گوتنبرگ چیست و ویژگی های آن

گوتنبرگ چیست و ویژگی های آن

علی مرادی

گوتنبرگ ویرایشگر جدید وردپرس است. در گوتنبرگ با مفهوم بلوک ها آشنا میشوید، یک ویرایشگر بلوک نظیر:  پاراگرافها، عنوانها، تصاویر و ویدیوهای ویدئویی یوتیوب است. بلوک ها باعث میشوند تا سریع تر کار با وردپرس را یاد بگیرید.

همین امر سبب میشود افراد بیشتری سمت وردپرس بیایند و کار با آن را فرا گیرند. در گوتنبرگ علاوه بر بلوک ها، ظاهر و حس جدیدی به بخش ویرایشگرها اضافه شده است، ظاهر جدید اغلب یک کپی از ویرایشگر متوسط است و کمی بیشتر از مدرن به نظر میرسد.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید تا شما را بطور کامل با این ویرایشگر آشنا کنیم.

ویژگی های ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ:

بلوک ها:

هر محتوای فردی در گوتنبرگ بلوک خاص خود را دارد و شامل پاراگراف های متنی ، تصاویر ، پرونده های تعبیه شده ، هدر ها ، تصاویر برجسته و غیره می باشد.

دکمه:

بلوک دکمه گوتنبرگ که به شما امکان می دهد این ویژگی را با سهولت به محتوای خود اضافه کنید. هنگامی که یک دکمه را ایجاد می کنید ، می توانید متن و پیوند آن را ویرایش کنید.

تنظیم اندازه فونت:

گوتنبرگ به سهولت قابل استفاده است و هر گزینه را به عنوان کاربرپسند در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این ویژگی ها می توانید یک قلم کوچک یا بزرگ را تنظیم کنید.

ستون متن:

این ویژگی در حال حاضر هنوز در بتا است. این انواع متن استاندارد است که به شما امکان می دهد محتوای خود را در ستونهای پاسخگو تقسیم کنید.

تراز کامل:

با استفاده از این ویژگی ها ، می توانید به سادگی با انتخاب آن از گزینه های تراز ، سبکی از پهن یا کامل را روی یک تصویر اعمال کنید. از این ویژگی استفاده می شود برای ایجاد برخی از طراحی های خیره کننده و آزادی زیادی را در مورد چگونگی طراحی تصاویر شما می دهد.

جدول:

در ابزارهای تولید محتوا ، جدول یکی رایج ترین ویژگی ها است. اما استفاده از آن در وردپرس چالش برانگیز است. افزونه یا کد HTML مورد نیاز اکنون به راحتی به عنوان بلوک گوتنبرگ در دسترس است.

پشتیبانی انکر:

می توانید انکر را به بلوک اضافه کنید ، که به شما امکان می دهد مستقیماً از هرجای دیگر در یک صفحه یا پست به یک بلوک خاص پیوند دهید. فقط می توانید با استفاده از قسمت HTML Anchor یک انکر را به آن بخش اضافه کنید.

طرح اسناد:

این ویژگی برای نمایش تعداد کلمات سند و تعداد بلاک های موجود در آن استفاده می شود ، اما می توانید همه عنوان هایی را که اضافه کرده اید نیز مشاهده کنید.

Document Outline از فهرست مطالب استفاده می کند ، و می توانید حتی روی سرفصل ها نیز کلیک کنید تا فوراً به هر بلوک حرکت کرده و آن را ویرایش کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا یک تجربه سریع از ساختار محتوا را مرور کنید.

گزینه پویا:

نوار ابزار استاتیک دارای تنظیمات بی شماری در اطراف ویرایشگر اصلی است، ویرایشگر گوتنبرگ فقط گزینه های مربوط به بلوک خاصی را که شما در حال ویرایش هستید نشان می دهد.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. نظرات خود را با ما بخ اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

ارسال دیدگاه جدید