نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور

نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور

مرتضی حبیبی

با سلام خدمت همراهان عزیز شتابان هاست. ما در این مطلب به موضوع بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور پرداختیم .

بازکردن پورت در فایروال ویندوز:

استفاده صحیح از فایروال ویندوز به عنوان یکی از ابزارهای مهم امنیتی بسیار حایز اهمیت می باشد. به صورت پیش فرض تنها برخی از پورت های معمول (با توجه به سرویس های نصب شده برروی ویندوز) در آن باز بوده و دیگر پورت ها بسته می باشند لذا در صورت نیاز (به طور مثال تغییر پورت پیش فرض سرویس ها و یا نصب نرم افزارهای مورد نظر) و استفاده از آن از خارج از سرور می باید پورت مربوطه را در قالب یک inbound rule در فایروال سرور باز کنید.

برای اینکه بدانید چگونه یک پورت را در فایروال ایجاد کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: بعداز اینکه به سرور خود از طریق ریموت دسکتاپ وارد شدید در بخش استارت ویندوز سرور عبارت زیر که در تصویر مشخص شده را تایپ و اجرا کنید :

 

 

مرحله ۲: در صفحه زیر ابتدا بر روی گزینه Inbound Rules کلیک کرده و سپس از بخش راست صفحه گزینه New Rule… را انتخاب نمایید:

 

نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور

 

مرحله ۳: در پنجره زیر گزینه پورت را انتخاب و برروی دکمه Next کلیک نمایید :

نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور

 

مرحله ۴: حال با توجه به نیاز نرم افزار یا سرویس مورد نظر خود یکی از پروتکل های TCP یا UDP را انتخاب و شماره پورت مورد نظر را نیز در کادر مربوطه وارد نموده و برروی دکمه Next کلیک نمایید.

نکته : در صورتی که قصد داشته باشید یک رنج پورت خاص را باز کنید می باید در بخش  specific local ports پورت ابتدایی را وارد و سپس علامت – و در ادامه پورت پایانی را وارد نمایید. (به طور مثال ۳۴۴۲۳-۳۴۴۲۶)

نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور

 

مرحله ۵: در دو صفحه بعدی بر روی دکمه Next کلیک نمایید و در صفحه Specify the name and description of this rule در کادر اول یک نام دلخواه و در کادر دوم نیز یک توضیح (در صورت نیاز) برای rule کنون وارد و در انتها برروی دکمه Finish کلیک نمایید:

 

نکته مهم: بعد از اینکه پورت را باز کردید باید سرور را restart کنید تا تغییرات اعمال شوند.

به همین راحتی می توانید یک پورت در فایروال ویندوز سرور ایجاد کنید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: create port in windows server How to create port in firewall windows server چگونه در فایروال ویندوز سرور یک پورت ایجاد کنیم نحوه ایجاد پورت در فایروال ویندوز سرور نحوه ایجاد پورت در ویندوز سرور