نحوه ایجاد استراتژی تجارت الکترونیک

نحوه ایجاد استراتژی تجارت الکترونیک

زهرا عزتی

هر تجارت الکترونیک دارای تفاوت هایی ست که باید متناسب با اهداف و مخاطبان کسب و کار شما باشد. برای ایجاد استراتژی تجارت الکترونیک به چند نکته باید توجه کنید؛ در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

۱- اهداف خود را روشن کنید.

می خواهی به چه چیز برسی؟ یک برنامه موفق بازاریابی محتوا برای برند شما چگونه خواهد بود؟

دانستن آنچه بازاریابی شما باید چگونه باشد ، شما را قادر می سازد استراتژی متناسب با اهداف خود را بسازید. تأکید بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) منطقی است. اگر اعتماد سازی بزرگترین هدف باشد ، ایجاد محتوای رهبری فکر خوبی است از اهمیت بیشتری برخوردار است همچنین اهداف روشن به شما کمک می کند تا تلاش خود را متمرکز کنید.

۲- بودجه خود را مشخص کنید.

انجام بازاریابی محتوا نیاز به سرمایه گذاری دارد. ایجاد محتوای خوب و همچنین ارتقا و تاثیر آن به زمان و مهارت زیادی نیاز دارد. بیشتر مشاغل تجارت الکترونیکی برای انجام کارها نیاز به استخدام کارمندان ، پیمانکاران و یا آژانس دارند. مشخص کنید که چه هزینه هایی را می توانید زود هنگام خرج کنید ، بنابراین می توانید استراتژی خود را با منابع موجود خود مطابقت دهید.

۳- درمورد مخاطب تحقیق کنید.

قبل از اینکه در ایجاد یک استراتژی محتوا خیلی فراتر بروید ، مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. هرگونه اطلاعات عمومی را که می توانید در مورد مخاطبان خود پیدا کنید بررسی کنید و مصاحبه های مشتری را تنظیم کنید و سپس محتوایی ارائه دهید؛ به عبارتی جستجو درباره اینکه مخاطبان چه سایت هایی برایشان بسیار جذاب است تحقیق کنید شما می توانید از مصاحبه های حضوری و غیر حضوری استفاده کنید.

۴- تحقیق در مورد کلمات کلیدی را انجام دهید.

کلمات کلیدی عبارتهایی هستند که مصرف کنندگان وقتی به دنبال چیزی می گردند در موتور جستجو تایپ می کنند. بازاریاب ها می توانند با استفاده از تعدادی ابزار (برخی رایگان ، برخی پولی) افرادی که به دنبال موضوعات مرتبط با آنچه شما می فروشید بیشتر از کلمات کلیدی استفاده می کنند.

به دلایلی ، برای بازاریابان محتوا ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی مهم است:

این بینش در مورد موضوعات مورد توجه مخاطبان شما را فراهم می کند ، که به ایده های موضوعی محتوایی کمک می کند.
این به شما می گوید هنگام صحبت در مورد آن موضوعات از چه زبانی استفاده می کنند که به شما امکان می دهد نوشتار خود را با روش صحبت کردن در مورد آن مطابقت دهید.
این به شما اطلاع می دهد که چگونه می توانید بهینه سازی محتوای خود را برای سئو بهینه کنید.
تحقیق کلمات کلیدی هم به تحقیقات مخاطب و هم به تحقیق رقبا مربوط می شود ، اما گام مهمی است که باید در نوع خود گنجانده شود.

۵- در مورد رقبا تحقیق کنید.

برای تهیه یک استراتژی موفق تجارت الکترونیکی ، باید فضای رقابتی محتوای را مورد بررسی قرار دهید.

وقتی در مرحله استراتژی هستید ، تحقیقات رقبا چند هدف مختلف را دنبال می کند. مانند:

نحوه شناسایی رقبای برتر شما در فضا است ، بنابراین می دانید چه کسی را تحت نظر داشته باشید.
به شما کمک می کند تا ایده های موضوعی را براساس آنچه رقبا پوشش می دهند ، تولید کنید.
می تواند شما را قادر به شناسایی شکاف های محتوایی کند – موضوعاتی که ممکن است مخاطبان شما به آن اهمیت دهند.
یک میانبر برای یادگیری آنچه مخاطبان شما به آن پاسخ می دهند فراهم می کند. اگر استراتژی محتوای شما برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به آنچه که مفید است دیدن اینکه کدام موضوعات و قالب ها بیشترین محبوبیت را در بین مخاطبان شما در سایت رقبا دارند ، به شما کمک می کند تا آگاهانه برای استراتژی محتوای خود تصمیم بگیرید.

اگر می خواهید مطلبی را منتشر کنید که در Google رتبه اول را کسب کند و در فضای خود بیشترین اعتماد را کسب کنید

۶- قالب های محتوای خود را انتخاب کنید.

محتوا انواع مختلفی دارد. پست های وبلاگ یک انتخاب بسیار معمول در شروع یک برنامه بازاریابی محتوا است ، اما ایجاد یک وبلاگ معمولاً آغاز کار است. ممکن است بخواهید ویدئو ، وبینار ، دانلود محتوای طولانی شکل مانند کتابهای الکترونیکی ، اینفوگرافیک ، محتوای صوتی مانند پادکست ها و محتوای تعاملی مانند آزمونها را در نظر بگیرید. در انتخاب قالب های محتوای خود ، مهمترین سوالی که باید در نظر بگیرید این است که مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند. اگر می دانید که آنها تمایل دارند ویدیوها را بر محتوای نوشته شده ترجیح دهند ، پس قرار دادن فیلم ها در استراتژی شما ایده خوبی است البته باید در نظر داشته باشید که ایجاد فیلم ها به طور بالقوه هزینه بیشتری نسبت به پست های وبلاگ دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای تجارت الکترونیک کلیک کنید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید