آموزش خالی کردن كش مرورگر اوپرا

آموزش خالی کردن كش مرورگر اوپرا

زهرا عزتی

در اين مقاله ، قصد داريم درباره آموزش خالی کردن كش مرورگر اوپرا صحبت كنيم. با ما در شتابان هاست همراه باشيد.

چرا باید كش مرورگر اوپرا خود را خالي کنید

ممکن است شما گاهي دوست نداشته باشيد كه دیگران سابقه جستجوی شما را ببينند. با ردیابی کوکی ها و سایر داده ها می توان برای ردیابی شما استفاده کرد و با خالي کردن می توانید بدافزارها ، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و ردیاب ها را از بین ببرید. به برخی برنامه های افزودنی اعتمادي نیست زيرا ريدايركت ها را مجبور می کند ، صفحه اصلی خود را تغییر دهید یا داده های شخصی خود را جمع آوری کنید.

پاك كردن حافظه پنهان موجب صرفه جويي در فضاي ديسك مي شود. همچنين ، اگر حافظه پنهان خود را مرتبا پاك نكنيد ، ممكن است تغييراتي در وب سايت مشاهده نكرده و رايانه شما داده هاي قديمي تر ، ذخيره شده را بارگيري كند. پسوندهای قدیمی و بلااستفاده همچنین می توانند با استفاده از RAM و حافظه ، مرورگر شما را به هم ریخته و از بین ببرد. بنابراین ، دلایل خوبی برای پاک کردن حافظه پنهان ، سابقه ، کوکی ها و سایر داده های مرور وجود دارد.

چه مواردي را بايد از كش مرورگر اوپرا پاك كنيد

مرور تاريخچه 
مرور تاريخچه لیستی از وب سایت هایی است که شما بازدید کرده اید ، به همراه زمان مراجعه و سایر جزئیات. اگر این مورد را پاک کرده و تاریخچه Google را حذف کنید ، وقتی در نوار آدرس می نویسید ، آدرسهای وب سایت بازدید شده پیشنهاد نمی شوند.

تاریخچه بارگیری
سابقه ای از آنچه بارگیری کرده اید. با حذف این نرم افزار یا پرونده ای که بارگیری کرده اید ، فقط رکورد حذف نمی شود.

داده های استفاده از اخبار
اگر این گزینه را فعال کنید ، این داده برای شخصی سازی اخبار شخصی شما در Opera است. در صورت حذف این ، اخبار شخصی شما فقط شامل اخبار عمومی خواهد بود.

کوکی ها  و داده های سایت
کوکی ها داده هایی است که یک وب سایت در رایانه شما ذخیره می کند. در اصل ، از آنها برای به یاد آوردن تنظیمات برگزیده ، شکل دادن به داده های میدانی (چیزهایی که در سایت تایپ کرده اید) یا وضعیت صفحه وب.

تصاویر و پرونده های ذخیره شده
حافظه پنهان شما اطلاعاتی از سایتهایی است که در رایانه شما ذخیره می شود تا سریعتر بارگذاری شود. این داده ها باید بصورت دوره ای پاک شوند.

گذرواژه‌ها و داده ورود به سیستم
نام کاربری ، گذرواژه‌ها و داده ورود به سیستم که به مرورگر خود اجازه داده‌اید برای ورود سریعتر یا خودکار به سیستم وارد شود. اگر این داده ها را حذف کنید ، دفعه دیگر باید به صورت دستی وارد سیستم شوید.

تکمیل اطلاعات فرم
اطلاعاتی که در صفحه به فرم ها وارد می كنيد – مانند نام ، آدرس ، شماره کارتهای اعتباری – که می توانید در رایانه خود ذخیره کنید تا فرم ها به صورت خودکار پر شوند. حذف این بدان معنی است که شما باید فیلدهای داده را به صورت دستی پر کنید.

برنامه های افزودنی
برنامه هایي كه شما برای عملکردهای سايت به مرورگر خود اضافه کرده اید. شما باید مواردی را که دیگر از آنها استفاده نمی کنید همچنين براي عملكرد درست سايت آن ها را پاك كنيد.

داده هاي هاست شده
داده های برنامه افزودنی که به مرورگر خود اضافه کرده اید. حذف این داده ها ، مانند زمانی که برای اولین بار آن را اضافه کردید ، تنظیمات را به تنظیمات پیش فرض آن بازگرداند.

نحوه پاک کردن کوکی ها ، حافظه پنهان ، تاریخچه 
با پاك كردن اين موارد سايت شما شروع تازه اي را به دنبال خواهد داشت؛ساده ترین راه برای كش مرورگر اوپرا این است:

  • Ctrl + H را فشار دهید تا صفحه تاریخچه شما باز شود.
  • روی پاک کردن اطلاعات مرور در گوشه بالا و راست کلیک کنید.
  • آنچه را که می خواهید حذف کنید و محدوده زمانی ، مانند تاریخ اخیر یا تمام زمان ها ، انتخاب کنید.
  • روی پاک کردن داده کلیک کنید.

نحوه پاک کردن پرونده های خاص در Opera
بعضی اوقات می خواهید بیشتر داده های مرور خود را نگه دارید و فقط چند مورد را حذف کنید یا سابقه پاک کنید. شاید فراموش کرده باشید که یک پنجره خصوصی را باز کنید ، یا شاید استفاده از یک برنامه افزودنی خاص را متوقف کرده اید. برای حذف پرونده های فردی ، کوکی ها ، موارد تاریخچه google یا سایر داده ها ، دستورالعمل های موجود در متن مربوطه را دنبال کنید.

نحوه پاک کردن تاریخچه از Ctrl + H برای باز کردن سابقه وب خود استفاده کنید. روی پاک کردن browsing data در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. می توانید صفحات جداگانه را از تاریخ خود حذف کنید و با کلیک بر روی x در انتها تاريخچه را پاك كنيد.

سابقه بارگیری و پرونده های بارگیری را پاک کنید
Ctrl + J را در Opera فشار دهيد تا سابقه بارگيري شما باز شود. برای پاک کردن تاریخ ، روی پاک کردن بارگیریها کلیک کنید. با حذف این نرم افزار یا پرونده ای که بارگیری کرده اید ، فقط رکورد حذف نمی شود. برای حذف پرونده ها ، روی پیوند زیر سابقه بارگیری کلیک کنید تا به مکان بارگیری در رایانه خود بروید. در آنجا می توانید هر یا همه پرونده ها را حذف کنید.

داده های استفاده از اخبار را حذف کنید
Ctrl + Shift + Del را فشار دهید تا گزینه های پاک کردن داده های مرور خود را باز کنید. برگه Advanced را انتخاب کنید و مطمئن شوید که داده های استفاده از News انتخاب شده اند. روی پاک کردن داده کلیک کنید.

نحوه حذف کوکی ها و داده های سایت
Ctrl + Shift + Del را فشار دهید تا گزینه های پاک کردن داده های مرور خود را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که کوکی ها و داده های سایت انتخاب شده اند. روی پاک کردن داده کلیک کنید.

برای دیدن یا حذف کوکی های شخصی ، به تنظیمات> پیشرفته> حریم خصوصی و امنیت (Settings > Advanced > Privacy and Security) بروید و روی تنظیمات سایت (Site setting)کلیک کنید. روی کوکی ها و داده های سایت کلیک کنید و مشاهده همه کوکی ها و داده های سایت را انتخاب کنید. از نوار جستجو برای پیدا کردن یک کوکی خاص استفاده کنید ، و روی نماد حذف شده کلیک کنید تا کوکی های جداگانه حذف شود.

نحوه پاک کردن تصاویر و پرونده های ذخیره شده
Ctrl + Shift + Del را فشار دهید تا گزینه های پاک کردن داده های مرور خود را باز کنید. اطمینان حاصل کنید که تصاویر و پرونده های ذخیره شده انتخاب شده اند. روی پاک کردن داده کلیک کنید

گذرواژه‌ها و داده ورود به سیستم را حذف کنید
به تنظیمات> پیشرفته> حریم خصوصی و امنیت بروید. در زیر تکمیل خودکار ، بر روی گذرواژه‌ها کلیک کنید. در آنجا می توانید کلمه عبورهای ذخیره شده خود را ببینید و جداگانه آنها را حذف کنید.

پاک کردن داده های فرم تکمیل خودکار
به تنظیمات> پیشرفته> حریم خصوصی و امنیت بروید. در زیر تکمیل خودکار ، روش های پرداخت یا آدرس و موارد دیگر را انتخاب کنید. در آنجا می توانید تمام اطلاعات ذخیره شده خود را مشاهده کرده و موارد را به صورت جداگانه حذف کنید.

نحوه حذف برنامه های افزودنی
Ctrl + Shift + E را فشار دهید تا به صفحه برنامه های افزودنی خود بروید. در آنجا می توانید افزونه هایی را که دیگر نمی خواهید یا استفاده نمی کنید حذف کنید.

در اين مقاله ، نحوه خالی کردن كش مرورگر اوپرا را آموخته ايم. ما را در شتابان هاست دنبال كنيد.