre Gmail sends these messages when you are blacklisted; they do not send any notices regarding spam box placement.

این فرایند برای موضوعات بلک لیت است و نه مشکلات قرار گرفتن در اسپم باکس.

دستورالعمل حذف از بلک لیست Gmail:

چرا Gmail ایمیل های من را مسدود می کند؟

قبل از رفع مشکل ، باید مشکل را بفهمید. در اینجاست که باید یک کارآگاه باشید و مشخص کنید چرا Gmail ایمیل شما را مسدود می کند. شما باید رفتار ایمیل را که باعث ایجاد بلک لیست Gmail شده است متوقف کنید یا اینکه IP شما حذف نخواهد شد.

شما ممکن است بگویید ، “اما ، من spammer نیستم!” Gmail می گوید ، “خوب ، شما مانند یک spammer به نظر می رسید.”

به طور کلی ، Gmail به دلیل چند دلیل ایمیل شما را مسدود می کند:

 • شما در حال ارسال حجم زیادی از ایمیل هستید.
 • تغییرات ناگهانی در حجم ایمیل مشاهده می شود.
 • شما در حال ارسال ایمیل به آدرس های “spam trap” هستید.
 • شما برای کاربران ناشناس ایمیل ارسال می کنید.
 • یکی از مهم ایمیل که شامل آدرس IP سرور شما است در بلک لیست است.
 • کاربران Gmail ایمیل های شما را به عنوان اسپم علامت گذاری می کنند.
 • شما برای ارسال ایمیل از یک آدرس IP جدید استفاده می کنید.
 • شما رکورد DNS ناقص یا نادرست دارید.
 • عدم تأیید اعتبار در ایمیل.

برای گزارش فوق باید گزارش های سرور ایمیل خود را مرور کنید. شما باید جلوی رفتاری را بگیرید که باعث انسداد Gmail شده است. اگر این کار را نکنید ، IP شما حذف نمی شود.

دلیل شماره یک بلک لیست Gmail در سرور شما ، نقض امنیت ، یک حساب کاربری به خطر افتاده یا برنامه وب است که اسپم را ارسال می کند.

مسائل امنیتی رایج ترین دلیل برای ورود به بلک لیست است. بنابراین قبل از ، درخواست حذف حتما:

 • بررسی لاگ مربوط به سرور برای فهمیدن اینکه اولین بار ببلاک چه زمانی ظاهر شده است.
 • رفتار ارسال ایمیل را که ممکن است شبیه به ربات اسپم باشد ، بررسی کنید.
 • برای ارسال نامه های اسپم به حساب های کاربر خطرناک را بررسی کنید.
 • بررسی برنامه های وب خطرناک که اسپم ارسال می کنند.

اگر مشکل امنیتی پیدا نکردید ، ممکن است بخواهید موارد زیر را بررسی کنید:

 • تغییر در حجم ایمیل.
 • تغییر در ارسال آدرس IP.
 • هدایت خودکار کاربران به Gmail.

هنگامی که مطمئن شدید رفتار اسپم ها متوقف شده است ، می توانید برای ارائه درخواست حذف IP از بلک لیست Gmail آماده شوید.

ایمیل خود را تأیید کنید:

Gmail انتظار دارد از ایمیل معتبر استفاده کنید. ایمیل شما باید دارای این رکورد های DNS زیر باشد:

 • DKIM
 • SPF
 • DMARC

اگر از SPF و DKIM استفاده نمی کنید ، باید قبل از ارسال درخواست حذف از بلک لیست ، آنها را فعال کنید

علاوه بر تأیید هویت ایمیل ، من توصیه می کنم که سرور شما دارای نام میزبان معتبر و رکورد PTR (معکوس DNS) باشد.

بهترین روشهای Gmail را دنبال کنید:

اگر شامل لینک هایی به منابع اسپم یا سایتهای شناخته شده در ایمیل های خود باشید ، ایمیل های Gmail را مسدود می کند. برنامه های وابسته و ابزارهای بازاریابی ایمیل شخص ثالث می توانند مسائل مربوط به شهرت دامنه را ایجاد کنند. اگر اعتبار دامنه کم دارید ، Gmail ممکن است دامنه و آدرس IP شما را مسدود کند.
اگر حجم زیادی ایمیل ارسال می کنید ، توصیه می کنم دستورالعمل های ارسال کننده Gmail را مرور کنید.

ابزارهای Postmaster Gmail معیارهایی در مورد اعتبار ، میزان اسپم ، حلقه بازخورد و سایر پارامترها ارائه می دهد که می توانند در شناسایی و رفع مشکلات تحویل یا فیلتر اسپم به شما کمک کنند. من به شدت توصیه می کنم در آن خدمات ثبت نام کنید.

فرم حذف از بلک لیست Gmail را ارسال کنید:

اگر مشکلات تأیید تحویل و نامه الکترونیکی را برطرف کرده اید ، معمولاً Gmail طی ۳-۵ روز IP شما را از بلک لیست حذف می کند. پس از ۵ روز ، اگر هنوز نمی توانید به Gmail ایمیل بزنید ، ممکن است با استفاده از این فرم با پشتیبانی Gmail با آن ها تماس بگیرید.

برای رسیدن به فرم تماس با فرستنده  ، باید به اکثر سؤالات پاسخ دهید. اگر جواب مثبت بدهید ، آنها فقط به شما خواهند گفت که صبر کنید.

Gmail هیچ بازخوردی از این فرم ارسال نمی کند. پس از ارسال ، باید ایمیل خود را کنترل کنید. آنها از شما می خواهند بیش از هر دو هفته یک بار فرم را ارسال نکنید.

در تجربه ما ، ارسال فرم بیش از یک بار در هفته باعث تسریع در روند حذف نمی شود.

منتظر حذف از بلک لیست Gmail بمانید:

پس از ارسال فرم حذف از بلک لیست ، باید منتظر بمانید. Gmail هیچ بازخوردی درباره درخواست حذف ارسال نمی کند. توصیه می کنم هر روز با استفاده از همان پیام ایمیل خود را به همان حساب ایمیل ارسال کنید. توجه کنید که آیا دلیل آن تغییر می کند یا نه. توصیه می کنم SenderScore ، لیست های بلک لیست و ابزارهای ارسال پست الکترونیکی را برای تغییر نظارت کنید.

از لیست سیاه Gmail حذف شوید:

معمولاً یک هفته زمان کافی برای پردازش حذف است. اگر بعد از یک هفته نتوانید به Gmail ایمیل بزنید ، ممکن است مشکلات ایمیل دیگری وجود داشته باشد. رفتار ارسال شما ، گزارش های سرور ایمیل و DNS را دوباره بررسی کنید. اگر مشکلی پیدا نکردید ، ممکن است مجبور شوید عمیق تر جستجو کنید. در برخی از سوء استفاده ها ، اسپم ها یک سرور SMTP را در کیت خود قرار می دهند. آنها این کار را انجام می دهند تا ایمیل های خود را بطور مستقیم ارسال کنند ، با گذشتن از گزارش های سیستم شما. شناسایی این حملات دشوار است و اغلب به تجزیه و تحلیل دقیق از ترافیک شبکه نیاز دارند.

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

ارسال دیدگاه جدید