چگونه یک محتوای کامل و بی نقص ایجاد کنیم؟

چگونه یک محتوای کامل و بی نقص ایجاد کنیم؟

زهرا عزتی

در اين مقاله ، قصد داريم به چگونگي ايجاد يك محتواي كامل و بي نقص بپردازيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

چرا Google ترجیح می دهد محتوای کامل را رتبه بندی کند؟

 

Google به صراحت به دنبال رتبه بندی مقالات بلند و طولاني نیست. بلکه این نوع محتوا را به عنوان یک نتیجه ناخواسته از سیگنالهای کوچکتر که هنگام تصمیم گیری در مورد رتبه بندی جستجو می کنند ، ترجیح می دهد.

سه سیگنال رتبه بندی اصلی عبارتند از:

  • پیوند به صفحه
  • ارتباط معنایی با جستجو
  • سیگنال های تجربه کاربر.

۱- پیوند به یک صفحه

صفحاتی که تعداد پیوندهای بالاتری از وب سایتهای دیگر دارند ، در Google نسبت به صفحاتی که چنین نیستند ، رتبه بهتری دارند. در صورت لزوم پیوند به منابع اضافی را درج کنید. به عنوان مثال ، اگر شما در حال نوشتن مقاله در مورد بهترین سیستم عامل های هاست ابري هستید ، ممکن است بخواهید به عنوان نمونه ای از چنین بسترهای نرم افزاری به وب سایت shetabanhost پیوند دهید. مقالاتی که به سؤالات بیشتر در مورد یک موضوع پاسخ می دهند “دلایل” بیشتری برای ارتباط با آنها دارند زیرا می توانند منبع مفیدی برای طیف وسیع تری از مقالات دیگر فراهم کنند. این امر از این واقعیت پشتیبانی می کند که ارسال ها بیش از ۲،۰۰۰ کلمه به طور متوسط ۷۷٪ پیوند بیشتری نسبت به موارد ديگر دارند.

۲- ارتباط معنایی با جستجو

ارتباط معنایی به چگونگی اندازه گیری توانایی Google در جستجوی مطالب مرتبط است.

به عنوان مثال ، اگر کسی “نانوایی نزدیک من” را در Google تایپ کند ، به دنبال یک نانوایی در این نزدیکی هست. نیازهای آنها با نشان دادن چند نانوایی برتر در مکانشان (تعیین شده توسط آدرس IP آنها) برآورده می شود. بنابراین گوگل نانوایی های اطراف را به جستجوی نانوایی های دورتر یا انواع دیگر فروشگاه های مواد غذایی در منطقه اولویت می دهد. Google ارتباط معنایی را در درجه اول با تجزیه و تحلیل نسخه وب صفحه تعیین می کند. به همین دلیل استفاده استراتژیک از کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم است.

۳- سیگنال های تجربه کاربر

استفاده از سیگنال های تجربه کاربر Google برای کمک به تعیین میزان رتبه بندی محتوا ، بزرگترین عامل جهت اولویت آن نسبت به “محتوای کامل” است. روش های خاصی وجود دارد که کاربران در صفحه ای رفتار می کنند که به گوگل نشان می دهد که یک قطعه محتوا پاسخ خوبی برای یک جستجو است. Google به ویژه محتوا را ارزیابی می کند که به کاربر اجازه می دهد یک جستجو را خاتمه دهد. پایان دادن به جستجو به این معنی است که کاربر برای پاسخ دادن به جستجوی مورد نظر خود ، نیازی به جستجوی قسمت دوم مطالب ندارد. بنابراین گوگل محتوا را پاداش می بخشد که باعث می شود کاربر در صفحه خود بماند یا روی صفحه دیگری در وب سایت خود کلیک کند و محتوا را در جایی که کاربران به صفحه نتایج موتور جستجو برگردند جریمه می کند و بر روی نتیجه دیگری کلیک می کند. اگر بخش اول مطالب نتواند به جستجوی آنها پاسخ دهد ، یا اگر مطالب با جزئیات کافی نوشته نشده باشد ، می تواند دومی را انجام دهد (که بر روی نتیجه دیگر کلیک کنید). بنابراین ، مقاله هایی که به هر سؤال در یک موضوع پاسخ می دهند ، از طریق ارزیابی رفتار کاربر توسط Google پاداش می گیرند.

نحوه ایجاد “محتوای کامل”

دو روش ساده اما مؤثر برای این کار وجود دارد ،هر دو روش اشاره به اين دارد كه چگونه مي توان محتوايي را خلق كرد تا جستجوگر در google هم هدف خود را جستجو كرده و اطلاعات مربوطه را كسب كند و هم عواملي كه مربوط به آن موضوع است را مورد بررسي قرار دهد.

روش اول اين است كه  از ویژگی “People also Asked” استفاده کنید
اولین مورد این است که به برگه “همچنین از مردم پرسیده می شود” نگاه کنید که غالباً در بالای صفحه نتایج جستجوی Google ظاهر می شود. با اين وجود شما متوجه مي شويد كه اكثر مردم براي جستجوي مطالب مورد نظرشان از چه عنواني استفاده مي كنند. سوالات ایجاد شده در کادر “افرادی که سؤال می کنند” نیز براساس داده های جستجوی واقعی در مورد آنچه کاربران بلافاصله پس از جستجوی اصلی خود سوال می کنند ، بنا شده است.

۲- مقالات رقیب را مرور کنید 
راه دوم برای دیدن اینکه به چه سؤالاتی برای “کامل” کردن یک قطعه محتوا پاسخ داده شده است ، بررسی آنچه در سایر مقالات نوشته شده در بالای Google برای کلمه کلیدی مورد نظر شماست ، است. گوگل به همین دلیل چنین محتواهایی را به شدت رتبه بندی می کند. موتور جستجو محتوای این صفحات را به جستجوی مورد نظر بسیار مرتبط می داند. برای ایجاد چیزی با اهمیت معنایی قوی ، باید به دنبال این باشید که عناصری را در سایر مقالات دارای رتبه بالا به عنوان نقطه شروع بگنجانید. به سؤالی که گوگل در کادر “People also Asked” (سؤالاتی که در آن پاسخ داده نشده است) اضافه کنید ، که در مقالات دیگر به آن پاسخ داده نشده است و شما باید در خلق چیزی باشید که رتبه خوبی داشته باشد.

خوب است به یاد داشته باشید که وبلاگ نویسی و نوشتن نسخه برداری یک فرایند خلاق است و شما نباید از آنچه رقبای خود نوشته اند الهام بگيريد. فقط اطمینان حاصل کنید که در انجام این کار ، موضوع انتخابی خود را با جزئیات کامل پوشش می دهید تا به هرگونه سؤال پیگیری که یک جستجوگر ممکن است پاسخ دهد ، بپردازد.

ما را در شتابان هاست دنبال كيند.

ارسال دیدگاه جدید