نمایش یا عدم نمایش دایرکتوری سایت

نمایش یا عدم نمایش دایرکتوری سایت

علی مرادی

هنگامی یک مرورگر وب دایرکتوری وب سایت شما نشان می دهد که فاقد پرونده index.html (یا هر پرونده ایندکس دیگر) در آن باشد ، پرونده های موجود در آن دایرکتوری را می توانید در یک صفحه وب ببینید. بگذارید چند قطعه کد را در پرونده htaccess برای نمایش یا عدم نمایش دایرکتوری سایت در سرور آپاچی مشاهده کنیم.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

نمایش یا عدم نمایش دایرکتوری سایت:

برای اینکه به وب سرور اجازه دهید یک لیست دایرکتوری نمایش دهد خط زیر را در پرونده .htaccess خود اضافه کنید:

Options +Indexes 
# یا #
IndexIgnore *

برای غیرفعال کردن یا جلوگیری از دسترسی دایرکتوری خط زیر را در پرونده .htaccess خود اضافه کنید. اگر کاربر مرورگرها را به دایرکتوری که فاقد پرونده فهرست باشد اشاره کند ، در این حالت خطای ۴۰۳ مشاهده خواهد شد:

Options -Indexes 

تغییر سبک لیست:

ممکن است بخواهید ضمن نمایش دایرکتوری ، سایر جزئیات را به نمایش بگذارید. این شامل نمادهای پرونده ، اندازه پرونده ، تاریخ اصلاح و موارد دیگر است. این کار می تواند با اضافه کردن سبک فانتزی به پرونده htaccess شما انجام شود. قطعه زیر را در پرونده .htaccess اضافه کنید.

IndexOptions +FancyIndexing

برای حذف فهرست پوشه های فانتزی یا نمایش لیست فهرست های معمولی ، از -FancyIndex استفاده کنید:

IndexOptions -FancyIndexing

فایل های با پسوند خاص را نادیده بگیرید:

ممکن است اتفاق بیفتد و ممکن است لازم باشد فایلهای خاصی را نادیده بگیرید تا در دایرکتوری نمایش داده نشوند. این امر می تواند با استفاده از کد IndexIgnore در پرونده .htaccess محقق شود. قطعه زیر پرونده .zip و .txt را در لیست دایرکتوری نمایش نمی دهد.

IndexIgnore *.zip *.txt

پرونده ایندکس را تغییر دهید:

امکان تغییر پرونده پیش فرض از index.html یا (index.php ، index.jsp …) به هر پرونده دیگر وجود دارد. خط زیر پرونده فهرست را به Home.html تغییر می دهد.

DirectoryIndex Home.html

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه.

ما رو تو شتابان هاست دنبال کنید. 🙂

ارسال دیدگاه جدید