سرور های اختصاصی و کاربرد های آن

سرور های اختصاصی و کاربرد های آن

بهنام رحیمی نژاد

سرور ها ابر کامپیوتر هایی هستند که همواره به اینترنت متصل بوده و اطلاعات سایت هایی که بر روی آن ها قرار گرفته اند را در هر جای دنیا که باشید، در هر ساعت از شبانه روز فراخوانی کرده و به شما نمایش می دهد. اما سرورها به سه نوع تقسیم می شوند. که شامل سرور ابری، سرور مجازی و سرورهای اختصاصی میشود. امروز قصد داریم در مورد سرورهای اختصاصی و موارد استفاده آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد سرورهای اختصاصی:

سرورهای اختصاصی نوعی از سرور است که به طور کامل به یک فرد، سازمان و یا یک عملکرد تخصیص داده می شود. سرور اختصاصی منحصر به فرد بوده و با هیچ فرد حقیقی یا حقوقی دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود.

کسانی که از فضای اختصاصی سرور استفاده می کنند تمام پهنای باند را به خود اختصاص می دهند. حجم این سرور به نسبت سایر سرورها بیشتر بوده و افرادی که از آن استفاده می کنند می توانند به راحتی داده هایی با حجم بالا را به درون سرور خود منتقل کنند.

ویژگی ها:

در کنار مواردی که بیان کردیم سرورهای اختصاصی ویژگی هایی دارند که آنها را به سرور های محبوبی تبدیل کرده است از جمله:

  • فضای ذخیره سازی بیش از حد معمول
  • قابلیت ایجاد پایگاه های اینترنتی متعدد
  • پهنای باند بسیار قابل توجه
  • تأمین بستر ترافیک ماهانه‌ی بیش از میزان معمول
  • کنترل و تسلط کامل بر سرور اختصاص یافته
  • آزادی در نصب نرم‌افزارهای دلخواه بر روی سرور
  • تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات
  • آزادی در مدیریت محتوای سرور
  • سخت افزارهای بسیار قوی و قابل ارتقاء

کاربرد ها:

شرکت های بزرگ و سازمان ها برای داده های خود از  سرور استفاده می کنند. البته تنها این افراد نیستند که به این نوع سرور علاقه نشان می دهند. بلکه بیشتر بازی های محبوب و آنلاینی که در دنیا وجود دارند نیز از همین سرورهای اختصاصی برای بازی های خود استفاده می کنند. سایت های ارائه دهنده فیلم های آنلاین و امکان دانلود نیز به همین شکل هستند.

بصورت کلی سرورهای اختصاصی با توجه به دارا بودن منابع سخت افزاری مشخص، و بعضا قابلیت پردازش همزمان چندین وظیفه سنگین، میتوانند به خوبی از عهده آپتایم و ایجاد دسترسی لحظه ای به اطلاعات را فراهم سازند. همچنین مدیریت کردن منابع سخت افزاری نیز، کاملا در اختیار مصرف کننده آن می باشد و میتواند بر حسب نیاز شخصی سازی شوند.

چنانچه قصد دارید با سرورهای اختصاصی بیشتر آشنا شوید و یا در این مورد نیاز به مشاوره دارید، تیم کارشناسان شتابان هاست آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد. همچنین در بهش سرویسها می توانید انواع سرور را مشاهده و بنا به نیاز خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در شتابان هاست دنبال کنید.

برچسب ها: سرور

ارسال دیدگاه جدید