مزایایی که chatbot برای کسب و کار کوچک شما دارد

مزایایی که chatbot برای کسب و کار کوچک شما دارد

نیلوفر موسوی

اگر تاکنون دوست داشتید که یک دستیار برای کسب و کار خود داشته باشید که هزینه زیادی نداشته باشد و به کارهای وقت گیر و همچنین اخبار خوب توجه کند به لطف برخی پیشرفت های بزرگ در نحوه کار chatbots احتمالاً می توانید این امر را محقق کنید.  chatbot قبلاً فقط به ساده ترین سؤالات پاسخ می داد اما اکنون می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. با پیشرفت تکنولوژی chatbot، تعداد رو به افزایشی از افزونه های chatbot و ابزارهای چت فیس بوک برای تجارت و  همچنین ربات‌ها می‌توانند چندین وظیفه مهم مربوط به خدمات مشتری و بازاریابی را برای شما انجام دهند.

در ادامه با ما در شتابان هاست همراه باشید.

در اینجا ۶ روشی که یک chatbots باعث می شود که عملکرد کسب و کار کوچک شما بهبود یابد را بیان می کنیم:

۱) خدمات فوری برای مشتری:

هیچ کس دوست ندارد منتظر پاسخ سؤالات اساسی که در مورد شغل شما دارد بماند. با یک chatbot، شخص مجبور نیست منتظر پاسخ از طرف شما بماند. مهم نیست که در چه ساعاتی از روز مردم با سؤالات خود از سایت شما بازدید می کنند و مهم نیست که چقدر مشغول کار هستید ، chatbot می تواند از عهده دسته اصلی پرسش و پاسخ ها بربیاید .

شما می توانید chatbot خود را با یک منوی سؤال و پاسخ های مرتبط با شغل و مشتریان خود تنظیم کنید. اگر chatbot شما دارای قابلیت پردازش زبان طبیعی با پشتیبانی از هوش مصنوعی باشد (که برخی از افزونه های chatbot WordPress این کار را انجام می دهند) ، مشتریان شما می توانند مکالمه هایی به صورت واقعی با ربات شما داشته باشند تا به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

۲) جمع‌آوری داده‌های بازاریابی:

Chatbot راهی عالی برای ساخت لیست های بازاریابی شما است. اگر مشتریان شما با پروفایل Facebook خود وارد گپ شوند ، شما می توانید اطلاعات عمومی پروفایل آنها را ببینید. همچنین می توانید برای ساخت لیست های بازاریابی خود ، یک آدرس ایمیل و شماره تلفن از مشتریان درخواست کنید.

۳) توصیه های شخصی:

چت روم Sephora در Kik کار بسیار جالبی در ارائه توصیه های شخصی به خریداران خود انجام می دهد. به عنوان مثال ربات Beauty Uncomplicator به کاربران کمک می کند تا اطلاعات جامعی درباره لوازمی مانند خط چشم و سایر محصولات آرایشی متناسب با نوع پوست خود و ترجیحات سبک خود را پیدا کنند. این امر می تواند خریداران را بدون خروج از چت و مرور به سمت خرید سوق دهد.

با داشتن یک ربات که بتواند توصیه هایی شخصی را به مشتریان ارائه دهد، تجارت شما می تواند یکی از استانداردهای ایجاد یا شکست مربوط به تجربه شخصی مشتری شما را برآورده کند و همچنین کمک می کند تا مشتری خریدی درست با تصمیم گیری معقول داشته باشد.

۴) به مشتریان كمك می کنید تا محصولات مورد نظر خود را پیدا كنند:

با استفاده از Chatbot درست ، مشتریان شما می توانند هنگام مکالمه ، آنچه را که به دنبال آن هستند ، بیابند ، بدون آنکه حتی نیاز باشد به قسمت های مختلف سایت بروند. به عنوان مثال ، برخی از chatpot های وردپرس با WooCommerce ادغام می شوند تا از جستجوی محصولات ، افزایش قیمت و فروش متقابل در قسمت گپ پشتیبانی کنند. این یک تجربه برای مشتری ایجاد می کند که بیشتر به خدمات فروشگاه اینترنتی شبیه به خرید آنلاین است.

حال چرا میخواهیم مشتریان بجای مرور سایت از طریق chatbot خرید کنند؟ زیرا تنها در صورتی که سایت ما فوق العاده شهودی و آسان برای استفاده باشد لزوما نیاز به این کار نیست.

سایت های “Hard to navigate” دلیل اصلی ناامیدی خریداران آنلاین از خرید در سال ۲۰۱۸ اعلام شدند. بیش از ۱/۳ از پاسخ دهندگان گفتند که آن‌ها از یک فروشگاه آنلاین در طی ماه گذشته ناامید شده‌اند.

۵) به مشتریان در مورد اقلام در خریدشان یادآوری می کند:

نرخ متوسط مشتریانی که به هنگام خرید منصرف شدند به حدود ۷۰٪ می رسد. عوامل زیادی وجود دارد که افراد از خرید خود پشیمان می شوند و از صفحه خرید خارج می شوند، مانند یک فرایند پرداخت ناخوشایند و هزینه های حمل و نقل بالا اما گاهی اوقات خریداران فقط حواسشان پرت می شود یا مثلا مجبور به بازگشت به کار خود می شوند و فراموش می کنند که به چه منظور و خرید چه محصولاتی می خواستند اقدام نمایند. Chatbot می تواند با ارسال یادآوری به خریداران در مورد آن محصولات یا پرسیدن سؤالات یا اعلام پیشنهادات تخفیف در مورد کالاهای موجود در سبد خرید به آنها کمک کند. این کار می تواند نرخ تبدیل را بدون هیچ تلاشی از طرف شخص شما بالا ببرد.

۶) ارسال کمپین هایی از طریق ایمیل، گپ، و متن

قدرت واقعی چت chatbot های امروزی این است که داده ها را برای صاحبان کسب و کار تا حدود زیادی جمع آوری و سازماندهی می کنند. وقتی یک chatbot دارید که اطلاعات پیام رسان فیس بوک ، آدرس های ایمیل و شماره تلفن ها را جمع می کند ، لیست های بازاریابی را در کوتاه ترین فرصت در اختیار خوتهید داشت و هنگامی که آن اطلاعات تماس با مشتریان را با جزئیات مربوط به نحوه استفاده آن  از chatbot و سایت خود ترکیب می کنید ، راهی آسان برای تقسیم بندی آن لیست ها و ایجاد کمپین های مؤثرتر دارید.

برچسب ها: chatbot

ارسال دیدگاه جدید