رفع مسئله oEmbed Facebook و Instagram در وردپرس

رفع مسئله oEmbed Facebook و Instagram در وردپرس

زهرا عزتی

از ۲۴ اکتبر ، به دلیل تغییر ناگهانی در API فیس بوک ، دیگر نمی توانید oEmbed Facebook و Instagram را با استفاده از روش های پیش فرض در وردپرس قرار بدهید. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکل تعبیه شده در فیس بوک و اینستاگرام را در وردپرس برطرف کنید؛ با ما در شتابان هاست همراه باشید.

رفع oEmbed Facebook و Instagram در وردپرس

آیا Facebook و Instagram متوقف می شوند؟

فیس بوک اخیراً اعلام کرده است که تمام درخواست های ارسال شده برای محتوای فیس بوک و اینستاگرام در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ لغو می شود.

این API برای Gutenberg و ویژگی تعبیه شده پیش فرض ویرایشگر WordPress Classic اساسی است که به شما امکان می دهد به راحتی فیلم ها ، تصاویر ، به روزرسانی ها و سایر مطالب را از فیس بوک و اینستاگرام قرار دهید.

فیس بوک اکنون به هر توسعه دهنده ای نیاز دارد تا برنامه ای را ثبت کند و هنگام دریافت داده از Graph API خود برای محتوای oEmbed ، از رمز مشتری استفاده کند. این مسئله برای تیم اصلی وردپرس قابل اجرا نیست ، بنابراین تصمیمی گرفته شده است که ویژگی جاسازی فیس بوک و اینستاگرام را از هسته وردپرس حذف کنید تا اجازه دهید پلاگین های وردپرس مشکل را برای کاربران حل کند.

در واقع اگر فیس بوک در محتوای وردپرس خود قرار بگیرد ،  شکسته می شود و به این شکل می شود:

اگر در محتوای وردپرس خود اینستاگرام تعبیه کرده باشید ، شکسته می شود و به این شکل می شود:

افزونه هاي اینستاگرام برای وردپرس

چگونه می توان مسئله oEmbed Facebook و Instagram را برطرف کرد

ساده ترین و مبتدی ترین راه برای حل مسئله oEmbed استفاده از افزونه Smash Balloon رایگان Instagram  و افزونه رایگان Facebook است.

از آنجا که Smash Balloon برای ایجاد فیدهای سفارشی برای فیس بوک و اینستاگرام مجبور است یک کلید API ثبت کند. اگر در حال حاضر از افزونه Feed Smash Balloon استفاده می کنید ، به سادگی باید به جدیدترین نسخه خود ارتقا دهید. اگر به مشکلی برخوردید ، یا اگر کاربر جدیدی هستید که می خواهید عملکرد oEmbed را بازیابی کنید ، کافی است به منوی ناوبری oEmbed در افزونه Feed / Facebook / Instagram Smash Ballon بروید و سپس روی دکمه اتصال کلیک کنید بهترین قسمت در مورد استفاده از افزونه های Smash Balloon این است که دیگر نیازی به انجام مراحل پیچیده ندارید.

 ویژگی های پیش فرض Facebook / Instagram را بازیابی کنید

اگر شما یک برنامه نویس هستید و ترجیح می دهید برای بازیابی این قابلیت ، فرآیند پیچیده ثبت برنامه Facebook برای هر سایت مشتری را طی کنید ، می توانید از افزونه oEmbed Plus استفاده کنید. این یک افزونه جدید است که توسط یکی از توسعه دهندگان داوطلب برای بازیابی oEmbed برای فیس بوک و اینستاگرام ایجاد شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله افزونه هاي اینستاگرام برای وردپرس را مطالعه کنید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید