۸ اشتباه در وبلاگ نویسی

۸ اشتباه در وبلاگ نویسی

سعیده مهاجری

بازاریابی محتوا، یک صنعت ۴۰۰ میلیارد دلاری است و وبلاگ نویسی سهم قابل توجهی در آن دارد. وبلاگ نویسی نه تنها یک روش مناسب برای ایجاد تغییرات بزرگ است ، بلکه وسیله نقلیه ای است که باعث می شود ترافیک زیادی به سمت وب سایت خود بیاورید.

در حالی که وبلاگ نویسی یک روش عالی و تاکتیکی قابل اعتماد برای بازاریابی دیجیتال است ، یک راه درست و یک راه غلط برای رویکرد به وبلاگ نویسی وجود دارد.

به عبارت دیگر ، استراتژی هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها افزایش مستمر در ترافیک را مشاهده کنید. همچنین اشتباهاتی وجود دارد که باعث می شود از مسیر صحیح خود خارج شوید.

در این مقاله ۸ اشتباه مرگبار وبلاگ نویسی برای جلوگیری از آن در سال ۲۰۲۱ مورد بحث قرار خواهد گرفت ، بنابراین می توانید وبلاگ خود را به سرعت مقیاس بندی کنید.

۱_ انتخاب نام دامنه نامناسب :

یکی از اولین کارهایی که هنگام شروع وبلاگ انجام می دهید انتخاب نام دامنه است. نام دامنه شما همان آدرس است که جستجوگران برای یافتن وب سایت شما در مرورگر خود تایپ می کنند. به عنوان مثال ، نام دامنه در ما blog.shetabanhost.com است.

انتخاب نام دامنه مناسب از همان ابتدا بسیار مهم است تا افراد بتوانند سایت شما را به راحتی پیدا کنند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما آورده شده است :

. یک نام دامنه موجود انتخاب کنید . هنگامی که برای میزبانی وب در شتابان هاست ثبت نام می کنید ، یک نام دامنه رایگان دریافت می کنید. برای یافتن اسامی موجود می توانید در اینجا جستجو کنید. اگر نسخه dot com نام دامنه مورد نظر شما در دسترس نیست ، یک دامنه

دیگر را در نظر بگیرید.

. ساده باشد . هرچه نام دامنه شما کوتاهتر باشد ، به راحتی افراد بخاطر میسپارند. همچنین کنار گذاشتن کلماتی که مردم معمولاً در نوشتن آن غلط املایی دارند ضروری است. در آخر ، به یاد داشته باشید که چند کلمه هنگام جمع شدن با هم چطور به نظر می رسند. شما نمی

خواهید کسی نام دامنه شما را اشتباه تصور کند.

. نام تجاری خود را انتخاب کنید. بهترین نام دامنه برای انتخاب نام کسب و کار ، برند خودتان است البته اگر برند خودتان باشید.

۲_ عدم انتخاب یک شرکت معتبر میزبانی وب :

میزبانی وب ، سرویسی است که اطمینان حاصل می کند وب سایت شما در اینترنت ظاهر می شود ، از اطلاعات شما محافظت می کند و سایت شما به سرعت کار می کند.

در حالی که چندین شرکت میزبانی وب در دسترس هستند ، همه خدمات عالی یکسانی را ارائه نمی دهند.

شرکت های میزبان برتر مانند شتابان هاست:

. گزینه های میزبانی متعدد برای تأمین نیازهای خاص شما (به عنوان مثال ، میزبانی مشترک ، میزبانی VPS ، میزبانی اختصاصی ، میزبانی وردپرس و غیره)

. وردپرس با یک کلیک نصب می شود

. پهنای باند بی اندازه

. گواهینامه SSL رایگان

. نام دامنه رایگان

. فضای ذخیره سازی نامحدود

. ثبت دامنه

. ۹۹٪ ضمانت به موقع

. و بیشتر!

ممکن است وسوسه شوید که شرکت میزبانی وب را بدون تحقیق انتخاب کنید ، اما این مسئله ایجاد مشکل در زمان لود وب سایت ، امنیت وب سایت و فضای ذخیره سازی آن است. به جای آن شتابان هاست را انتخاب کنید.

۳_ عدم استفاده از وردپرس :

وردپرس به همین دلیل محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا است. بیش از ۴۰٪ وب سایت های جهان با وردپرس کار می کنند که بیش از ۶۴٪ از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

شما می پرسید چرا وردپرس اینقدر محبوب است ؟ این CMS نه تنها مدت طولانی است که وجود دارد ، اما ثابت شده است که به مرور و به طور مداوم رابط کاربر خود را با روش هایی که استفاده از آن را آسان تر می کند ، نو می کند .  وردپرس به خوبی توسعه یافته است ، آسان برای

سفارشی سازی ، اپن سورس و به اندازه کافی ساده است که سازندگان وب سایت تازه کار می توانند از آن استفاده کنند.

کیتلین آرفورد ، نویسنده مستقل ، به همین دلایل از وردپرس استفاده می کند. آرفورد می گوید ، “وردپرس به من این فرصت را می دهد که یک وب سایت خوب طراحی شده داشته باشم که امکان سفارشی سازی بالا را نیز فراهم می کند. وردپرس همچنین دارای قالب های حرفه ای

با هزینه ای معادل ۵۰ دلار است. این یک CMS عالی برای صاحبان مشاغل جدید است. ”

وردپرس فقط برای مبتدیان نیست. برخی از محبوب ترین و پیچیده ترین وب سایت ها با وردپرس کار می کنند (به عنوان مثال ، اسکایپ ، دیزنی و Yelp). بسیاری از وب سایت هایی که شروع به کار کوچک کردند اما به سرعت رشد کردند ، بر روی وردپرس نیز فعالیت می کنند.

استراتژیست های وب سایت Raubi Perilli از Simply Stated توضیح می دهد که وردپرس CMS مناسب برای مشاغل مورد نظر برای مقیاس گذاری است. او می گوید ، “وردپرس یک پایه عالی برای برند های جدید است که می خواهند از ابتدا شروع کنند اما همچنین باید رشد

کنند. وردپرس می تواند در کنار هر مشاغل رشد کند و با تغییر نیاز به راحتی قویتر شود. ”

علاوه بر این ، وردپرس با تمام شرکت های میزبان وب بزرگ ادغام می شود و نصب آن را با یک کلیک آسان می کند. نصب با یک کلیک به شما کمک می کند تا از ایجاد همه سردردهای ایجاد یک وبلاگ جدید جلوگیری کنید.

در اینجا بهترین توصیه ای  که می توانیم ارائه دهیم این است که هنگام  تحقیق، زمان خود را ارزشمند بدانید تا تصمیم بگیرید که از چه وبلاگ هایی استفاده کنید، نه اینکه از کدام سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید. وردپرس را انتخاب کنید.

۴_ انتخاب یک تم زشت یا منسوخ شده :

همانطور که در بالا ذکر شد ، وردپرس یک سیستم عامل اپن سورس است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند تم ها و پلاگین هایی را برای استفاده شما ،  ایجاد کند..

مزیت آن این است که شما به ابزارهای زیادی دسترسی رایگان و مقرون به صرفه دارید. برای دستیابی به طراحی زیبا و پیشرفت عملکرد در وب سایت خود ، نیازی به چگونگی کدگذاری نیست. فقط باید بدانید که چگونه یک موضوع و پلاگین را جستجو کنید و دکمه های نصب و فعال را

فشار دهید.

در طرف مقابل همان سکه ، همه توسعه دهندگان از استعداد یکسانی برخوردار نیستند  و می توان تمی را انتخاب کرد که زشت باشد.

برخی از تم های وردپرس محدود ، منسوخ شده و یا با قطعه کد غیرضروری عجین شده اند ، که باعث می شود وب سایت شما به کندی کار کند.

بهترین گزینه این است که از ابتدا یک قالب خوب وردپرس انتخاب کنید.

یک تم را انتخاب کنید:

. قابل تنظیم

. سریع

. موبایل پسند

. سئو دوستانه

. پاسخگو

. سازگار با همه مرورگرها

. به طور منظم به روز می شود

اشتباه در تم پیشنهادی وردپرس دشوار است. سایر موضوعات برای بررسی شامل Divi ، Elementor و Ultra است

۵_ عدم انتشار مداوم :

چند سال پیش ، در یک کنفرانس مشغول یادگیری از وبلاگ نویسان بودم که بسیار موفق بوده اند.

تیم شش خواهران در این همایش بودند و در مورد چگونگی ایجاد یک وبلاگ موفق ارائه فوق العاده کردند.

توصیه آنها این بود که به طور مداوم مقاله منتشر کنید.

این بدان معنا نیست که شما مجبورید هر روز مقاله منتشر کنید. به طور معمول تعداد خوانندگان برای شما مهم نیست تا زمانی که الگوی ارسال مطلب وجود دارد. آنها فقط می خواهند بدانند چه زمانی می توانند محتوای جدیدی از شما انتظار داشته باشند و شما نیز به قول خود عمل کنید.

به یاد داشته باشید ، بهتر است که خوب تحقیق کنید مفید بنویسید و در زمان کمتر ، هر روز مطلبی باشد .

۶_ ننوشتن برای مخاطبان خود :

بهترین روش برای جلب توجه مداوم مخاطبان  خود ،  نوشتن در مورد موضوعات مورد علاقه آنها است ، نه خودتان .

برای یافتن مخاطب مورد نظر خود ، به پایگاه مشتری فعلی خود نگاه کنید. از CRM ، داده ها و تحقیقات بازار برای تعیین مشخصات جمعیتی مشتریانتان  ، علایق ، سیستم عامل های مورد علاقه رسانه های اجتماعی ، الگوهای رفتاری و تصمیمات خرید مشتریان استفاده کنید.

مهمتر از همه ، عمیق کاوش کنید تا دریابید که نقاط ضعف خوانندگان شما چیست. از خود بپرسید که مشتریان شما چه مشکلی دارند و سپس پست هایی بنویسید که گویای آن نقاط ضعف باشد.

وقتی روی نوشتن پست های وبلاگ برای سرگرمی ، آموزش یا ارتباط با مخاطبان هدف خود متمرکز باشید ، افزایش ترافیک را مشاهده خواهید کرد.

۷_ بهینه سازی پست های خود برای جستجو :

هدف اصلی یک وبلاگ ، ایجاد یک رابطه معنی دار با خوانندگان شما است. همانطور که در بالا ذکر شد ، مباحثی که انتخاب می کنید باید مورد توجه مخاطبان شما قرار گیرد.

با این حال ، یادآوری این نکته نیز ضروری است که اگر جستجوی اینترنت نتواند محتوای شما را پیدا کند ، به درد هیچ کس نمی خورد.

روش های مختلفی برای به دست آوردن بازدید بیشتر وجود دارد ، اما بهینه سازی پست های خود برای جستجو یکی از بهترین راه ها است. آمار SEO زیر را در نظر بگیرید:

. جستجوی ارگانیک Google مسئول ۵۹٫۲٪ از ترافیک وب جهان است.

. اولین نتیجه در Google تقریباً ۳۲٪ از کل کلیک ها را به خود اختصاص می دهد.

. شرکت هایی که وبلاگ می نویسند ۹۷٪ بک لینک بیشتری به سایت خود دریافت می کنند.

لیست های جستجوی آلی مهم هستند.

اگر می خواهید Google محتوای شما را پیدا ، در آن بخزد و ایندکس کند ، باید بهترین روشهای جستجوگرها را برای وبلاگ نویسان بیاموزید.

۸_ عدم استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ وبلاگ شما :

در حالی که آمار نشان می دهد نتایج جستجوی ارگانیک ۳۰۰٪ بیشتر از رسانه های اجتماعی به وب سایت ها مراجعه می کند ، اما این بدان معنا نیست که رسانه های اجتماعی از ارزش بالایی برخوردار نیستند.

این امر به ویژه اگر از قبل رسانه های اجتماعی خود را دنبال کرده باشید اما همچنان در تلاش برای رتبه بندی جستجوی ارگانیک خود هستید.

شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین روش های مصرف و اشتراک مطالب توسط مردم است. و مخاطبان جهانی نیز کم نیستند. Statista تخمین می زند که تعداد کاربران شبکه های اجتماعی تا سال ۲۰۲۵ به ۴۱/۴ میلیارد نفر افزایش یابد.

اگر تعداد زیادی فالوور ندارید ، می توانید با تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، میزان نمایش وبلاگ را افزایش دهید. ارزش وقت شما را دارد که از طریق تبلیغات دنبال کنندگان جدیدی را درگیر کنید ، با توجه به اینکه پس از دنبال کردن یک شرکت جدید در شبکه های اجتماعی ، مصرف

کنندگان همچنان با نام تجاری خود درگیر خواهند شد.

در حقیقت ، ۹۱٪ از پیروان جدید از وب سایت برند بازدید می کنند ، ۸۹٪ از آنها خرید می کنند و ۸۵٪ از آنها نام تجاری را توصیه می کنند.

در حالی که به طور طبیعی پست های خود را در Facebook ، LinkedIn ، Twitter و Pinterest به اشتراک می گذارید ، به یاد داشته باشید که می توانید از سیستم عامل های جدید برای هدایت بازدید به وبلاگ خود نیز استفاده کنید. با تبلیغ محتوای وبلاگ خود در Snapchat و TikTok

با جمعیت Gen Z همراه شوید.

همین حالا وبلاگ وردپرس خود را با شتابان هاست شروع کنید!

وبلاگ نویسی یکی از بهترین راه ها برای جلب مشتری به وب سایت شما و تعامل با خوانندگان جدید است.با این حال ، هنگامی که وبلاگ جدید خود را شروع می کنید ، می خواهید برای جلوگیری از رایج ترین اشتباهات وبلاگ نویسی ، همه تلاش خود را انجام دهید.

با اطمینان از خرید یک پلن میزبانی از شتابان هاست، شتابان هاست میزبانی مقرون به صرفه ، قابل اعتماد و مطمئن ارائه می دهد. همین حالا  پلن های میزبانی وب ما را بررسی کنید.

امیدواریم مطالب مورد پسند بوده باشد.

ما را در شتابان هاست همراهی کنید.